Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babámnak pótlásra...

Anyatejes babámnak pótlásra lenne szüksége?

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejes de 1 hete úgy érzem üres a mellem puha lötyedt ha megnyomom spricol a tej,de ami aggasztó,hogy kb délután 4-5 től elenyésző pisi van a pelusba szinte száraz.
2018. aug. 23. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld napközben másfél két óránként mellre tenni. Ha pár nap múlva is úgy érzed kevés a tej akkor keress fel egy szoptatási tanácsadót hátha tud segíteni.
2018. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el a védőnőhöz, méresd meg, és beszéljetek át. Kedve milyen a babának? Az én babámnak növekedési ugrásnál volt pár napig kevés a tej, nagy cirkuszt csapott.
2018. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jókedvű baba a helyzet hogy elég sokat van mellen (5 hónapos ) reggelente is puha a mellem pedig eddig feszült .
2018. aug. 23. 14:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba??

Amikor kialakul a kereslet-kínálat, akkor normális hogy a mellek már nem olyan telítettek.

Este felé meg amúgy is puhábbak. Ez normális.

Ha spriccel a tej nyomásra akkor NEM LEHET KEVÉS!

Hogy mikor mennyi pisi van az változó lehet.

Most ebben a nagy melegben az én (21 hónaposomnak) is kevesebb a pisije. Rengeteget izzad. Ez normális.

2018. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

A szent szoptatás védelme érdekében semmikép ne adj pótlást az se baj ha éhen hal a gyerek de a sátán műve tápszerrel még véletlen se etesd meg szerencsétlen éhes gyermeked mert azt a bűnt soha fel nem oldozád.

😅

2018. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha éhes lenne, nem lenne jókedvű... Kérdező, ha a hízás és a pisis pelus átlagban egy nap rendben van, akkor ne idegeskedj, főleg, hogy pár hét múlva úgyis kezditek a hozzátáplálást. 😊
2018. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem jelez éhséget .Abból gondolom hogy kevés a tej hogy puhák a melleim és délutántól nagyon kevés a pisi .Amúgy jót nevetem a tápszer sátán műve hozzászóláson😂
2018. aug. 23. 15:24
 8/11 anonim ***** válasza:

áh, ez tipikus és minden kismamánál elő szokott jönni első babánál.

Viszont nagyon sokan elrontják. Mivel azt hiszik, hogy nincs elég tej, pótolnak.

Ennek két problémája van:

1: ha pótolsz nem fog több tejed termelődni a mostaninál, ergo sosem lesz elég

2: a babák jobban preferálják a pótlást, szóval előbb-utóbb azt akarja és nem kér a ciciből.


Így van az, hogy sokan nem képesek fél évig szoptatni, mert megijednek és átállnak pótlásra, holott képesek lennének rá, ha türelmesek lennének.


Mindig lesz egy szakasz, kb 5 hónapos koráig, amikor hirtelen többet akar enni mint amit tudsz adni (ez az ijesztő rész, itt szúrják el sokan). Ezek pár napig tartanak, ennyi idő kell mire a szervezeted elkezdi termelni a megfelelő mennyiséget.


Nálunk mi vált be a tejtermelésben, mi az ami nagyon jól beindította (kell 2-3 nap):

- jó bőven egyél, mindent amit kívánsz, minél "egészségesebb" annál jobb (vagyis nem chips, de egy jó zsíros, gazdag húsleves jöhet)

- igyál nagyon sokat, többet mint 2 litert. A legjobb a víz és a különböző szoptató teák keveréke

- friss levegő és mozgás, aktív élet

- úszás (nem tudom mennyire tudsz elmenni, és nem írtad hány hónapos a kicsi)

- a baba közelsége, illata, sírásának hangja, testkontakt

- gyakran rakd a cicire és addig piszkáld, bügyürgesd a fülét amíg minden cseppet, főleg a zsíros részt ki nem szívja. Minél többet kiszívják teljesen, annál több fog utána termelni

- néha ha kell, masszírozd meg a melled picit, mi mindig a szopi előtt masszíroztuk meg, hogy jobban jöjjön

- annyi alvás és pihenés amennyit csak szeretnél

- a lehető legkevesebb stressz, ne érdekeljen ha szennyes van a sarokban, majd párod elrakja

(+1, orgazmus és izgalmi állapot. Orgazmus után a felszabaduló hormonoktól csak úgy ömlik a tej)

2018. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönőm a válaszod megfogadom 😊
2018. aug. 24. 15:09
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem pótoltam és vissza jött a tejecske ittam mecsek tejszaporító teát és többször mellre tettem a babám .😊
2018. szept. 3. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!