Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész almából harapás? Túlzott...

Egész almából harapás? Túlzottan aggódok?

Figyelt kérdés
Anyósom haraptatta 1éves 8fogas babámat.Én meg féltem,hogy nagyot harap és megfullad(láttam egy ilyen esetet).4X szóltam mire abbahagyta,mondván eszi szépen.Nyugottan írhattok mindenféle választ nem pontozok le senkit.
2010. jún. 21. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
5-6 hónaposan is ehet almát már a gyerek..
2010. jún. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

én adtam nekik,nem volt semmi bajuk.

Ha egy baba 6-8 hónaposan elkezd kiflicsücsköt enni, utána darabosat, akkor megtanulja a darabot mozgatni a szájában és biztonságosan tud enni ilyen keményet is.

A baj akkor van, ha nem kap darabosat, nem tanulja meg és hirtelen kap egy kemény falatot. (vagy bevesz a szájába valami apró dolgot) tehát biztonságosabb időben "gyakoroltatni"

2010. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Én sem merek a 15 hónaposomnak adni, mert félek, hogy megfullad, pedig már semmit nem fogad el ha reszelem vagy turmixolom, vagy villával összetöröm, mindent egészben akar.
2010. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,hogy a rosszindulat szólt belőlem,mert alapból nem szeretem,hogy tömi meg ez az egy almát esznek ketten se tetszik.Szereti a darabos kaját,de az almát még mindig reszelem.
2010. jún. 21. 17:30
 5/10 A kérdező kommentje:
A tv-ben láttam,hogy teljesen egészséges kisfiú,egy szőlőszem miatt lett beteg(nem kapott oxigént az agya).Borzasztó volt.Belém vésődött.
2010. jún. 21. 17:34
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan ehet almát is.

Nemrég olvastam a neten egy orvos írását. Szerinte már akkor kell egy gyereknek darabos kaját adni,mikor biztonságosan tudja a kezébe fogni,még akkor is ha nincs vagy kevés foga van. Csak így tanul meg rágni és csak így erősödnek meg a rágóizmai.

Ha későn kap darabos ételt,akkor nem tud rágni,és sok esetben türelme sincs hozzá,ha éhes. Hamarabb jóllakik a megszokott pépes ételtől, mintha a rágással fáradnia kell.

Az elég ciki,ha ketten esznek egy almát,de ettől sem lesz semmi baja a babádnak.

2010. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Egy szőlőszem valóban nem darabos, rágás nélkül is lecsúszhat a baba torkán,esetleg a hörgőkbe is. Ekkor van belőle baj. Az alma viszont fennakad a garaton,és kiköhögi a gyerek. Itallal is előfordulhat,még felnőttel is,hogy félrenyel valaki.
2010. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

egyéni, hogy melyik baba mikor érett a harapásra. Én szoktam mondani az enyémnek, hogy óvatosan egye, és kicsit harapjon. Néha leharap egy darabot, de még nem tud vele mit kezdeni, megrágni. Szerintem szerencsésebb, ha az új dolgokkal nem anyósod kísérletezik, hanem te vezeted be a gyerek étrendjébe, anyósnak csak a régi, bevált dolgokat hagynám. Szőlőszem tényleg veszélyes a félrenyelés miatt. Olajos magvak is.

Az én anyósom meg pont fordított, mint a tied, még azt sem engedné, amit én már biztonsággal engedek a gyereknek.

Szerintem bízz magadban, és döntsd el te, hogy mit mikor engedsz.

2010. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Én a 7 hónapos babámnak adtam egy meghámozott negyed almát, kíváncsi voltam mit kezd vele. Alul van két foga, azzal reszelgette. Persze a kezemből adtam neki, és ott voltam végig vele, nehogy letörjön egy nagyobb darab a szájába.

Én azt gondoltam, hogy egy évesen már csak a kezébe adom és elcsócsálja.... de lehet, ha ott tartunk majd, én is meggondolom. Ugyanígy adtam neki a banánt, kis darabot, erre a kezemből beszippantotta. Na, abból tanultam....

2010. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz az én fiam 17 hónapos, de neki is 8 foga van, a múlt héten mi is így ettük az almát és a körtét szépen ette végig vele voltam.

2010. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!