Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél hónapos a babám és úgy...

Másfél hónapos a babám és úgy érzem nem vagyok jó anya. Nagyon fáradt vagyok az éjszakázások miatt, nincs energiám pl. énekelni neki. Voltatok már ti is kibukva?

Figyelt kérdés
Persze puszilgatom mindig amikor csak tehetem, de néha nyűg pl. a pelenkázás. Írjátok le kérlek az első hónap tapasztalatait, ti hogy éltétek meg!
2008. nov. 4. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális. Persze, hogy fáradt vagy, kimerült, ez egy új helyzet (főleg ha első baba, mint nekünk), hozzá kell szokni. Nekem is nehezen ment, néha úgy éreztem, hogy 'jajajajaj mire vállalkoztam'. De aztán rájösz, hogy ez a legjobb ami történhetett veled és boldog vagy, hogy van egy csodás kisbabád!!! :) a kisfiúnk ma 17 hetes, még mindig éjszakázunk 1x, de már nem is érzem meg! Mindennap egy új helyzet, újat tanul, fejlődik, és nagyokat mosolyog és kacag :) MINDENNÉL TÖBBET ÉR! Gyógyír minden 'kibukásra', hidd el nekem :) Kitartás! JÓ ANYA VAGY! :)
2008. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem két gyerekem van, 3 és 1 évesek, és hidd el mindenki volt már kibukva.Aki azt mondja hogy nem, az hazudik.Előbb - utóbb mindenki kimerül az éjszakázásban, ha fáradt vagy pedig még jobban zavar a gyereksírás.Ettől Te még jó Anya vagy.

Engem mai napig az tud kiborítani leginkább, ha annyira nem haladok az itthoni dolgaimmal, hogy szalad az egész lakás.De ahogy nőnek azért könnyebb(legalábbis nálunk így van), úgyhogy kitartás!!!

2008. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia! hazudik,aki azt mondja h nem...nekem szerencsém van,ilyenkor pár órára anyumra bizzom a babát,és feltöltödök,alszok egy jót vagy csak takaritok itthon...nem tudod valakire rá bizzni kis időre és picit magaddal törödni?
2008. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi! Mindenki volt már kibukva! Én már hetek óta nem éjszakázom a lányommal "lekopog" de még így is van hogy kibukok. Mondjuk én azért, mert nagyon hasfájós. Rengeteget sír szegényke, és nem tudok rajta segíteni és ilyenkor néha kiborul a bili. Már nagyon várom, hogy túl legyen a hasfájós korszakon! Persze utána meg majd jönnek a fogak... :) De hidd el, hogy hétről hétre jobb lesz! Lassan hozzászokik a szervezeted, hogy kevesebbet tudsz aludni! És a legjobb tanács amit megfogadhatsz, hogy aludj napközben a bébivel. Akár összebújva is! Ha mondjuk az esti etetés után összebújva alszotok egyet a következő etetésig, az nagyon sokat segíthet!
2008. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az előzőekkel!

Én azt csináltam, hogy napközben amikor a pici aludt én is lefeküdtem, nekem nagyon sokat számított. Muszály volt kipihennem az éjszakát. Ilyenkor egy fél óra is igazi felüdülés! A házimunka meg le van ejtve.......

Majd utoléred magad!!!! Az első 3-4 hónap nehéz, aztán napró napra könnyebb (nálam így volt):-))Kitartás!!!!!!!!

2008. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! sajnos segítségem az nincs, szülők vidéken laknak! ezért is vagyok bajban. apa segít de ő is csak akkor tud ha hazaérkezik este! kitartást mindenkinek aki hasonlóképpen az elején van az anyaságnak!
2008. nov. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!