Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos a babám, jól csinálo...

8 hónapos a babám, jól csinálom az etetését? Jó ez a napirend?

Figyelt kérdés
Reggel 7 körül tápszer(150-180 ml),10 körül gyümölcs,ebéd 13 körül főzelék,4 körül gyümi,6-7 között vacsora(tejpép,főzelék).De vacsorára nem adok neki sokat,csak pár kanállal.7:30 körül fürdés,utána mini játék.Lefekvés előtt még iszik tápszert(180-210 ml).Éjszaka még felkel enni,de csak nagyon keveset eszik.Nem sok ez a kajamennyiség?
2010. jún. 21. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!az én kisfiam pont ma 9hónapos, nálunk igy néz ki egy napirend kaja ügyileg: 6kor tápszer 190 ml.9kor gyümi (babakekszel/piskótával,vagy gabonás bébidesszert,vagy rizses) ebböl 200gramm.12kor ebéd 200 gramm főzelék.3kor uzsi,babajoghurt/puding/krémtúró(amit én készítek) ebböl 100g+100g gyümi.vacsira 6kor 150gramm főzelék.8körül ismét vacsi féle 190ml tápszer.És van hogy éjjel 1x kel még enni(ha kel akkor még benyomja a 190ml tápit).

Szóval szerintem nem sok az a kajamennyiség amit adsz neki!:)remélem tudtam picit segíteni!Üdv:Zsu

2010. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok? Biztos, hogy nem sok. Ha abból indulok ki, hogy a kisfiam mennyit evett 8 hónaposan akkor kevés.

Reggel 7-8 között -attól függ hogy ébredt- 200ml tápszer, 9-10 között egy-másfél doboz natúr joghurt egy banánnal vagy barackkal, vagy kb ugyan ennyi tejpép, ebédre dél-egy óra körül egy babatányér főzelék, húsos tészta, rizses-hús vagy épp amit főztem -olyat főztem azt ette amit én- 3 körül 2 alma, vagy 2 banán, az alma keksszel vagy piskótával, 5-6 körül megint tejpép vagy ami az ebéd volt, estére még tejpép 9 körül + kb 100 ml tápszer amin elalszik. Most 11 hónapos az evések száma megmaradt annyi a különbség, hogy egy többet eszik meg meg többet is iszik, most 1 liter folyadékot simán megiszik + a reggeli és esti tápszer.

2010. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, ha neked is jó és a babának is jó, akkor jó :) Az a lényeg, hogy soha ne erőltess többet, mint ő megkíván, és nyugodtan adj még neki, ha kér. A napi minimum folyadékbevitel meglegyen, és a babád ha kiegyensúlyozott, aranyos, mosolygós, akkor tökéletes a napirendetek. Minden baba más, ne másból indulj ki, nagyon ügyesek vagytok:)
2010. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Húúú,akkor jó!:) Köszönöm szépen a válszokat!!
2010. jún. 21. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!