Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok gyereket úgy, ha...

Vállalnátok gyereket úgy, ha rengeteget veszekednétek, leginkább a pénz miatt?

Figyelt kérdés

Nehéz döntés előtt állok. A barátommal 8 hónap után összeköltöztünk, ennek már lassan két hónapja. Kettőnk közül én vagyok jobb anyagi helyzetben, enyém a lakás is. De nem akartam azt, hogy "én pénzem-te pénzed" téma legyen, mondtam, hogy legyünk közös kasszán. Azóta pedig elszabadult a pokol... Hogy miért voltam itt, meg ott, mire költöttem el ennyi pénzt. Pl. ha elmegyek ebédelni, vagy rendelek itthonra kaját. Vagy hogy miért járok kondiba, hiszen egy vagyonba kerül, menjek inkább ki futni valahová, az ingyen van. Rengeteget veszekszünk emiatt, mert én nem hagyom magam, egy ideig hallgatom, aztán megjegyzem, hogy ez még ugyanúgy az én pénzem, az én apám teszi a számlára, ne gondolja már, hogy mostantól semmire nem fogok költeni. Ráadásul tudta, hogy milyen vagyok, milyenek a szokásaim. Nem most kezdtem el edzeni járni, ahogyan azzal is tisztában volt, hogy nem főzök, vagy csak hetente/kéthetente egyszer. Teljesen meg akar változtatni, úgy érzem.

Ráadásul kiderült, hogy terhes vagyok... Ő akarja a babát, ígérget mindent, de már egyre inkább szabadulnék ebből a kapcsolatből. Mert látom, hogyha gyerekünk lenne, az csak további konfliktusokhoz vezetne. Én neki is szeretnék szép dolgokat venni, neki is vennék rengeteg felesleges holmit, ruhát. Elkényeztetném, ez biztos. Nem akarnám, hogy úgy nőjjön fel, hogy az apjával folyamatosan gyilkoljuk egymást. Még ha szakítanánk is, az életünkből úgysem tudnám kizárni. Ugye jól gondolom, hogy ilyen kapcsolatba nem szabad egy gyereket sem vállalni? Ráadásul még egy éve sem vagyunk együtt... Én nem dolgozom, egyetemre járok még. Tehát az is félbe maradna hosszabb időre.


2018. szept. 14. 15:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Jó Isten nem ver bottal. Jó mondás, csak kár hogy egy élet megy tönkre ilyen idióták miatt.
2018. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem vallalnek.


Jajj en is vennek a gyerekemnek lakast. Es ha megtehetnem es tanul, tamogatnam anyagilag, persze dolgozhat is de ha rendesen tanul nem varnam el ha tele lennek...

Mindenki megadja a gyerekenek a dolgokat csak haladjon.

2018. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Apukád eltartaná a gyerekedet is?
2018. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Már egész komolyan vettem a témát, mikor ide értem:

"megjegyzem, hogy ez még ugyanúgy az én pénzem, az én apám teszi a számlára"


:D apád pénzel, főzni nem tudsz, veszekszel a pasiddal de te terhes vagy...

2018. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem, nem
2018. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelműen nem. Mondjuk a kapcsolatot is befejeznem
2018. szept. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem.

Gondolj bele, szülés után jön az, hogy ő dolgozik, eltartja a családot, te meg nem csinálsz semmit, még főtt kaja sincs.

Ráadásul nagyon könnyen a padlón találhatod magad, ha más pénzére szülsz. Soha ne mondd, hogy soha, a szüleiddel is lehet olyan konfliktus a következő pár évben, hogy nem támogatnak tovább anyagilag.

2018. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
98%

Ne bazz!

Apádnak legközelebb mondd, hogy tegyen kicsit több pénzt a számládra,mert fogamzásgátlóra nem futotta, csak kondibérletre...

2018. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
97%
Ha az eddigi életedhez szükséges dolgokat apukád nyújtja neked, akkor te még gyermek vagy. Kérlek ne vallalj gyerekként gyereket... Ezzel a fiúval meg főleg ne. Egy kisbaba a harmonikus, kommunikáción és megértésen alapuló kapcsolatokat is megtepazza, nemhogy egy ilyet.
2018. szept. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok... Marha sok eszed van.... Eleve nem lennék együtt ilyen emberrel, nemhogy gyereket szüljek neki... Ráadásul alig ismered, most költöztetek csak össze.... Ostoba liba vagy
2018. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!