Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan kisbabával, aki ordít mindenhol, kivéve az anyjánál? Mit mondhatnék?

Figyelt kérdés
A húgomról van szó. Eléggé ki van bukva, 23 éves, és három gyerekes anyuka... Az ikrei 2 és fél évesek, nagyon rosszak. De nem is velük van a fő gond, hanem a lányával, aki most szeptemberben lesz egy éves, de a mai napig nem bírja letenni (még a gyerek apjához sem), mert a kislány azonnal ordít. Nem sír, ordít. Vörös fejjel, taknya nyála egybe és vergődik összevissza. Ijesztő külső szemmel, nagyon. A tesóm ki van borulva, hogy ő úgy tervezte, hogy szeptembertől folytatja az egyetemet, de jelenleg még a wc-re sem bír kimenni a gyerek nélkül, nemhogy órákra járni, tanulni. Plusz a kislány többször ébred még éjjel, hajnal 5-6-nál tovább nem alszik. Mellé a tesóm teljesen önbizalom-hiányos, folyton azzal jön, hogy bezzeg én milyen jól megvagyok, boldog vagyok és tegnap még azt is mondta, hogy én legalább nem szúrtam el az életemet gyerekekkel. Meg hogy mindig irigykedve nézi az Instagramon, Facebookon, hogy éppen hol vagyok, mit csinálok, mi van velem és már rosszul érzi magát, mert ő ezt nem így képzelte, tervezte. Én erre meg nem nagyon tudok mit mondani neki, mert már a baba 3-4 hónapos kora óta azt ismételgeti neki mindenki, hogy "idővel jobb lesz", "majd hidd el, könnyebb lesz" és mondja, hogy egyre rosszabb.
2018. aug. 20. 16:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak az segít, ha sikerül szemléletmódot váltania a húgodnak. Akkor lesz jobb, ha belelazul a helyzetbe, és elfogadja, hogy ez egy ilyen időszak. A kicsi tapad rá, a nagyok közben szétkapják a lakást. Amit te tehetsz: hagyjátok abba a jajveszékelèst. A húgodnak van 3 egészséges gyermeke. Vegyen egy csatos hordozót, kösse a hátára a gyereket, és csinálja a dolgát. Pl.játszhat az ikrekkel, és akkor nem fognak rosszalkodni. Nagyon nehéz a feladat, amire vállalkozott a húgod, de siránkozással biztosan nem lesz jobb. Fel kell állnia az önsajnálatból, és úrrá kell lennie a káoszon.
2018. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem a selfie-re vágyik, hanem arra pl. hogy gyerek nélkül mehessen wc-re, vagy megmossa úgy a haját, hogy nincs rajta kívül senki a fürdőben, esetleg ott feküdjön a vízben 20-30 percet egy könyvvel, vagy a gondolataival.
2018. aug. 20. 18:08
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagy segítség lenne, ha legalább az ikreket lefoglalná valaki legalàbb egy kis időre naponta, vagy heti egyszer hosszabban.


A kicsire a legjobb megoldás a hordozás. Nyugodtabb lesz, a tesód pedig tud tőle házimunkázni, foglalkozni az ikrekkel.


Ami még sokat segít, az a napirend. Mindenki megszokja, hogy mikor van idő csak rá, mikor kell elfoglalni magát, aludni, enni, stb.


Mozduljanak ki! Játszótér biztos van a közelben. Ott az ikrek találnak játszótársat, javul a szocializáció, és elfáradnak estére. A pici is lassan érdeklődni fog, szórja a homokot, nézelődik.


A szeparációs szorongás enyhülni fog, pár hónap, és együtt is fognak tudni játszani.


Idővel könnyebb lesz: de évek múlva! Ezt vállalta azzal, hogy kis korkülönbséggel vállalta őket.

Lassan mennek oviba. De azt hiszem, bölcsire is jogosult, aki tanul, de ez tényleg csak tipp. Utána kell nézni.

2018. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

Elnézést a kérdésért, de nevelve is vannak ezek a gyerekek?

A nagyok rosszak, a kicsi meg teljesen képtelen lefoglalni egyedül magát?

Kicsit úgy hangzik, mintha a gyerekek csak nőnének, mint a gomba. Anyuka pedig nevelés helyett elsülyedt a gyerekek uralta világában.


Lehet, hogy nem így van. De gyakran látni ilyet, ezért kérdezem, hogy nem erről van-e szó?

2018. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
Én is ilyesmikre vágyom amire a hugod,de én vele ellentétben feltudom fogni agyilag hogy ez most nem ilyen egyszerű. Egyébként hol van a gyerekek apukája?
2018. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Egyébként hol van a gyerekek apukája?"


Például doglozik!?!??!


Emellett olvasd el a kérdést, a gyerek vele sem marad meg.

2018. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
11. Nagyon jókat írt. Még annyit tennék hozzá, hogy a gyerek megérzi, ha ő most nyűg, vagy le akarják tenni stb, és akkor méginkább kézben akar lenni. Illetve hogy minnél többet tartja, ringatja, babusgatja a húgod (szívből), annál jobban fogja viselni a különlétet. Ami nálunk még működött, az az, hogyha nem látja a baba az anyát, akkor jobban elvan mással. Kitartást neki!
2018. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

az a baj, hogy itt már utólag nagyon nem lehet tenni, ezt valamennyire jobbá lehet tenni, mikor még nem alakul ki és megtanítod előre, hogy elfoglalja magát egyedül, tudjon egyedül aludni és "idegeneknél" is jól érezze magát.


Szóval itt csak utólag lehet okosnak lenni, most már várni kell és minél többet besegíteni, hogy a gyerek szokjon hozzá az idegen kezekhez is lassan

2018. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%
Eszembe jutott még valami. Én ha ideges vagyok, balettet nézek. Nem kell sok, 10 perc elég úgy is, ha a két gyerek közben az ölemben ül. Engem megnyugtat a sok kecses táncos, kizökkenek az őrületből, a gyerekeknek sem árt, ha felismerik a Hattyúk tava meg a Diótörő zenéjét.
2018. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Az segítene, ha elfogadná, hogy a gyereke ilyen. Nem kilábalni, megszabadulni szeretne, hanem elviselné, hogy ez a gyerek igénye és nem szájhúzogatva tenné, amit tesz, hanem szívből.

Kösse a hátára, cipelje mindenhova és ettől a válaszkész neveléstől tanul majd meg leválni az a gyerek. De nem most, hanem kb. ovira.

A család felelőssége pedig abban van, hogy időről időre segítsenek a nagyobbakkal.

2018. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!