Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejfehérje allergiás gxereke...

A tejfehérje allergiás gxerekeknek hogy van meg a napi 500ml tejalapú táplálék?

Figyelt kérdés
1 év felett kérdezem. Most úgy tűnik hogy tejfehérje allergiás a lányom, ki szeretném iktatni néhány napra, de mivel pótoljam? 15hós
2018. aug. 9. 08:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Evidens lenne a gyerekorvost kérdezni de sajnos szabadságon van.
2018. aug. 9. 08:20
 2/12 anonim ***** válasza:
Tejmentes tápszerrel vagy azzal se. A fiam Pregomint evett de csak reggel-este, 240 milit kapott de volt, hogy pár kortyot hagyott csak, máskor 40-50 milit is. A kislányom is most nagyrészt Pregomint kap, (állunk át Neocate-ról, most 13 hónapos) és szerencsére uszonna után is követel egy adagot, így neki megvan a napi fél liter. Semmilyen más tejalapú nincs. Sinlac-Sinemil vitaminokkal dúsított de nem helyettesíti a tápszert, a semminél viszont jobb, de az nem tejalapú! A fiam 2 évesen elutasította a tápszert, gasztros nagyon mondta, hogy sinemilt kapjon legalább.
2018. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A fehérje a lényeg ami a szervezet fontos epitokove.Csrke, pulykamell, marhahús, lencse,bab, tojás csak, hogy párat soroljak amiben magas a ezekkel ki tudod váltani,de még egy csomó van.
2018. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
+kálcium
2018. aug. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy tejfehérje allergiás, ha a gyerekorvos szabadságon van?
2018. aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

4-es: onnan veszem hogy most épp nincs ennél jobb ötletem. Hetek óta szárazon köhög, egész éjjel, kínlódva. A helyettes orvos szerint a tüdejének semmi baja, nem fertőzés, porallergia kizart, uj matracot is kapott a napokban, de egyre rosszabbul van szegény. A köhögése egyszerű száraz köhögés, és dr nő szerint ezzel nincs teendő, valószínüleg allergias, jöjjek rá mi lehet...

Annyi összefüggést vettem észre hogy amikor kihányta a tejitalt, és nem kapott új adagot, megszűnt az éjjeli köhögés. Amikor fél adagot kapott, mérséklődött. Valamerre lépni kell most, mert se ő nem alszik se én. Ja tudom nagyon gáz vagyok hogy mérnökként orvososat játszom, meg próbálkozom h jobb legyen a gyerekemnek, de az orvos is elengedte a kezünket..

Ja meg pattanások vannak a szája körül lehet ez is tünet

Más orvos nem vállal el, magán gyerekorvos meg csak ő van a kozelben, amig tart ez a pokoli forro ido, nem utaztatom messzebb a gyereket.

Helyettes orvosnal voltam 4szer, mindig kaptunk valamit ami teljesen hatástalan volt... (spiropent, fenistil, sinecod)

2018. aug. 9. 08:44
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
A tej nem létszükséglet! Reg elavult nézet. Tojás,minőségű húsok,zöldségek,gyümölcsök,gabonak es tökéletesen egészségesen táplálkozik a gyerek.
2018. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gasztroenterológushoz vidd! Van mikor fals negatív a vérteszt eredménye de ha elkezded diétáztatni most, végképp nem fog mutatni semmit! De ígyis úgyis kell gasztros, mert bölcsibe, oviba a diéta miatt mindenképp kell papír, úgyis fog terhelni is stb, szóval még most keress egyet!

Aztán vagy dietetikussal beszélj vagy csatlakozz a FB tejallergiásokat segítő csoportba, pékáru, felvágott, édesség, bármibe raknak tejet szóval ha tényleg tejallergiás a gyerek, nem csak a tejtermékeket kell elhagyni.

2018. aug. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó lehet arrébbtekerni a biciklit, ha csak sertegetni tudsz, ha beteg a gyereked akkor mindent próbálsz érte megtenni. Mérnökként is...Neked nyilván egy sincs! Gondolhatod hogy nem ez volt az első ötlet, allergia ellenes gyogyszertol se javult..

Köszönöm az épitő ötleteket, elviszem magángasztroshoz, kértem időpontot.

2018. aug. 9. 10:26
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Szuper, hogy mérnök vagy. Ez miért is lényeges? Továbbra se vagy orvos, csak egy laikus. Majd az orvos diagnosztizál. Mellesleg az allergia gyógyszer sem mindig működik, de ne zavarjon.
2018. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!