Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet ültetni egy...

Mikortól lehet ültetni egy babát? A kisfiam 3 hónapos és folyton húzza magát fölfele, mint ha ülni szeretne. Lehet már ilyen korban egyszer-egyszer felültetni, vagy nagyon árt a gerincének?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
1 éves koráig nem kéne, szerintem.
2008. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
MI van???Milyen 1 éves koráig.Hisz akkor már járnak a babák nem h ülnek!!!!!!
2008. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha ő húzza fel magát akkor hagyd had üldögéljen, valószínű azért tudja magát felhúzni mert elég erős az izomzata ahhoz, hogy ne ártson neki az ülés, és a gerinc mellett futó izmok is úgy erősödnek meg ha használja őket a baba.

Direkt ültetni nem szabad a babákat, amennyiben ő maga akarja ezt tenni akkor pedig ne korlátozd a mozgásában.

És egy évesen valóban már a járást próbálgatják, fél évesen ülnek egyedül is stabilan átlagosan a babák.

2008. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az 1 év az tényleg túlzás :), amikor 5-6 hósan már egyedűl is ülnek.

Mi azt szoktuk csinálni, hogy játszás közben, amikor megfogja a két kezem elkezdi húzni magát, ilyenkor elhúzom, hagyom ülni 10-20 mpig azután visszafektetem, ezt max 4x 5x naponta eljátszuk, nagyon élvezi, vigyorog közben és bámészkodik.

Remélem ez nem rossz amit csinálok.

2008. nov. 4. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Ha babád szeretne ülni akkor egy kicsit lehet ültetni szerintem. Az én kisebb lányom 8 hónapos és ő is szeretett volna előbb ülni és segítettünk neki néha egy picit. Most már egyedül fölül.

üdv. Csilla

2008. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló vagyok. Rosszul emlékeztem, a jó válasz valóban 5-6 hónap. Igazatok van.
2008. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Az én lányom is 3 hónapos, ő is húzza fel magát ülő helyzetbe, nem korlátozom. Olyannyira jól megy neki, hogy rövid ideig már segítség nélkül is ül, ha pici segítséget kap, akkor bármeddig. Már a babakocsiban is csak addig fektethetem, amíg alszik, különben balhé van. Én azt gondolom, tudja a baba, mennyit bír. Erőltetni semmit nem szabad, de ami magától megy, amit szívesen próbálgat, az nem árthat, hadd csinálja.
2008. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tegnap etettem a 10 hetes babámat cumisüvegből, félig fekve a kezemben, egyszer csak felült magától, de biztos véletlen volt. 2 hete csinálja azt, hogy megfogja az ujjunkat és emeli magát felfelé. A babakocsiban sem szeret feküdni meg kell emelni picit.

A keresztfiam 5 hónaposan már magától ül, úgy, hogy nem dől el és nem támaszkodik semminek sem.

2011. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!