Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával hogy telik a...

Kisbabával hogy telik a napotok? Pl főzés, takarításra van minden nap idő?

Figyelt kérdés

Februárban született a kisfiam, egy hónappal a kiírt dátum előtt császármetszéssel, szopni nem volt hajlandó egészen 6 hetes koráig, amikor már sok tejem nem volt (hiába fejtem addig napi 5-6x), úgyhogy sajnos tápszeres baba, abból is a laktózmentes, mert nem bírja szegénykém a másikat. Bele voltam betegedve (még most is esz a fene, hogy nem voltam vagyok képes szoptatni, úgy öklendezett s köpte ki a mellem mintha nyuvasztgattam volna)... Első gyermekem, 34 éves vagyok, imádom a gyerekeket, őt is, de elég gyakran úgy érzem megveszek ha megint fel kell keljek s ugyanazt kell csináljam, tápszer keverés, etetés, játék, hiszti, egy óra alvás (ha szerencsém van). Minden egyes altatás háború, böki van, purc van, sírás van, aztán nagy nehezen elalszik. Elejétöl fogva nagyon görcsölt, a világ összes cseppjét kipróbáltam, van ami hat ideig óráig, aztán megszokja s kezdődik előlről. Az első 3 hónapban úgy tudtam elaltatni, hogy a hasamon aludt,minden egyes alkalommal, napokig ültem az ágyban altatás címen, mára szerencsére le tudom tenni magam mellé, de egy óránál többet egy huzamban nem alszik, s ha elmegyek mellőle akkor 15-20 percig tud aludni. Más babája is ilyen? Én rontom el, hogy nem hagyom sírni? Próbálom én letenni, s elmenni mellőle, de ha felébred (pl minden böki felébreszti) akkor jön az üvöltés ha nem vagyok ott, s nekem a szivem szakad meg s megyek fölveszem.

Férjem itthon van velünk, elköltöztünk falura, hogy a pici legyen jó levegőn, ha odaadom neki amikor már nem bírom foglalkozik vele, sőt magától is elveszi néha de mégis úgy érzem amikor az ordítás következik magamra vagyok hagyva. Én nem tudom más hogy oldja meg, de nekem nincs időm semmire, ha nekiállok főzni takarítani, akárminek nem jutok a végére egy “menetben”, órákig tart a főzés. Míg a városban laktunk s hasonalvás volt hozattam ételt, de itt nincs ahonnan, s különben is milyen az, tudok s szeretek is főzni csak érném utol magam valahogy.

16 éves korom óta dolgoztam, hiányzik a munkám, mielőtt szültem nagy felelősséggel járó munkát végeztem, alig voltam otthon, most hiányzik, hogy valami egyebet is csináljak, azt hittem több türelmem lesz babázni, de lehet igen sokáig vártunk a gyerekkel s már vén vagyok hozzá.

Férjem most itthon dolgozik, ellátja az állatokat kinti munkat, kertet stb., nem várhatom el tőle, hogy este amikor beesik a házba ő foglalkozzon a babával. Napközben egészen jól bírom de estére úgy kifáradok, hogy akárkinek neki tudnék szökni (a gyereknek nem, őfelé nem mutatom, hogy alig bírom már, mert ő nem hibás, inkább én vagyok defektes), de szerintem érzi s át is veszi a feszültséget, mert estére durvul be ő is.

Olyan kis aranyos, imádnivaló fiacskám van, s nekem olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy ilyen béna vagyok ebben, hogy nem tudok kialakítani egy normális rutint amiben mindenre van idő.

Másnak, hogy telik el a nap? Aki pl egyedülálló, az hogy oldja meg amikor már csattan össze? Szégyellem magam erősen amiért elfogy a türelmem, hogy estére hárpia leszek, hogy ennyi dolgom volna s ebben is elfáradok, nem akarok hisztis s frusztrált lenni, de nem tudom hogyan javíthatnék a helyzeten. Valakinek, aki jól bírja a gyűrődést nincs valami tanácsa?



2018. jún. 21. 08:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyetlen egy fontos dolgod van most, ellátni a kisbabádat. Minden más megvár. Én este főzök, amikor a férjem hazaér és elvan a gyerekekkel. Takarítás csak ami muszáj, rendesen hétvégén, együtt. A férjem mosogat, szinte mindig. Sőt, van, hogy ő tereget, vagy szedi le a szárítót. A gyerekeket is rá lehet hagyni, hiszen közösek, nem csak az enyémek, ráadásul ugyanolyan megterhelő nekem velük az egész nap, mint neki az irodában.


Engedd el ezt a mártírkodást, tedd a babát az első helyre és vond be a férjed az életetekbe, mert ez így mindhármótoknak rossz!

2018. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem nagyon értem, hogy mi a gond. Talán szülés utáni depressziód van, az nekem is volt. A babák sokat alszanak, lehet mellettük sok mindent csinálni. Persze vannak nehezebb esetek, de lehet, hogy te is nehezíted a helyzeted azzal, hogy a hasadon altatod, stb. Kislányom az első perctől kezdve kiságyban alszik, sosem raktuk máshová aludni, így ezt szokta meg. A böfi-puki gondok nagyjából 3 hónap alatt eltűnnek. Én 36 évesen szültem, szintén 36. héten, nekem is iápszeres a lányom ls nem nagyon bánom, hogy nem anyatejes, nem szoktam ezen gondolkodni, szerintem felesleges. A kajarendelés pedig jó dolog, tudok főzni, szoktam is, föleg vacsorát, az ebédet rendeljük.
2018. jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Nyugi, nagyon sok esetben így néz ki az első pár hónap, és ez a normális.

Hasfájásra már sokféle cseppet lehet kapni: Biogaia, Espumisan, stb. Elsőre nem mindig sikerül eltalálni, hogy mi jó nektek, mert nem minden baba egyforma.

Gyakorlati tanács: főzz két napra! Nem sokkal tart tovább, mint egy adagot csinálni. Egyik nap főzöl, másik nap takarítasz, pakolsz.

A mi megoldásunk minden bajra: hordozókendő. Imádja a kicsi. És vidéken lakva sokkal jobb buszozni is vele, mint egy 60 kilós babakocsival.

A függőleges helyzet segít kijönni a pukiknak, böfiknek. Közel van hozzád, megnyugszik, és jókat alszik. Neked pedig van két szabad kezed: főzésen kívül mindent lehet csinálni. Mi bevásárolni is így megyünk, nincs a boltban gond, hogy be lehet-e vinni babakocsit, elfér-e.

A leghúzósabb időszakokat is kendővel vészeltük át: hasfájás, fogzás, betegség.

16 hónapos, ha látja, hogy fogom a kendőt, már röhög és repül. :)

Youtube videóból tanultam kötéseket, nem nehéz, de a biztos van hordozó klub minden nagyobb városban, és ott ingyen tudsz próbálni, kötést tanulni, és fillérekért bérelhetsz hordozó eszközöket.

Amikor nagyon kész vagy, menj el sétálni a babàval. Kikapcsol. Közben lehet ismerkedni más kisbabás anyukákkal is. Baba-mama klub is szokott lenni. Mondjuk tudom, hogy nem minden falu egyforma.

Napirend is lesz, ne aggódj! Két stabil pont kell most: a fürdetés-fektetés és a séta. A többi alakul magától. Egy dolog biztos baba mellett: minden meg fog változni! Pár hét, és forgolódik, aztán kúszik, mászik, és teljesen más lesz vele az élet. Aztán elindul, beszélni kezd, és újra minden változik. Lesz ami jobb, lesz ami rosszabb.

Ne a háztartáson rugózz, nem azért vagy otthon gyed-en, hanem hogy 0-24-ben babázz. Teljes állás túlórákkal. A háztartás megvár, de baba nem sokáig lesz a kisfiad.

Ha anyagilag belefér, keress segítséget a házimunkához! Majd belerázódsz, és picit nagyobb baba mellett lehet, hogy annyi szabadidőd lesz, hogy unatkozni is fogsz. :)

2018. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Se főzni, se takarítani nem kell minden nap.

Több napra főzök vagy nagyik is hoznak időnként.

Takarítás egy héten egyszer nagyobb, utána csak rend megtartása, aktuális dolgok elpakolása. De ez nem sok idő.

Nyugis gyerek, van időm mellette megoldani mindent.

Nem láttam, hogy most mennyi idős a kicsi. Biztosan majd könnyebb lesz neked is, ha nagyobb lesz, ha elmúlik ez a hasfájós időszak.

Vagy ha már nagyobb és tud járni, akkor biztosan jól ellesztek a kertben. Én csinálnék kis virágoskertet, vagy kis veteményt, és azt gondoznánk. Legalább lesz valami feladatod és nem mindig a házban ülsz a gyerekkel.

Nekem az volt jó, hogy barátok, nagyik jöttek hozzánk rendszeresen, nem voltam mindig ketten a babával. Ha valami el kellett intéznem, akkor volt kire hagyni. Férjem is elvolt vele kettesben. Nem kellettem mindig én.

2018. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Te meg nagyon meg fogod bánni a falusi életet.
2018. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Babahinta?

Kisfiam imadta,jokat aludt benne.

Igaz nekunk csak 1 nehez honapunk volt 1 es 2 hos kora kozott.utana alom gyerek lett.

De 3.gyerek,van 2 nagyobb is.

Abban az 1 honapban mindig vittem magammal mindenhova(konyha,szobarol szobara,furdobe)babakocsiban toltam a lakasban oda ahova epp mentem.

Fozes kozben az egyik labammal tologattam a kocsit,es igy azert jobban elvolt.

En altalaban 2 naponta fozok.takaritani folyamatosan takaritok.az alap dolgokat minden nap,az extrakat naponta leosztva.

Pl minden nap mosogatok,osszeporszivozok a konyhaban es az eloszobaban(nem szeretem a seprut),mosok,teregetek,hajtogatok egybol ha leszaradtak igy nincs egy halom tiszta ruha a kanapen allandoan.

Az extrak meg furdo,wc takaritas,portorles,szobakban porszivozas,agynemu huzas ilyenek.ezeket leosztom elore,hogy melyik nap mit fogok csinalni.ehez tartom is magam,igy napi fel orabol megvan altalaban ez is.

Amit meg szeretett a kisfiam az a zene.probald ki,valami szep zenet tegyel be.

Nekem most kezd sok lenni a gyerekbol.nagyon akaratos,allandoan harcol velem,feszegeti a hatarokat.

Szerintem ez nehezebb idoszak mint a pici baba kor,most 27 honapos.

Kitartas,ne feszulj be ennyire mert attol csak rosszabb.

Probaljatok ki mindent amit csak lehet,mar nem olyan pici.jatszoszonyeg,hempergo,babahinta,dontheto etetoszek a konyhaban mig fozol.

En a hordozast nem birtam,amugy is izzadok allandoan,gyerekkel magamon kb hogutat is kapnek.

2018. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

"nem várhatom el tőle, hogy este amikor beesik a házba ő foglalkozzon a babával"


Öreg hiba!

De elvárhatod, várd is el, különben megzakkansz.

2018. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Miért kellene minden nap főzni meg takarítani?? Soha életemben nem csináltam ezt. Két három napra lehet előre főzni, ott a fagyasztó is takarítás meg egy héten egyszer.

Azt, hogy evés után letörlöm a konyhapultot az meg normális. Egyedül otthon egy kisbabával nem tudom elképzelni milyen hatalmas koszt csináltok, hogy minden nap takarítani kelljen ?

2018. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Előző vagyok, még azt nem írtam hogy én egyedülálló szülő vagyok a kicsi hat hónapos korában hagyott ott minket az exem. És igen , marha nehéz de nem nyavalygok, és nem kell mindig patika tisztaságnak lennie. Ja, és családom sincsen aki segítene.


Redukált le te is a dolgokat, ne főzz minden nap, és remélem vasalni meg ilyeneket nem csinálsz , teljesen fölösleges. Egyébként a férjed is otthon van úgyhogy nem értem hogy nem birsz el egy gyerekkel ? Mi van ha három lesz?

2018. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
Itt minden normális tanács 0, vagy ahhoz közelít, pedig van aki nagyon jókat írt. Bezzeg az a válasz, hogy csicskáztasd a férjed az 100% :) mi van itt? Ez tényleg a nyári szünet miatt van? Azért tiniként izgalmasabb dolgokat csináltam, mint hogy lepontozzak mindent a gyk-n.
2018. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!