Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen kimerülten jobb ha...

Ilyen kimerülten jobb ha várunk a második babával?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos, szopizik, sokat kel éjszaka, nagyon anyás nincs túl sok nyugodt percem, elég fáradt vagyok, szeretnénk kistestvért de annyira kimerültnek érzem magam hogy nemtudom a testem tudna-e eleget nyujtani ha terhes lennék vagy ez a új babám kárára vállna ezért várjunk? Tapasztalatok?
2010. jún. 21. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tested fog eleget nyújtani a babának, de te könnyen még kimerültebb lehetsz, ezért azt javaslom, várjatok még egy fél évet legalább.
2010. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 20 hónapos már 5 hónapja alszik normálisan éjszaka - nem ébred és nem nyüsszög- ez az idő csak úgy tünik hogy elég volt de most hogy a 8. hétben vagyok állandóan álmos és fáradt vagyok szóval lehet hogy nincs tökéletes időpont de most érzem hogy újra tudnám kezdeni mert később már nem menne. Egy 10 hónapos babát még kell emelgetni babakocsiba meg lépcsőre mi ezt megúsztuk mert már magától száll fel a székre és csak a babakocsiba kell beraknom lépcsőzik szóval nincs gond. De még tényleg korai.
2010. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még, mikor majd úgy érzed, hogy kipihented magad, akkor belevághattok. Ezt a párodnak is meg kell értenie. Egyébként az anyaméhnek nem árt egy évet pihenni.
2010. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a kérdésedben ott van a válasz is.

Ha kimerültnek érzed magad, akkor még (szerintem) nincs itt az idő az újabb babához. Nem a baba, hanem a te károdra válna.

Ha még vártok pár hónapot vagy évet (nem tudom mennyire sürget az idő), akkor te is jobban tudsz fizikailag regenerálódni. Aztán jöhet a kistestvér. Nálunk 22 hónap a különbség, a "nagy" már nem szopizott, végigaludta az éjszakákat, nem volt vele semmi gondom, amikor úgy éreztük jöhet a 2. baba. Amikor megszületett vért izzadtam, mindenen kibuktam, segítség nélkül nem is tudom, hogy boldogultam volna. Aztán most már megint könnyebb, a baba lassan 3 hónapos.

2010. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a fiam 1. szülinapja után kezdtünk próbálkozni.

Már 21 hetes vagyok, szerintem ti is várjátok meg míg egy éves lesz..

2010. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Várjál egyértelműen! Az én fiam 2 éves, de nekem még egy év kell hogy belevágjak. Még csak most kezdett el aludni éjjel.
2010. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!