Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy egy baba nem akar kisàgyban aludni?

Figyelt kérdés
Szerintem ha kezdetektől oda van rakva ès kitartóak a szülők, nincs olyan, hogy nem alszik a kisàgyban
2018. szept. 28. 16:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Na ezt se értettem soha, èn pl. nem tudtam fekve szoptatni, eleve a bimbóvèdő miatt, meg amúgy se, nem is szerettem volna, ha ment volna se.
2018. szept. 28. 22:10
 12/17 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van ,2 simivel szépen kiságyban aludt az első naptól fogva,1 meg nem. Bármit csinálhattál 100x is felébredt ha beraktam. Magam mellé vettem aludt,majd mikor rendes ágyat kapott megtanult abban aludni.
2018. szept. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Még létezik olyan, aki nem is akarja külön ágyba szoktatni a csecsemőjét, mert úgy gondolja, hogy az a normális, ha az an, ja mellett van a családi ágyban 🙂 sose értettem miért ennyire fontos rögtön elválasztani a gyereket az anya mellől...
2018. szept. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13: ilyen is van, nincs vele semmi baj csak nem ez a kerdes. Mert te gondolom soha nem is mondtad hogy a gyereked nem tud kulon aludni mivel meg sem probaltad.


En tudtam fekve szoptatni csak pl aludni nem mertem volna ugy ejjel hogy a gyerek a honom alatt van, illetve parszor probaltam es egesz ejjel le se hunytam a szemem, vagy azert mert iszonyatosan mocorgott vagy mert feltem hogy rafkeszek.

Szerintem felelotlenseg egy ujszulottel aludni testkozelben...az mas, amikor valaki hozzakapcsolja a nagyagyhoz a kisagyat, vagy hozzaepiti es ugy alszik veluk a gyerel, kvazi egy agyon de megis kulon elkeritve. Nekem az sem menne mert max egy emberrel alszom egyszobaban de még ugyis sokat forgolodok nem hogy kettovel...

Sokan mondjak hogy egyutt alszik a csalad egy agyban es ilyen olyan szemetseg elvalasztani a gyereket....hat nalunk meg az van hogy valahanyszor egyutt probaltunk tobben egyszobaban aludni senki sem tudott aludni! Valoszinu epp azert mert kulon lett szoktatva mindenki, gyerekkent en is, ferjem is, es a sajat gyerekeink is. Szoktatas kerdese az egesz. Lehet amögé bujni jogy a gyerek veled alszkk jol es igy mindenki kipihent, ez rendben van, nincs vele semmi gond, nektek ez a kenyelmes, de attol még ne mondja senki hogy nem aludt volna el az agyaban ha kovetkezetes vagy.

2018. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Igy van, szerintem is kitartas es kovetkezetesseg kerdese.

Soha nem hagytam orditani a kisagyban :))

De attol mèg mindig abban alszik nagyièknal, utazo kisagyban, 2,5 evesen.

2018. szept. 29. 13:18
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ott alszik ahova szoktatjak.

En azt tartom felelotlennek aki maga melle veszi. Fulladasveszely+ a legzesfigyelo hianya+leeses veszely.

A sirni hagyasrol annyit, hogy neha akkor is uvoltott magatol 20 percet, ha a kezemben volt es ringattam. Akkor meg mar tok mindegy, hogy a kezemben sir vagy a kisagyban. De nalunk nem volt problema, kisagyban aludt mindig. Most mar nagy es nem racsos agya van hanem leesesgatlos gyerekagy. Rogton bele szokott es nem jon ki belole.

2018. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Coffelia ***** válasza:

A mi fiunkat csak alvó állapotban lehetett kisagyba rakni. Ha csak megkíséreltük kipróbálni, hogy betesszük, elköszönünk tőle és kimegyünk a nappaliba, 3 másodpercen belül következett be a taknya-nyála-összefolyós, rémült tekintetű, testet-lelket megrázó ordítva sírás. Ugyanígy nem működött a mellette ülök és simogatom, mert ugyanezt csinálta. Egyszer kipróbáltuk, amikor még csak kúszni tudott, hogy ő a kisagyban, mi mellette a nagyon "alszunk", hátha elalszik. 185x körbekúszta utánunk a kiságyát, és rendesen félt, érezhető volt a hangján.

Ez volt az utolsó kísérlet a bárminemű szoktatás terén, és maradt a cicire altatás, és ekkor kezdtem jobban beleásni magam, hogy mit jelent a csecsemők számára a biológiai norma.

Egyébként az utolsóra reagálva... valójában az együttalvás is egy ilyen dolog. A babák élettanilag felületes alvását organikusabban tartja fenn az anya közvetlen közelsége, magatvíz illata (a mellbimbónak tökéletesen olyan illata van, mimt a baba saját magzatvízének volt, és ezt a baba felismeri), a mocorgás, mintha hagyjuk az anyától távol aludni, sötétben, bőrkontaktus nélkül, egy elektromos szerkezetre bízva, hogy utólag szóljon nekünk, ha a baba az előbbiek hiányában túl mélyen alszik és kimarad egy lélegzete. Természetesen megértem, ha ez a jelzési lehetőség megnyutató, csak sajnos az egész abból indul ki, hogy azért van rá szükség eleve, mert a babát kiszakítjuk a természetadta közegéből, ezért ő is védtelenné válik, a szervezete működése pedig emiatt nagyobb eséllyel siklik ki a normálisból.

2018. szept. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!