Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbeadnám a születendő...

Örökbeadnám a születendő kislányom mert nem bírok róla egyedül gondoskodni (nem akarok anyámékal gyereket nevelni) Így viszont ők "kipaterolnak" ezzel zsarolnak Jogos?

Figyelt kérdés

Párom most hagy el végleg.

Érzem tudom hogy nekem ez az élet ami rám vár(egyedülálló anyaság)a szüleim nyakán nem fog menni.

nyomorba van így ítélve a sorsom.

örökbe akarom adni mert tudom hogy sokkal jobb élete lehetne!

De anyám propaganda szerűen azt szajkózza ha ezt meglépem kiraknak kitagadnak..ahelyett hogy segítenének ebben a szörnyű élethelyzetben és támogatnának lelkileg ők is nyomást gyakorolnak rám.

Kilátástalanságot érzek és azt hogy tönkretettem az életem a gyerekem is tönkremegy ha egy depressziós anya mellett marad nem akarom ezt

de ha meglépem az ödökbeadást akkor az utcára kerülök istenem...

mit csináljak?

Vállaljam be úgy a babáz hogy lelkileg tropa vagyok depressziós és egy újszülött baba ellátására teljesen alkalmatlan ilyen állapotban.


2018. szept. 3. 15:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

Hmm még mindig a gyermek világra hozatala a legundorítóbb és legönzőbb dolog a világon...


Ne menekülj s passzold azt a szegény gyereket! Vállald a felelősséget és tegyél azért, hogy jobb élete legyen.


Ne tudd hány gyerek van megtörve lelkileg vagy siklott ki az életük a magad fajta önző emberek miatt!!!


Hidd el a szimpla anyai szeretet, törődés s oda figyelés az alapja a gyermeki léleknek...


Ismerek olyanokat, akik suli mellett a gyerekük a minden...még ha szegényen is. S vannak akik ezt túl vészelték, elmentek dolgozni és javítottak a helyzetükön.


"mert ő az én kis mindenem"


Hasonló mondatokat mondva elszántan harcolnak.


Akik meg eldobják gyereküket...no comment.


Nem az utcán élsz egymagad.

Van családod, van fedeled...


Az a kérdés:

Szíved s anyai szereteted van-e?


Vannak lelkileg meggyötörtebb emberek, kik gyógyszereken élnek, mégse dobják el gyereküket.


Keresd a szépséget s örömöt gyermekedben - lehet nehéz, de ha megfelelően neveled s óvod, szereted

Ő lesz az, aki mosolyogva fog fogadni s adja majd a lelki erőt.

Csak nyisd ki szemed, előle ne zárkózz el.


Az apám jelenlegi élettársa tudna neked mesélni... ahol ő nőtt fel ott a mai napig a faluban földes út van... mezitlábas telek... stb


Vagy egy másik kérdés:

Miért nem figyeltél, védekeztél vagy csináltattál tesztet s vetetted el?


Pl én közeledek egy újabb kerek számhoz az életemben, sokan néznek:

"neked nincs gyereked?"

Igen, nincs. Mert depressziómból kiszabadulva fontos a karrier per pill. Mivel korán tudatosult bennem milyen életet akarok a jövendőbeli egyetlen gyermekemnek... és ebben maximalista vagyok!

+mindig oda figyeltem, hogy gyerek ne csússzon be - figyeltem s volt eszem.


Nem akarom s akarnám kitenni annak, hogy nincs mellette az édes anyja, apja. Lelki hátteret, bizalmat s szeretetet , törődést (igaz gyerekkor) mindennél fontosabbnak tartom.

Láttam s tapasztaltam is másokon s magamon, hogy ez az alapkő hiányzik egyre inkább a modern társadalomban.


Az agytúrkász ismerősömmel beszélgetünk ezekről - meg se lepődök dolgokon csak sajnálom hova jutottunk, mint emberek...


Az anyud nem véletlen mondja azt amit!


Ő se dobott el téged. Mennyit tudsz az ő életéről? Elgondolkodtál ezen?


Benne benne volt az anyai szeretet irántad, még ha nem is tökéletes anya...


Elég idős vagy ahhoz, hogy az agyad információkat fogadjon be s fel is dolgozza.


Üljetek le s beszélgessetek magatokról, az életről, mi miért alakult ki bennetek...stb


Az őszinte, de szolid beszélgetés sok mindent javít, ha mindkettő fél betartja s nyitott erre.


Sokan annyit se tudnak saját anyjukról, mi a kedvenc színe...


Húzd ki a homokból a fejed s kezdj kikukucskálni a világra!

Miért vagy depiben? Miért nem értékeled amid van? Mennyi minden elől menekültél el? Szembe néztél valaha a "gondokkal"? Mennyit küzdöttél, hogy fel merd adni???


Hány évtized van mögötted s előtted?


Gondolkozz, próbálj más helyébe elképzelni pl mit élhet s mit élhetett meg.


Pl eldobott volna anyud, felnőnél olyan mostohák kezei alatt akik csak a pénz miatt vesznek gondozásba. Vannak, akik több gyereket magukhoz vesznek, pénzbe fulladnak a gyerekeknek pedig semmi életük, számon vannak kérve idősebb fejjel is, hogy honnan van az az egy szelet csokoládé és miből vette... (ismerek sajnos olyat, aki ebben nőtt fel - rajzolásból szerzett zsebpénzét is elvették, pedig őkereste meg...)

Az ő anyja is hasonló okok miatt hagyta el...

Szerinted szereti?

Nem, csak anyjaként kezeli, de hidegen hadja mi van "azzal a nővel" ahogy mondja.


Tudnál a gyereked szemébe nézni idősebb korban (lehet semmi extra dolgot se teszel le az asztalra, mert még akkor is homokban a fejed)

úgy hogy meg se próbáltad vele élni az életed?


Ezen ponton gondold át...


Lehet szegénységben is boldogan élni s idővel lehet a szegénység ellen is tenni - rajtunk áll, mint embereken.


Én pl nem bánom, hogy nem fürdőkbe jártam, mint pl ovi társaim/alsós társaim, hanem mamámék mögötti erdő kis tavában játszottunk, növényekből építgettünk...stb , apám katonai sátrában aludtunk gyerekkori barátaimmal.


Ezek olyan dolgok, amik élvezetére rá akarom vezetni a jövőben a gyermekemet s netán barátait. :)


Rengeteg dologgal lehet boldoggá tenni a gyerekeket, de az tőlünk függ.


Ne mondj le egyből róla, adj esélyt neki s magadnak is!

Ne dobd el ezt az esélyt, mert lehet bánni fogod s utálni magadat.

(erre is láttam megkeseredett pl-t)


Hajrá csajszi! A szüleid pedig segíteni fognak, nem véletlen ellenzik azt amit.

2018. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!