Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sem vagyok jó anya?

Szerintetek sem vagyok jó anya?

Figyelt kérdés
Nagyon kimerült vagyok mostában, nehezen alszik be a kicsi éjszakánként, nappal keveset alszik, és arra vágyok, hogy 1-2 órát egyedül legyek, mert tényleg sokat szédülök meg hasonlók, de nagyon szeretem a kisbabánk mindennél jobban. Férjem szerint nem mindenki született anyànak, ami nekem nagyon rosszul esett, mert próbálok mindent megtenni, hogy jó anya legyek. Nektek volt hasonló tapasztalatotok, amikor csak azt látták fáradt, lestrapált vagy, a mögötte zajló igyekezetet nem?
2018. szept. 20. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen??? Hát fogod a gyereket, az apja kezébe adod, és lelépsz pár órára otthonról. Vajon ő apának született??
2018. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nekem nem derül ki, hogy jó vagy rossz anya vagy e. Az meg normális, ha valaki magányra vagyok időnként. Az emberek nagy többségének szüksége van az egyedüllétre, egyedül a mennyiségben vannak nagy kulonbsegek
2018. szept. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha az én férjem ezt mondta volna, nem teszi zsebre, amit tőlem kap.
2018. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

valóban meg kell oldanod, hogy 2-3 órára el tudj menni, egyedül, kicsit kikapcsolódni, sétálni, nézelődni, "semmit tenni" (ez nagyon pihentető!)

- látszik, hogy erre most nagyon szükséged van.

2018. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Emiatt ne lennél jo anya? Nemár! A férjedet jol tarkón kellene vágni!
2018. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam így érezni, teljesen természetes. De a férjeddel kéne megbeszélned, mire értette ezt, mert neked nem esett jól.

Vannak olyan nők, akik tényleg nem igénylik a gyerek nélkül töltött időt, de te nem vagy ilyen. (Én sem.) Lehet, csak ezt fogalmazta meg sután a férjed, de beszéld meg vele. Én nem érzek feltétlenül rosszindulatot a szavaiból, lehet, hogy inkább megértően mondta, csak kicsit ügyetlenül fogalmazott.

2018. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
én férjként és apaként mondom: kapja be a férjed.
2018. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális igény a részedről. Tényleg van, aki nem az a klasszikus anyatípus (pl. én), de ha valaki nem akar 0-24 órában a gyerekét ajnározni az teljesen normális dolog és nem jelenti azt, hogy rossz anya

Javaslom viszont, hogy első körben ne felejts el a férjednek jó társa lenni. Ezt a beszólását érdemes lenne nyugodtan átbeszélni.

2018. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Természetesen megbeszélés alatt van. Nekem azért esett ez talán annyira rosszul,mert az volt a legfontosabb célom, hogy anya legyek, és ezt kapom..
2018. szept. 20. 11:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyaként nem szűnik meg a korábban kialakult személyed, az igényeid, a terveid, a szükségleteid. Ha korábban pihenni jártál, sportolni, vagy műkörmöshöz, arról most sem kell lemondanod és nem is szabad. Pár évig még nem veszed észre, de ha beletemetkezel a baba körüli teendőkbe, akkor ovi kezdéskor nagy bajban leszel. Fogalmad sem lesz, mit kezdj magaddal, hisz az addigi fő feladatod átveszi az óvónő, majd a tanító néni, és a többi. Akkor kapkodhatsz új célok, hobbik, kihagyott lehetőségek után.

A férjed lesz szíves egy 2 napos hétvégére átvállalni a kicsit, te elmész egy hotelbe és csak alszol, eszel és filemeket nézel, vagy barátnőkkel bulizni, ami jól esik. Először bűntudatom volt nekem is, de rájöttem, hogy a gyereket nem rázta meg, én kialudtam magam, apa pedig felfedezte, hogy mekkora meló és nem mellesleg lehet közösen csinálni dolgokat és büszkén mutogatták, mit tanultak együtt. Fáradt volt, kupi volt és sík ideg, hogy alig érti, mit akar a gyerek, és utólag nagyon hálás, hogy nem neki kell ezt heti 7 napot csinálnia. Imádja, de a férfiak másképp vannak összerakva.

Ha a te férjed nem látja be, hogy te sem tudsz minden nap 24 órában felelősséggel és koncentrálva élni és dolgozni (ha szárazon nézem, ez a munkánk a kicsi mellett), akkor egy tapló. Ő leteheti a munkát, a gondjait és hazamegy kikapcsolni, de te ott élsz benne, nem tudsz kiszakadni belőle, hacsak nem teszed ezt tudatosan, mielőtt felőröl. Állj a sarkadra és légy a babád büszke erős anyukája!

2018. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!