Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom el dönteni hogy...

Nem tudom el dönteni hogy legyen e testvér? Tapasztalatokat szívesen fogadok

Figyelt kérdés
Szeretnénk testvért 2,5 éves fiam mellé, de mindig ott van bennünk hogy lesz e elég pénz kettőre,?Lesz e türelem? Nagyon nehéz lesz e?

2018. aug. 30. 10:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nehéz, a pénz egyre kevesebb, és a türelem is. De megéri, mert nagyon sokat jelentenek egymásnak, és persze a szüleinek is. Az anyagiakat, ha nem vagytok nagyon rossz helyzetben, meg lehet oldani. De azt, hogy lesz-e más is a világon számára a szülein kívül, a pénznél fontosabb dolog.


Kőkemény volt a két gyerekkel az első 2 év, miután a kicsi megszületett. De látom, hogy mennyire jó nekik, és most már egyre könnyebb nekünk is, megérte vállalni.

2018. aug. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
És neked mennyi a két gyerek között a korkulombseg?
2018. aug. 30. 11:10
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
2 év van közöttük.
2018. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 3 gyerekem van. A türelmem változó. Meg sokszor mondom viccből hogy hárommal többet vállaltam mint amennyit bírok. De olyan jó látni Őket együtt. Bár még kicsik, de imádják egymást. Talán még túl szoros is a kapcsolat köztük. 6,4 és 1 évesek.
2018. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1.5 év van a két gyerek között (most 5.5 a fiam, 4 a lányom).

Eleinte nagyon nehéz volt a kis korkülönbség miatt de most már minden szuper. Nagyon jó látni, hogy jó testvérek, imádják egymást, szépen elvannak. Idegileg... na igen... :D Nekem átlagos gyerekeim vannak szerintem, jók is-rosszak is időnként de nagy cirkuszok nincsenek. Én nehezen bírom de csak mert a gyerekek mellett ezer millió más dolga is van az embernek. Anyagilag azt nézd, hogy minden duplán kell venni. Ősszel-télen-tavasszal-nyáron mindenből kettő kell. Ha azonos neműek akkor a nagyobbról marad ruha, úgy biztos könnyebb.

Ha most pont annyit kerestek, hogy épp hogy megéltek akkor nem biztos, hogy kellene mégegyet vállalni, ha jobban éltek akkor igen. Várható-e mostanában fizu emelés stb... ezeket is gondoljátok végig. Amikor nálunk becsúszott a második akkor épp, hogy megéltünk, időnként jött egy kis plusz pénz, az elég volt a 2. babára felkészülni. Utána duplán kaptam gyedet, majd gyed-gyest, mire a másodiknál lejárt a gyed ment is bölcsibe és visszajöttem dolgozni, addigra már 4 fizuemelés volt, tök jó pénzért jöttem vissza. Azóta volt megint fizu emelés, sőt a családi adókedvezmény is nőtt, így nem teher a 2 gyerek.

2018. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi hasonlóan vagyunk a harmadikkal. Van már két gyermek, 20 hónap korkülönbséggel. A kicsi októberben lesz 2 éves. Mindig is nagy családról álmodoztunk a férjemmel, de ez a kettő is minden nap kiborít minket. Anyagilag bírnánk. A szüléstől viszont nagyon félek. A logisztikán is agyalok, mi hogy lenne. A házat is át kellene picit alakìtani. Nagyjából minden megoldható lenne, egyedül a türelmünk, ami véges. Egyelőre megvárjuk, hogy beszokjanak a gyerekek oviba, bölcsibe. Bízunk benne, hogy könnyebb lesz, ha délelőttönként pedagógusok foglalkoznak velük, és a kortársaikkal játszhatnak.
2018. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

2,5 év van a két lányom között. Eredetileg mi is csak egyet terveztünk, de a nagy (most 4 éves) igazi kedvcsináló gyerek, így belevágtunk. A kicsi (1,5 éves) sokkal "problémásabb", de elképesztően kedves, vicces, okos, jópofa kiscsaj, szegényebbek lennénk nélküle. A testvéri viszony is nagyon jó. A nagy húzza fel tudásban a kicsit és nagyon lelkesen segíti is.


Én nem érzem extra nehéznek. Az időzítés tökéletes volt. A nagy épp szobatiszta lett, önállóan öltözött, evett, fél év múlva kezdte az ovit fél napban, így a kicsire is jutott kizárólagos idő. Nekünk bejött.

2018. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

Akartok még egy gyereket???

Mert nem testvért kell szülni, vagy játszópajtást, hanem még egy gyereket, mert TI szülők, vágytok rá.


Fiam egyke, 5 éves. Mert mi nem szerettünk volna több gyereket. Anyagilag mentálisan és logisztikailag 1 gyerekkel vagyunk boldog család. Így nem vállaltunk többet.

Így kényelmesen boldogan élünk, fiam életéből nem hiányzik semmi. Mert testvér nélkül is lehet boldogan élni hidd el!

2018. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%

Azt mondjak, a legjobb dolog, amit adhatsz a gyerekednek, egy testver :)

2,5 eves lesz nemsokara a kisfiam, en 10 hetes vagyok.

Szerintem már nagyon várja és nagyon fogja szeretni :)

Lesz társasága, lesz kivel játszadozni :)

2018. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

" a legjobb dolog, amit adhatsz a gyerekednek, egy testver :) a legjobb dolog, amit adhatsz a gyerekednek, egy testver :)"


Erre én azt mondom, a legnagyobb ajándék, amit adhatok neki, az hogy egyke marad...

Nézőpont kérdése.

2018. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!