Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 10 hetes baba nem alszik!?

Lassan 10 hetes baba nem alszik!?

Figyelt kérdés

2 nap múlva 10 hetes lesz a babám.Kb 1-1,5 hete kezdődött,hogy napközben maximum 10 percnél többet nem alszik,pedig nagyon fáradt.

Ölben alszik (előtte szépen magától elaludt) most amint leteszem fent van,szinte rögtön.

Többször felsír álmában,utána vissza sem akar aludni.

Nem hasfájós,az éjszakát szinte végig alussza,egyszer kel fel enni.(Van olyan éjszaka is,hogy felsír,mintha megijedne,csak nagyon nehezen lehet megnyugtatni)

Babakocsiban csak kint van el,hordozóba 5 percig bírja,zenélő körforgó nem köti le.Egyedül vagyok,apa dolgozik,kezdek fáradni.

Ha valaki volt hasonló helyzetben kérem segítsen,mert én már teljesen tanácstalan vagyok,mindent megpróbáltam.


2018. szept. 5. 09:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Rossz kategória,bocsánat.Csak siettem a kérdéssel,elnéztem.:(
2018. szept. 5. 09:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia. Mi épp ugyanígy voltunk mikor a kisfiam 9 hetes volt. Kb 1-2 hétig tartott aztán visszaált monden a normál kerékvágásba. Illetve csak félig, mert napközben a kiságyban még mindig nem alszk csak max 15 percet, de a babahintában van hogy 3 órát is. Uh én most abban szoktam altatni (Adamo) nappal.

Mikor így voltunk mint ti, én hagytam hogy az ölemben aludjon. Így legalább kipihente magát (és én is :) )

Kitartás. Szerintem nemsoká visszaáll a régi rend! :)

2018. szept. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk így, a harmadik hónap végére minden megváltozott és lett egy kiegyensúlyozott babánk.

Nem tudom, hogy cumit esetleg akarsz neki adni? Nálunk amúgy az volt a megoldás, és nem is lett tőle cumizavaros. Kb én is olyan 11-12 hetes korától kezdtem el neki adni, de most már anélkül is alszik sokszor (5 hónapos).


De ha az öledben alszik, akármennyire is hihetetlen, de élvezd ki, hogy rajtad pihen. Én is "utáltam" ezt az időszakot akkor, hogy nem tudok pihenni, mert rajtam van és mozogni sem tudok, de hidd el... hiányozni fog. Most már el sincs rajtam, menne a világba :D

2018. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem teszed le túl hamar? Meg kell várni amíg mélyen elalszik, különben rögtön észreveszi, hogy megváltozott a helyzete (nem a karodban van, hanem az ágyon), ez legalább 15 perc, de a holt biztos a 20. Tudom, hogy sok, de mikor nekünk szólt valaki, hogy így kell, onnantól kezdve nem volt ébredési gond, csak nagyon ritkán.
2018. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor nem vagyok/voltam egyedül ezzel a helyzettel:/ Remélem mint nálatok,nálunk is rendeződik majd a helyzet,és nem valami más gond van:(

Cumizik egyébként,egy hetes kora óta,és mióta ez a helyzet napközben csak rajtam alszik amit alszik,de nagyon nyugtalanul.:/

2018. szept. 5. 12:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: több mint fél órát van ölben,van mikor majd'1 órát,de így is felébred
2018. szept. 5. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, én úgy pihenek vele hogy elaltatom ölben majd ledőlök vele az ágyra lecsúsztatom a hasamra mert a súlya miatt már nagyon nyomja a mellkasom ha fekszem és van hogy egy órát alszik így nyugodtan . Én ezt találtam ki már a végére mert majd felborultam a fáradtságtól.
2018. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!