Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeret, nem ragaszko...

Miért nem szeret, nem ragaszkodik hozzám a 7,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Az édesanyám betegség miatt most itt él velünk a baba születése óta. A kisfiam csak vele akar lenni. Mindig nyújtja a kezét, hogy az ő ölébe akar menni. Amikor visszahívom az enyémbe, elfordul, nem akar hozzám jönni. Egyszerűen nem ragaszkodik hozzám. Ha elmennék se èrdekelné, mintha az anyukámat tekintenè az anyjának. Nem tudom mit rontottam el, hiszen mindig vele vagyok, együtt játszunk, de ha megjelenik a mama akkor hangosan nevet amit velem nem csinál. Éjszaka amikor elalszik, mindig eszembe jut Es elkezdek sírni. El sem tudom mondani, mennyire rosszul esik, hogy egy kicsit sem kötődik hozzám és nem tudom miért...

2018. aug. 15. 10:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
14%

Nemhogy örülnél neki hogy nincs a seggedben 0-24 és lehet életed is anélkül, hogy az üvöltést kéne hallgatnod egy 20 perces "nem jöhetsz" elfoglaltság alatt.


Nem tudlak sajnálni, a gyerekem mellett a főzés is kész rémálom volt.

2018. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
48%
Fú de ismerősek a soraid, hasonló kérdést fogalmaztam meg itt kb 4 éve. Fiam ugyan ez volt, csak a mama. Nem velük élünk de abban az időben sokat jártunk hozzájuk vagy jöttek át anyuék és mindenben a mamát választotta. Ez kb 2 éves koráig így volt, aztán rájött, hogy engem is szeret. Ilyenek a gyerekek, anya otthon unalmas, na meg természetes, hogy etet-itat-ellát-szórakoztat. A mama-papa-nagybácsi meg újdonság, nekik jobban örülnek. Hidd el ha nagyobb lesz ez megváltozik. Az én fiam már 5.5 éves, nyilvánvalóan imád engem és bár még most is a mama a nagy sztár a családban de közben engem sem hanyagol el.
2018. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló gondolataim, bár gyorsan elhessegettem őket. Volt egy időszaka a fiamnak, úgy kb 4-5 hónapos korától kb 7-8 hónaposig mintha tudomást se vett volna rólam. Neki az apja volt a minden. Aztán hirtelen elkezdett változni. Én úgy mondanám, hogy megtanult szeretni, nem csak kötődni. Hirtelen puszikkal árasztott el, olyan bensőséges mosolyokat kaptam tőle, hogy elolvadtam. Az apja is észre vette, hogy elkezdett szeretni minket és elkezdte megtanulni, hogy tudja kimutatni.

A kötődés biztosan meg van, onnan pedig jön majd a többi is.

2018. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ne légy buta, ez nem így megy!

olyan vagy mint feleségem, ő is folyton ezzel jött, hogy apát mennyivel jobban szereti a kicsi, mert mindig mosolyog neki és szomorú ha elmegyek dolgozni és mennyire örül ha megjövök... hiába magyarázom neki, hogy az anyuka a bástya, a biztonság, apuka pedig a móka akivel lehet játszani. De ha baj van, akkor anya kell, csakis anya.


Én jól elvagyok a kicsivel, még akkor is ha egyedül vigyázok rá, míg feleségem elugrik 1-1 órára.

Játszunk, tornázunk, pihenünk. Viszont múltkor, nem tudom mi történt, de a gyerek teljesen kiakadt. Nem parázok és általában le tudom nyugtatni, de akkor valamiért nagyon nagyon kiakadt és mindenütt az anyját kereste (aki dugó miatt picit késett).

Szóval van különbség mikor apuci miatt szomorú, hogy nem láthatja, meg amikor összetörik a világ, amikor rájön, hogy anya hirtelen nincs ott mellette.

Mondtam is feleségemnek, hogy itt van a különbség a kettőnk szeretetében, miután hazajött és seperc alatt megvigasztalta.


Azóta legalább abba hagyta a "kit szeret jobban" kérdést :)

2018. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!