Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontosabb-e a baba, mint a férj?

Fontosabb-e a baba, mint a férj?

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 13:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
74%

Ezt fordítva is meg lehet kérdezni. Fontosabb a baba, mint a feleség?

A férfiaknak fontosabb a feleségük, mint a saját gyerekük?

2018. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem minden anya számára a gyermeke a legfontosabb.

Viszont a férjem is mindennél fontosabb, nem hiába a gyerekem apja.


Úgy gondolom, hogy ilyen kérdést felsem kell tenni magunknak vagy másnak mert egyrészt habár egyértelmű, de mégis miért kellene állást foglalni?! Imádod szereted más szeretettel mindkettőt.

Miért kellene választani?!


Ha ezt csak egy kijezett szituációra érted akkor pedig természetesen helyzettől függő. Első a gyerek, viszont vannak helyzetek mikor előtérbe lehet venni a ferjed vagy a kapcsolatod és kikapcsolodni.

2018. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
47%

#11 pont ezt akartam írni én is.


Szerintem normális esetben mindkét félnek a gyerek a fontosabb. (És most nyilván nem a két heti egy, "legyünk kettesben" estékről van szó, hanem általánosságban).


Szerintem az én páromnak is fontosabb a fiúnk, mint én. De én ezt is várom el. Én is olyan szülőkkel nőttem fel, hogy tudom apának is mi vagyunk az abszolút elsők, a mai napig.

2018. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
70%

Le lehet pontozni nyugodtan engem is, de korunk nagy "népbetegsége", hogy piedesztálra emeljük a gyereket a házasság rovására. A gyerek sosem lehet sem egy házasság célja. Nagyon káros ez a felfogás, hogy a szülők a szeretetüket és a maximális figyelmüket a gyerekre ömlesztik. A gyereknek sem ez lenne az ideális, hanem ha azt látná, hogy a szülei jóban-rosszban kitartanak egymás mellett és nem folyton ő van a középpontban.

Szóval nem, nem szabadna, hogy fontosabb legyen a gyerek a férjnél. Persze, egy nő életében van, hogy több időt szentel a gyerekre életkori sajátosság miatt. De akkor is kell naponta legalább egy óra, ami a férjé. Igen, kettesben. Hetente legalább egy este, ami szintén kettőnké. Gyerek nélkül.

2018. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
98%

Ez egy értelmetlen kérdés.

Egy normális ember máshogyan szereti a gyerekét mint a házastársát/párját. Másmilyen szeretet, máshogy fontos mindkettő.

2018. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
45%
Nekem igen, pedig a férjemet is imádom és nagyon jó kapcsolatunk.
2018. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
40%
#14 az, hogy általánosságban fontosabb a gyerek, az nem értelmetlen majom szeretetet jelenti. Ettől még nem hallgattatom el apukát, ha a gyerek csak nyekken egyet. Meg lehet tanítani arra, hogy nem vágunk bele a másik mondandójába. Az, hogy ő maga fontosabb még nem egyenlő a nevelés hiányával és azzal, hogy elhalmozzuk figyelemmel és rajongással. De nem kérdés, hogy ki az, aki nélkül nem tudnék élni.
2018. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is más a kettő. A férj és gyerek ugyanolyan fontos, de másképp kell szeretni. Annak is igaza van, aki szerint a gyermek, pláne baba, kevésbé életképes egyedül és ezért fizikailag is jobban ránk szorul, és annak is, aki szerint a gyerek egyszer kirepül és újra ketten leszünk (persze azért visszajárhat tanácsért, segítségért). Ma sok házasság már eleve próba-szerencse alapon kezdődik, és a felek nem mernek mindent belerakni ((ezért néha pótlékként a gyerek kerül lelki társ szerepbe és aztán nehéz leválnia)), de szerintem ez lenne az ideális szövetség. Egy mindenkiért, mindenki egyért :)
2018. okt. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
71%
Aki ugy gondolja, hogy barmelyik fontosabb, vagy gyereket ne vallaljon, vagy ne menjen ferjhez. De ha mar megtortent, akkor allja meg a helyet felesegkent es anyakent is.
2018. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem az ilyen kérdéseket. Én nem is értem, hogyan lehet fontossági sorrendbe rangsorolni a családtagokat. És mindig meglepődöm, hogy mégis lehet. Nemrég írta egy anyuka egy másik fórumon, hogy náluk a gyerek a főszereplő amióta megszületett, és mindig is az lesz, ameddig ő (anyu) él.


Szerintem egy családban mindenki egyformán fontos. Hogy adott helyzetben ki a fontosabb, azt a körülmények adják.


Persze, ameddig a gyerek pici, és teljesen ránk van utalva, ő a legfontosabb. De ahogy növekedik, nyiladozik az értelme, neki is meg kell tanulnia, hogy más is ember. És előfordulhat olyan helyzet, amikor egy másik családtag érdeke fontosabb, mint az övé.

2018. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!