Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez ilyen szinten?

Normális ez ilyen szinten?

Figyelt kérdés

Szeretném olyanok tanácsát kérni, aki élt már meg hasonlót. Anyuval nem jó a kapcsolatom és ezt csak tetőzte a babám megszületése. Van egy 9 hónapos kislányom és a párommal, lassan már apámmal együtt hiába próbáljuk elmagyarázni anyunak, hogy ne zaklasson egy nap vagy 10-szer nem érti meg.

Amikor kellett volna a segítsége régen, nem segített, hanem még jobban a lelkembe tiport. Szépen megtanultam, hogy anyu nekem csak papíron létezik. Életre szóló traumákat kaptam, szerintem sosem fogok teljesen meggyógyulni.

Nem szeretem ha hív, már megint kezdek utcán is rosszul lenni. Heves szívdobogás, fulladás stb. Amikor nem tartottam vele a kapcsolatot, ezek a tünetek nem voltak. Úgy érzem teljesen belemászik az életembe és nem tud elengedni. Ez olyan ambivalens, mert külső szemlélő azt látná, hogy a nagyszülő, mert az unoka stb stb. Viszont én a napi többszöri telefonhívást, face book -on való írást egyáltalán nem tartom egészségesnek.

29 éves vagyok és úgy érzem nem nekem, hanem neki nem ment a leválás sohasem. Amikor dolgozni kezdtem, képes volt feljárkálni az albérletembe és ott aludni. Én azt gondolom, hogy egy harmonikus anya-lánya kapcsolatban sem fordul elő ezt, éppen azért mert harmonikus. Itt úgy érzem, anyu bitorol, át akar változtatni kislánnyá engem és nem lehet vele semmiről sem beszélni.

Lehet, akik most olvassák ezt a kérdést engem fognak szidni, mert mégis csak nagyszülő. Ez igaz, joga van az unokához. Ha jóban lennénk és nem okozott volna annyi fájdalmat, azt mondom, jöjjön minden nap. De nem így volt.

Próbáltuk többször is lefektetni a határokat nem megy az ő részéről. Pl, párom is látja amikor találkozom vele, napokig ki vagyok borulva. Ez a baba előtt is így volt, szóval nem a hormonok tombolnak.

Volt olyan, hogy 4-en leültünk megbeszélni mi zavar minket , én apu, párom és anyu. Gyakorlatilag egy héten többször akart ide jönni. Mondtuk, kéthetente jöhet. Ok eljött, de már a buszmegállóban azt kérdezte jövő héten mikor jöhet. Szóval erről beszélek, hogy felrúg mindent amit megbeszélünk.

Én elhiszem, hogy szereti az unokáját, de engem minden egyes alkalommal módszeresen gyilkol, kritizál, rossz anyának tüntet fel. Szerinte csúnya a bőröm, szerinte rosszul nézek ki már megint és így tovább. Jár egy vallási szektába, azt mondja az ördög útját járom mert nem vagyok tag, ahova jár. Hát ez már őrület.

Nem tudom mit tegyek már. Ma is a face book oldalamon már hajnali 5-kör írt, hogy hív majd, amikor megbeszéltük, én hívom inkább amikor a baba nem alszik. Szerintem inkább meg kellene kérdezni, hogy mikor jöhet, alkalmas-e stb. Ne értsétek félre, nem kell ide bejelentkezni, de ez már nagyon erőszakos dolog, amit az anyu művel. Mi mindenkit szívesen látunk és fogadunk. A baj ott van, hogyha nem lett volna ilyen gyötrelmes kapcsolatom vele , nem itt tartanánk. Úgy érzem nem akar engem elengedni. Apuval sem élnek már együtt régóta, csak egy faluban. Nincsen társa, tudom ez nehéz így, de nem szabadna így egy gyerekbe belekapaszkodni.


2018. okt. 4. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Mi a kérdés?

Tiltsd le fb-n, telefont ne vedd fel, ne nyiss ajtót. Nem bonyolult az.

2018. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Tudod hányszor megtettem már? Sajnos nem könnyű vele. Én is azt gondoltam, hogy így meg lehet oldani, de olyan szinten elfajult , hogy a párom munkahelyére is bement.
2018. okt. 4. 17:05
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Most en nem ertem, en minden nap beszelek anyukammal, nagyon orulnek, ha gyakran latogatna, itt aludna, segitene a baba korul (bar meg csak pocakban van, de majd...)

Miert nem volt jo a kapcsatotok? Szerintem nem mindegy

2018. okt. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Azért nem jó a kapcsolatom vele, mert gyermekkorom óta folyamatosan megalaz. A kérdés kiarasaban is írtam, miket mond rám, ha itt van. Örülj neki, hogy szerető anyukád van.
2018. okt. 4. 17:28
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem jó a kapcsolatotok, akkor valóban nem kellene felvenni neki a telefont, visszahivod, amikor akarod, a facebook-ot is minek nézed hajnal 5-kor? Bocs, de ez a te hibád is. Miért nem tartod kézben a saját életedet?
2018. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A facebookra felebredtem , de amúgy igazad van valamilyen szinten.
2018. okt. 4. 18:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy már lefutottátok a köröket. Neki pszichológus kellene. Hiába írjuk hogy mit mondj, ez már mind át lett beszélve vele...
2018. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Így van kedves utolsó válaszoló. Ezt a pszichológus dolgot én is mondtam neki, szakemberként főleg. Nem hallgat rám sajnos.
2018. okt. 4. 19:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha már túl vagytok ezeken mi más lehetne? Én amúgy nagyon jóban vagyok anyummal, de van más ilyen rokon akit nem bírom elviselni. Nagyon nehéz első gyerekkel, sok bizonytalanság és rohadtul nem segít a beszólásaival.
2018. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk a "2 hetente egy lathstasi nap" sztem eleg durva. Az en edesanyam heti egyszer jon (ha kernem jonne tobbet alig carja h johessen unokazni de nem kérem, ő mwg nem akar a nyakunkra jarni). Minden amit leirtal egyetertek abban, hogy nem normalis viselkedes. Anyukadnak szakember kellene, plusz apukad kormere is ra kellene nézni: vajon mitol ilyen maganyos edesanyad, miert nem elik meg a nagyszuloi kort olyannak, amilyen: egyutt haboritatlanul kellene eljarkalniuk ide oda, kitjesedni nem pedig a nyakadra járni...hogy naponta tobbszor hiv, meg imkabb nalad alszik mikor dolhoztal, mint otthon lrgyen....valszeg nagyon nincsenek rendben apaddal.
2018. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!