Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom a babám etetését,...

Jól csinálom a babám etetését, milyen ez a napirend?

Figyelt kérdés

Mert a védőnő szerint túl sok a tápszer, de mivel csak így issza meg a napi fél litert ezért csinálom így. Ha valamit megemelek mindig annyit meghagy, ha csak a vizet, vagy, ha csak a tápszert.

Sajnos 4 körül kéri az elsőt ami tápszer 150 ml vízhez 4 kanál tápszerpor.

8-9 óra között 1 kanál tejpép+fél üveg gyümölcspép+40 ml víz. Utána ha szomjas akkor egy kis gyümölcs vagy zöldség lé max. 30 ml.

12-13 óra között 90-120 ml víz+1/3 üveg zöldségpép és 3 kanál tápszer.

15-16 óra között a ugyan az mint a tízórai. Itt ugyan annyi az ivólé mennyisége, a tízórainál.

17:30-18:30 óra között fürdés és a maradék ivólé ami a 2 dl-ből megmarad, mert a tápszert nem fogadja el.

21-22 óra között 150 ml víz és 4 kanál tápszerpor.

Amúgy alvás ideje meg így néz ki, hogy 4:30-7:30, 9:30-11-30, 14-15 18:45-21:30 22-4 óráig kisebb nagyobb elcsúszásokkal. Séta 16 és 17 óra között szokott lenni. De délelőtt van egy hosszú szellőztetés a szobájában addig játszunk.

6 hónapos, 73 cm hosszú és 7,70 kg. Hasáról a hátára fordul. Nagyon fogzik is, már eléggé látszanak az alsó fogak ívei!!!

Boldog babázást mindenkinek!


2008. nov. 25. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát én ebédre biztos nem adnék neki már tápszert. Ennyi idősen inkább húst adj neki. Meg én a gyümölcsöt se vizezem, tök felesleges, az csak telíti a gyomrát.
2008. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Arra kéne törekedned, hogy a te normális életritmusodhoz közelítsen a babáé. Lassan ki kellene tolni a reggelijét legalább 6 órára, neked is jár a pihenés. Szerinjtem elég lenne már az ötszöri etetés. Vagyis a napirendet kb. ilyenre kéne tologatni: reggel6 reggeli.D.e. 9.30-10.30 közé a tízórai, 12-13 óra közt az ebéd, 15-16 óra körül az uzsonna, és este 19-20 óra körül, fürdetés után a vacsora, és reggelig szunya! Neked is minél előbb.

A napirendet nagyon helyesen tartod fontosnak. Ez minden másnak az egész fejlődési, fejlesztési folyamatnak az alapja. Ez már az iskolás korra is ki fog hatni. Ha az a természetes a baba számára, hogy van egy stabil szerkezete a napnak, mindíg jól el fog igazodni, sokkal nyugodtabb lesz, és meg fog bízni benned. Lesz neked is időd élni, a dolgaidat végezni. Ezt a napirendet rendkívüli helyzetben is igyekezz biztosítani. Ha alvásidő van, mindenképpen, akár a babakocsiban is, tudjon aludni, vagy utazás közben. Az iskolában, korábban az óvodában is mindíg napirend szerint fog élni. Könnyebb lesz a beszoktatás is. Igyekezz minél több olyan időt teremteni, lehetőleg mindíg ugyanabban a napszakban, napszakokban, amikor csak vele foglalkozol, játszotok. Sok vers, mmondóka, dal.Amiket te tudsz, az éppen jó lesz. Nagyon jól hat az értelmi fejlődésére. Még ennél is többet jelent a minél kevesebb korlát közé szorított mozgási lehetőség. A mozgásnak szintén meglepő módon, óriási szerepe van az értelmi fejlődésben. Fő, hogy minél több, és több irányú tapasztalatot szerezhessen, és kapjon sok-sok pozitív megerősítést. Bár ő még nem beszl, a hanglejtésedből, a szituációból egyre többet megért. Pl. mondd, hogy add a kezed, nyújtsd a lábad, mikor öltözteted. Használj sok hangutánzó, és játékos szavakat. Legyen sok humor a nevelésedben. A korlátait is így szabd meg, de minél kevesebbet. Gondolj arra,, mérlegeld, ha tesz valamit: miért ne. Ha jó okot találsz, mert pl. veszélyes ránézve, akkor tiltás. Ha nem, felejtsd el!

Még rengeteg dolog jut eszembe, de már így is túltengtem.

Boldog babázást!

2008. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Még egy ötlet: hogy mit, mennyit egyen a gyerek, nagyon jó útmutató a Zoltán Zsófia:Mit egyen a gyerek? c. könyve. Ott a testmagasság, súlygyarapodás kérdésére is találsz választ. Nekem nagyon bevált. Ráadásul van benne szó a vitaminokről, ásványi anyagokról, mit tartalmaznak a zöldségek, gyümölcsök, zöldségek, stb. Én meghaltam volna nélküle.
2008. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az én babám is 6 hos igy néz ki a napirend.reggel 6 tápszer kb 150ml,10-10,30 tizórai gyümi,14:00 ebéd tápszer 200ml 16:30-17:00 főzelék kb 100-120ml este 20:00 vacsi tápszer.ő még 1x eszik éjszaka kb hajnali 1-kor.70cm 8,40dkg.remélem tudtam segiteni.
2008. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a kérdésemre a válaszaitokat, mindenkinek igaza van és tök jó válaszokat adtatok!

Az első válaszolnak azért adok plusz vizet a gyümölcshöz mert tápszert vagy tejpépet azzal kell keverni, húst meg még csak a napokban vezettem be és úgy tudom heti egyszer vagy maximum kétszer kaphat.

Boldog babázást neked is!

2008. nov. 26. 08:39
 6/9 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak a válasza volt a legjobb! Sok hasznos infót kaptam. Nagyon sokat már régen csinálok is belőle, mert születésétől fogva énekelek neki, mókázunk mozgunk is sokat! Egészen a fogzás kezdetéig a kislányom 6-7 körül kelt fel, ugyan úgy 6-7 között aludt mint most, de az óra átállítás, a tél beállta, vagy valami miatt átállt a 4 órási kelésre. Nem tudom miért nem bírja ki 22-6-ig a kaja nélkül pedig most már úgy mond sűrűbb a kajája, mivel tejpépport is szoktunk bele csempészni. Vagy lehet, hogy szomjas, megpróbálok neki majd csak kis folyadékot adni, ha felébred, de azt is mire megmelegítem, mert szobahőmérsékleten nem issza meg csak langyosan. A könyvet megnézem a neten és elképzelhető, hogy meg is veszem.

A fürdéssel még az a helyzet, hogy nagyon megszokta, hogy akkor van, valamelyik nap akartuk egy kicsit kitolni és tiszta nyűg volt amint meghallotta, hogy engedjük a vizet már nem volt semmi baja. Azt nem tudom kitolni, utána nem kap enni csak 21-22 óra között amikor magától ébred.

Vagy, hogy tudja, változtatni a napirendjén megint, mert eddig ez nagyon jó volt?! De tény már eléggé fárasztó.

Amúgy, ha elalszik napközben szerencsére mindent tudok csinálni, nyugodtan, meg ha fent van akkor el van egy fél órát, órát is magában a játékaival a játszószönyegen, nem kell mindig ott csücsüljek és messziről tudok vele beszélgetni, énekelni.

Neked is boldog babázást kívánok! Köszönöm még egyszer a hasznom válaszod!

2008. nov. 26. 08:48
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!


A negyedik vagyis az utolsó válaszoló is jó választ adott, neki is köszönöm!

Az éjszakai 1 órási is tápszer és a tízórai ami gyümölcs abba mit teszel, csak úgy magában, mert nekem akkor hamarább kéri a következő kaját?

Az én lányom nem hajlandó 150 ml tápszernél többet meginni, mindig elutasítja, mint ahogy a kérdésemben is írtam. Ezért kell neki ilyen sűrűn adnom, de lehet, hogy ezt a második válaszolónak kellett volna írjam.

Akkor a te babád, hasonló mint az én lányom, csak egy pár centivel rövidebb és egy kicsivel több a súlya.

Azért kérdeztem, hogy tápszeres-e az éjjeli, mert akkor a ti eggyel több tápszert esztek mint mi.

Neked is boldog babázást kívánok, köszönöm a válaszod!

2008. nov. 26. 08:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az első válaszadó vagyok. Azt értem hogy azért adsz hozzá vizet. De miért kell a gyümölcshöz tápszer???
2008. nov. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Mert eddig így váltottam ki az étkezését, mindig egy kicsivel több gyümölcs és kevesebb tápszer. Mert kettőre kell levinni a tápszer adását, és arra gondoltam, ha így váltok ki tápszeres etetést akkor több tápszert fogok tudni adni a maradéknál, de nem vált be.

Most tudtam megnézni a kérdésemre hogy jött-e válasz, bocsi!

2008. nov. 26. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!