Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet másnap úgy dolgozni...

Hogy lehet másnap úgy dolgozni hogy egész éjszaka a sírást kell hallgatnia a férjemnek? Szerintetek zavarja? 2 óránként kel a lányunk.

Figyelt kérdés
Ő is mindig felébred.
2018. aug. 9. 21:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk nemhogy ébredt a férjem is, de ő is felkelt, sokszor mondta, hogy feküdjek, majd ő megy a babáért. Nyilván fáradtak voltunk másnap mindketten, de ez egy ilyen műfaj.
2018. aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
30%

Miért sír?

Nekem három gyerek van, de sose hagytam őket este sírni. Eddig két este volt akkora baj, hogy nem lehetett megnyugtatni. Kb. észre se lehet venni, hogy baba van a családban. Nekem így is, úgy is meg kell hozzá ébredni, akkor már időben mellre teszem, amikor még csak keres, és nem várom meg, hogy az egész család felébredjen a sírásra.

2018. aug. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

az elején én is felébredtem és segítettem feleségemnek, de 2-3 hét után ott bömbölt mellettem és én mint a kisangyal aludtam. feleségem csúfolódott is ezen, hogy ezek a férfiak... :)


volt mikor fontos volt a kipihentség, akkor a nagyszobában aludtam

2018. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván zavarja vmennyire.

Nekünk 4 gyerekünk van. Mindig én keltem hozzájuk éjszaka (és ez hogy az anyuka tud nappal aludni -hahaha jót nevettem rajta, nekem sose sikerült, pláne a már meglévő másik 1-2 mellett)

a férjem pedig aludt. Éjjelente voltak hónapok hogy bizony 2 óránként szoptattam.

De utána szerencsére visszaaludtak, szóval nem szirénáztak órákig (bár nagyon éberen alszom, így meghallottam rögtön ha felkeltek, nem kellett nagyon sírniuk hozzá).

Nálunk első 2-3 hónapban velünk aludtak a babák, aztán saját szobájukban. A férjemet így nem zavarta.

Ha zavarta bedugott egy füldugót.

Neki mondjuk nagyon kell koncentrálnia másnap.

2018. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk apa van otthon és én dolgozom, szóval saját tapasztalatból mondom, hogy ez nem olyan faradtság, ami kibírhatatlan lenne. Egy olyan ember miatt vagy fáradt, akit jobban szeretsz magadnál, persze, hogy máshogy kezeled ilyenkor.
2018. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

Hogy lehet másnap úgy életben tartani egy csecsemőt, hogy egész éjszaka sírást kell hallgatnia az anyának?


Érted a különbséget?


A gyerek a kettőtöké és kettőtök felelőssége.

Kettőtök élete változik meg vele.

Néha ketten szenvedtek vele.


Nem pedig egy valamit,amit te tettél a férjedddel és a te felelősséged és lelkiismereted távol tartani őt tőle.

2018. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Persze, hogy zavarja, de vállalta ő is, minden nehézséggel együtt.


Ennyi, nem kell nyavalyogni, én sem tudok napközben aludni, mert van nagyobb is, akire vigyázni kell.

2018. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha a munkahely megköveteli a kipihentséget, akkor hosszú távon működésképtelen lesz az, hogy a férfi otthon alszik. Tudom, milyen dolog lenne otthagyni az anyát egyedül, mondhatni "szenvedjen ő vele!" bár régen így is működtek a dolgok, hogy a férfi dolgozott, az anya otthon gyereket nevelt, háztartást vezetett,...stb. Nem akarok maradinak tűnni, mert mint férfi én is természetesen felkelnék a saját gyerekemért, de kialvatlanul pénzt keresni nem mindig működik főleg olyan állásoknál, ahol a munkavállalóra komoly felelősség van ruházva, a kávé pedig inkább ingerültté teszi az am. is fáradt embert, felerősítve a fáradtságát, nyűgösségét.

Pontosan értem a kérdésedet, kedves Kérdező!


Ha a férjed pontosan e cipőben jár, beszéljetek róla! Nyilván ő sem akarja kiaknázni minden energiádat, azonban a jelen magyarországi körülmények között sajna ez egyáltalán nem mindegy-dolog.

Azt tudom javasolni, ha ennyire kiszámíthatatlan és bizonytalan az alvásciklusa, akkor addig, amíg a baba nem tud majd nyugodtan elaludni, a telót pedig muszáj meghallania akármi van (füldugó kilőve), akkor addig aludjon máshol, ahol ezt megteheti! Szülők, ismerősök, munkásszálló, munkahely... mert ez így hosszabb távon mindkettőtöket kiéget, nemcsak téged. És ha te kiégsz, ki tartja majd benned a lelket?


Én erre gondolok. Csak ezért.

2018. aug. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!