Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babám nem/nehezen tud...

5 hetes babám nem/nehezen tud kakilni. Hogy tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés

Anyatejes, de hagyjuk a "nem baj, 4-5 nap is belefér" szöveget, látom, hogy fáj a hasa, és erőlködik, szenved. Tegnap este szélcsővel kakilt, utána jobban volt. De azóta megint semmi. Eddig szinte minden pelusban volt kaki, ez a 3.nap, hogy így van.

Infacolt adok, de most az se nagyon segít.



2018. szept. 21. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Próbáld meg nagyanyáink ősi bevált módszerét:

Fogod a lázmérőt, jó alaposan bekened popsikrémmel, és picit óvatosan a végbélkörnyékét birizgálod vele, beindul az inger rendszerint. És eredményes produktum a vége..


Te pedig ne ess kétségbe, mert a babád még jobban nyűgősebb lesz ha érzi rajtad a feszkót.

2018. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Az enyémmel is ez volt, 3 hónapos korukig nyűglődnek, tanulják az emésztést, én nem birizgálnám semmivel, mert az egyik barátnőm csinálta és a másfél éves gyereke még mindig nem tud mormálisan kakilni, csak segítséggel, próbálhatsz adni espumisant, biogaia-t, nem biztos, hogy hatnak, nálunk legjobban a pukitorna vált be, lényegében kicsit tornáztatod, felhuzogatod a lábát.
2018. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
Szélcső, hastorna. Igaz nekunk sokaig csak igy kakilt, igy mondhatni hozzaszokott, de hozzataplalas kezdetetol kb fel evesen mar tudott napi szinten magatol.
2018. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Mi hónapokig használtuk a glicerines kúpot. Azt is úgy hogy nem vártam egy napot sem , minden nap estére felraktam egy felet hogy kakiljon. Mert magyarul akkor nem volt olyan kemény neki hogy ki tudja kakilni. Igaz így is nehezen de magától. Ha ki hagytam egy napot nagyon szenvedett olyan kemény volt neki . Szóval én használtam minden nap és nagyon sokáig. És mégsem szokott rá!!! Nagyobb korában elkezdett szépen magától kakilni. Ó csak néztem egy nagyot mikor hirtelen napközben szépen kakilt. Úgy hogy ne félj nem fog rá szokni . A lázmérőtöl sokkal jobb .
2018. szept. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk javasolták a cukros kamillateát, nem vált be. Néha szélcső meg glicerines kúp. Végül a napi egy kiskanál paraffinolaj vált be plusz sok folyadék, hashajtós gyümölcsök. De akkor már nagyobb volt. Szerintem kérdezd meg az orvost, mivel ennyire pici, mit adhatsz neki.

Illetve nekünk ennyi idősen 4-5-7-10 naponta kakilt és hozzátáplálásnál még rosszabb lett. Paraffinolajat meg pár hónap után elhagytuk és azóta semmi gond.

2018. szept. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andreaa7 válasza:
Picit tornáztasd meg a kis testét .
2018. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Biogaiat próbáltuk még most ki, rá ivott egy kevés Mecsek teát. Most sikerült neki magától.
2018. szept. 22. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!