Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet kék szeme a lányomn...

Hogy lehet kék szeme a lányomnak? Nekem zöld, férjemnek barna.

Figyelt kérdés
Szüleimnek barna. Férjem anyjának zöld apjának barna.
2018. aug. 13. 20:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Édesanyám szeme világoskék, édesapámé barna. Férjem szüleié barna. Nekem barna, férjemé barna. Kisfiunk sötétkék szemmel született, és kb fél éves korára sötétbarna lett. Szerintem nálatok is be fog barnulni, kisbabák általában kék szemmel születnek.
2018. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hárman vagyunk lány testvérek, apánk szeme kék, anyánké barna, nővérem barna szemű, húgom kék, én pedig zöld. Keveredtek a színek 😀
2018. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mindenkinek barna a szeme a családban,de tényleg. Nekünk is, nagyszülőknek is, dédiknek is....a kislányunk 6 éves, csodaszép tengerkék szemekkel. :D

Fogalmunk sincs honnan szedte XD

2018. aug. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk: A legtöbb baba kék szemmel születik és csak később nyerik el a végső színt.


A szemszín öröklése sokkal bonyolultabb annál, mint ahogy a laikusok gondolják. Bár tény, hogy a barna domináns szín. Ennél sokkal bonyolultabb a dolog.

Egyszerűen magyarázva, az öröklődés nem úgy működik mint amikor rajz órán az alapszínű festékeket kevered össze és tudni lehet miből mi jön ki...


(Ha más már leírta, akkor bocsánat. Nem olvastam a válaszokat.)

2018. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2018. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a szemszín nem olyan, mint a vércsoport. Sokkal több gén játszik szerepet a szemszín kialakulásában.
2018. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A kék allél MINDEN szemtípusban megtalálható, azért.
2018. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!