Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eretlenseg, "fius dolog" vagy...

Eretlenseg, "fius dolog" vagy aggodjak? 22 honapos alap dolgokat ert. Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Probalom hesegetni a dolgokat hogy fiu es lassabban erik.De sokszor aggodok.Nem mond meg semmit kiveve:bababa,dedede,ajajaj,mamama es visit vagy a krakogashoz hasonlo hangot ad ki.Sokminden nem erdekli.A jatekokat kiborogatja.Regen szepen epitett,kirakozott most viszon csak szetszedi,dobalja,nem koti le.Meset es zenet szeret nezni es hemperegni a parnajaval,cumijaval.Nagyon alap dolgokat ert meg.De pl hogy menjunk enni,tata ilyeneket nem csak ha latja a tanyaert leul ha latja a cipot tudja hogy megyunk.Ha mondom hozd ide,hol a labda nem erti vagy nem akarja.Nem mutogat,en probalok mutogatni hol van ez vagy az.Ha kerdezem hol van anya,apa nem nez rank vagy a szemelyre.De van szemkontaktusa.Szereti ha enekelek neki.Gyerekorvost kerdeztem azt mondta varjuk meg amig betolti a 2-t.De azert megkerdeztem a fuleszetet de legalabb 2 honap mulvara tudnak idopontot adni.De ha megy halkan mashol a mese odafordul eszreveszi.Kint a jatszo,allatok nem kotik le.Szaladgal,megoleli a fakat,levelet szed.De ha rosszalkodni kell mindig kaphato ra.Tudja a kulcs kell a zarba hogy kinyissuk,hogyan kapcsoljuk fel-le a lampat.Nem ert sokmindent de okos mert ha egyszer mutatok valamit masodjara megcsinalja es emlekszik ra.Szerintetek aggodjak hogy nem ert vagy csak eretlen?Olyan kis babas szerintem.Vagy csak nem erdekelne?Ha volt valakinek hasonlo legyszi irjatok mi volt es hogy alakult a kesobbiekben.Koszonom!
2018. júl. 18. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
A dolgok szétdobálása eléggé jellemző ebben az életkorban, a lányom is csinálta. Az értéshez nem tudok nagyon hozzászólni, az enyém ekkor beszélt már rövid mondatokban, de ahogy írtam, ő lány, én is hallottam, hogy a fiúknak ez sokszor lassabban megy.
2018. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a vedono mindig azt mondja, h nem baj ha nem beszél de ugye érti amit mondok neki?

Az, h úgy látod nem érti, aggodalomra ad okot...de inkább vidd el szakemberhez, ő tud segíteni ebben

2018. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondom a doktorno azt mondta varjuk meg a 2 evet.A nevere nem hallgat az esetek tobbsegeben.Telnek a honapok es nem latok nagy valtozastezert aggodok.Enni ugy eszik hogy a reggelit uzit elcsipegeti ha van kedve de az ebednel,vacsinal nem akar egyedul enni.Ha raszolok megfogja a kanalat velem de elis enged amint bekapta a falatot.Nem erdekli.A bilit probaltuk.Raul es neha belemegy a pisi de meg nem tudatosan csak veletlenul.Milyen szakemberhez kellene fordulnom?
2018. júl. 18. 12:41
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. A bili korai, azt hagyd is, nincs 2 éves még. A lányom tök egészséges, most lett szobatiszta kicsivel 3 éves kora előtt, előtte nem érdekelte, nem akart ráülni. Evés... az se érdekli, csak amennyit muszáj, néha vannak jobb időszakai. Ennek köszönhetően pl. ő is sokáig nem evett kanállal, villával, mikor sokan a korosztályából már igen.

Ami aggasztó nálatok, hogy nem hallgat a nevére, és úgy érzed, nem érti, amit akarsz tőle. Korai fejlesztőbe vinném, mérjék fel, onnan eligazítanak majd.

2018. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy nem hallgat a nevére, az szerintem nem baj, illetve gondolom azt jelenti, hogy épp mással foglalkozik, és ne szólongasd. :) Az baj lenne, ha nem tudná, hogy az az ő neve.


Az enyémet se nagyon köti le semmi, mert szerintem unja őket, csak az új dolgok érdeklik. 16 hónapos amúgy. Viszont ha azt mondom, hogy hozza a labdát, akkor biztos, hogy érti mit mondok, és ha épp van kedve, akkor hozza is. Mutogatni sokat mutogat, és keresi is, ha kérdezem hol van ez meg az?


Szóval azt lenne fontos tudni, hogy tényleg érti-e a dolgokat, vagy nem. Az enyémen tisztán lehet látni, hogy érti-e amit mondok.

2018. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy “fiús dolog”. Nem is értem ez honnan jön. Pl az én fiam meg a húgom kislánya mintha egymásról lennének mintázva csak a másik nemben.

Azt írod régen csinált dolgokat, amiket most nem. Nem lehet, hogy csak nem érdeklik azok már. A világ, a levelek, kavicsok, fű,fa, bokor izgalmasabb. Nem ér rá labdát keresni.

A mutogatást nem tudom, egy éves státuszon a védőnőnek mondani kellett vmit rá.

Az én kilenc hósom megkeresi a labdát, a cicát, apát. Lecsukja a villanyt, ad puszit ha kérem. De ha vmi izgisebb dolog van, akkor a fejem tetején is állhatok.

22 hónaposan már jócskán ott az akarat, önállósodás. Csak azért nem hagy félbe vmit mert vki más úgy akarja.

Mindezzel ellentétben én hiszem, hogy egy anyánál jobban senki nem ismeri a gyerekét és ha úgy érzed vmi nem stimmel, ne hagyd lerázni magad, vidd el ahová csak szükséges.

2018. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom amiket irtatok.Szerintem megvarom amig betolti a ket evet aztan lepek ha nem valtozik semmi.A gond az hogy kulfoldon vagyunk es ha ott viszem el nem tudom hova kuldik ott es ott hiaba beszel neki valaki mert ha engem nem ert meg sokszor oket plane nem fogja.A lanyom ilyen idosen nem beszelt de barmit mondhattam neki megtette.De a fiam olyan mintha egy babahoz beszelnek.A bili egesz jol megy neki,szivesen raul.Neha sikerul neki bele valami de meg nem tudatos.Mondjuk ma felkeles utan sikerult kaki,pisi.A lanyom 2 eves korara szobatiszta volt ejszaka es nappal is.Koszi a valaszokat!
2018. júl. 18. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Hat van olyan, hogy szelektív hallás nagyon is, főleg ebben a korban de azt azért észre lehet venni, h tényleg nem érti a gyerek vagy csak tojik rad. Én legalábbis meg tudtam különböztetni. Meg sosem hallgat a nevére? Mert azért az árulkodó. Néha csak oda kellene néznie, nem lehet mindig valami érdekesebb. A mutogatás teljesen kimaradt? Hogyan erteti meg magát?

A bili szerintem is nagyon korai, felesleges raultetni ha még nem tudja tudatosan irányítani a dolgokat. Lehet, h a lányodnak ment de ő egy másik kisgyerek. Meg kell érnie ra az idegrenszerének és hat ha még más alapvető dolgok sem mennek addig a szobatisztasag kb századrendű. A kajalas nem érdekli, hat az enyémet se pedig 3 éves. Azt hajlandó kikanalazni amit szeret, pl puding.

2018. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A nevere ritkan hallgat.Mutogatni mutogatott 8-9 honaposan hogy merre vigyuk es hol van anya,apa de abbahagyta nem tudom miert,nem erte semmilyen trauma.En ugye testbeszedbol megertem.Ha pl olbe akar jonni nyujtja a kezet hogy vegyem fol,ha az ulcsibe akar ulni megall es probal belemaszni.Ha valamit nem szeretne akkor int a kezevel ,hogy nem aztan sirni kezd ha valamire igent akar mondani akkor nyomja a puszikat.Ha pl a cumit szeretne tudja hogy egy poharban van a polcon akkor megall eloszor csak nyuglodik ott majd sirni kazd hogy adjam oda.Volt par alkalommal hogy valamit szeretett volna(ajtot kinyitni)es fogta a kezem hogy menjek vele.De ha a kommunikaciot nem nezzuk akkor egy okos,mozgekony,jo kedvu,mosolygos kisfu.Probalok intezni neki magan uton hallasvizsgalatot Debrecenbe hatha ott van valami gond.Ha nem akkor megyunk valamerre mert engem nagyon aggaszt.Koszonom ,hogy irtatok!!
2018. júl. 18. 22:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is későn érő, de 2 éves kor körül rengeteget fejlődnek hirtelen. Szerintem az enyén is hasonló volt. Ő azzal párhuzamosan kezdett csak megérteni engem hogy beszèlni kezdett (2 évesen). Meg ha értette is a nagyon alap dolgokat, sokszor tojt rá, most már nem, mert visszabeszél:)
2018. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!