Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyereknél mennyire...

Második gyereknél mennyire sterilizáltatok?

Figyelt kérdés

Első gyermekemet várom, és minden ismerősöm azt mondja, hogy a 2.nál már szinte semmit nem fogok ennyire figyelni mint az elsőnél...akkor az elsőnél sem kéne ennyi erővel? Pár hét múlva szülök. Minden ruháját kimostam kivasaltam, még azt is ami mondjuk 1 évesen lesz jó rá... Sterilizálni nemtudom mit kéne előre, barátaim szerint a bimbókiemelőt mindenképp, ha viszem a kórházba, azonkívül mit még? A mellszívo ráer nem? Egyik rokonom amúgy első babás, tápszeres a babája és mondta, hogy heti egyszer kifőzi edényben a cumisüvegeket, sőt, van mikor csak elöblítí meleg vízben...

Én már nem tudom mit gondoljak mi a jó. Túlságosan paramami sem akarok lenni, de nem szeretném azt se ha valami baja lenne a babának ha nem figyelek oda kellőképpen a dolgokra. Ti hogy csináljátok, csináltátok? Mennyire, mennyi ideig figyeltetek ezekre a dolgokra?


2018. aug. 21. 10:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnél az első pár hétben a mellszívót minden használat után kifőztem. A másodiknál már csak pár naponta, a harmadiknál hetente, kéthetente (bár náluk már nem olyan sokszor használtam).

Amikor a harmadik gyerekem született, annyira telt ház volt a kórházban, hogy más szintre kerültem. Adtak egy cumisüveget, amit 24 óránként cseréltek, addig meleg csapvízzel kellett elmosni. Ennyit a sterilizálásról.

2018. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!