Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinél az...

Van itt olyan, akinél az újszülött babának nem volt széklete?

Figyelt kérdés

4 napos a babám, tegnap jöttünk haza.

A kórházban kedd éjszaka volt neki utoljára, azóta nem kakilt. Ma volt a védőnő, szélcsövet javasolt, de nálunk a 2 gyógyszertárban nem volt. Meglázmérőztem, végülis így kijött belőle a 3 napi adag (sötét színű volt). De ha nem megy magától neki, nem akarom, hogy ehhez hozzászokjon.

Ha jól tudom, napi többször kell legyen még nekik ilyenkor.

(Aluszékony, keveset szopik, 40 ml-t 2 és fél óránként.)

Pisis pelenka 4-5 van egy nap.


Volt valakinél hasonló? Mikor, hogyan jött helyre?



2018. aug. 17. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A mekonium sem ürült ki? Én megmutatnám dokinak, nyomkodja meg a pocakot, hátha érez valamit. Semmiképpen sem kéne rászoknia az ingerlésre.
2018. aug. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Súlygyarapodás rendben van? Nem sárgult be? Ezzel én holnap reggel orvoshoz mennék. Ha még csak most ürül a mekonium az elég rossz.
2018. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az jött neki a kórházban, most meg úgy volt, hogy az eleje még mekónium lehetett, a többi része már szerintem nem (sötét volt, de ahogy töröltem le róla, zöldes-sárgás, 2 pelenka lett tele. Kapott tápszert a kórházban, összesen kb 1 dl-t.)

A kórházban is jeleztem, hogy nem kakilt, a védőnőnek is mondtam, szerintük belefér a 3 nap, de nekem annyira nem tetszik ez.

A gyerekorvos úgy volt, ma kijön (mármint amiatt, hogy itthon vagyunk), de nem jött, majd csak kedden :/

Elvinni nem tudom, szombaton hova tudnám (autó nincs).

Picit sárgásnak tűnik a szeme fehérje.

320 g-ot veszített a születési súlyából, abból 60 g-ot szedett vissza.

2018. aug. 17. 21:37
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Azt írja, hogy a kórházban kakilt, gondolom, az volt a mekónium, otthon meg most egyszer szélcsőre. Úgy tudom, anyatejes babáknál a napi 7 és a hétnaponta egy is normális - kivéve persze, ha látszik, hogy erőlködik, akkor érdemes neki segíteni. Ha gondolod, olvass utána, de üondig az a biztosabb, ha megkérded a dokid. Ha van elég pisis pelus, szerintem valószínűleg be is megy elég. Szopi közben ébresztgesd, ne hagyd elaludni (pl. csikizd a talpát, birizgáld a fülét, végső esetben húzd ki a cicid...). A sárgaság lassan múló dolog, de elég gyakori (nekem is az volt az egyik gyerek), és ha ébred magától, kér enni 2,5 óránként az jó jel arra, hogy "működik".
2018. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem ébred magától, kelteni kell sajnos. Eddig nehezen ment, fürdetést javasolták, azzal fel lehet kelteni. Igen, én is tudom, hogy anyatejesen normális a heti 1, csak azt gondoltam, az még korai, mivel még 1 hetes sincs... Persze, én is a dokit szorgalmaznám, és ha nem aggódnék a babámért, a kérdést sem írom ki, de 7végén csak ügyelet jöhetne szóba, pont ez is zavar, így meg nem tudom, mi lehetne a megoldás.
2018. aug. 17. 21:47
 6/15 anonim ***** válasza:

A kórházban az összes mekónium kijött belőle a 2. napon. Utána csak 1 hetesen kakilt, aztán csak 2 hetesen. Most meg naponta többször (2,5 hetes).

A 40ml nem rossz, az enyém 50-et eszik.

2018. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha aluszékony, akkor keltegesd most éjszaka szopizni 2-3 óránként, holnap meg irány az orvos. Ha aluszékony és sárga, akkor az gyakran előfordul, hogy kezelni is kell.
2018. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekorvosi ügyeletet hívd fel telefonon holnap reggel, nem kell azonnal bemenni. Ilyen pici babához lehet, hogy ki is megy, hogy ne vidd be a sok beteg közé. Vagy másik lehetőség, hogy hívd fel azt a kórházat, ahol szültél, ott van neonatológus, az újszülöttekkel ő jobban képben van, mint egy sima gyerekorvos.
2018. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8 naponta kakált első pár alkalommal csak szélcsővel.

Persze én is vittem dokihoz.Kapott kamilla teát és azt mondta a doki keveset szopik.

Van erre valami számolási mód,nézni kell egy 24 órás mennyiséget de már nem emlékszem pontosan,neten fent van.

2018. aug. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet, nem volt széklet, esett a súlya, aluszékony volt, kicsiket evett, azt is kibukta. Végül 5 naposan kórházba kerültünk pylorus stenosis (gyomorkimenet szűkület) gyanújával. Szerencsére operációra nem került sor, mert úgymond "kinőtte" a betegséget, de mindig is kis étvágyú, nehezen kakiló maradt. Kedves Kérdező, te nem írtad, hogy a te babád bukik-e. Mindenképp elvinném orvoshoz, inkább egy felesleges út, minthogy valalami baja legyen.
2018. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!