Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontosabb-e a baba, mint a férj?

Fontosabb-e a baba, mint a férj?

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 13:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

Buta kérdés, amire normális választ nem lehet adni.

Akkor lehetne, ha az ember egyformán érezne irántuk.

Engem anyám egyedül nevelt fel, avval az elvvel, hogy egy férfi sehol nincs egy gyermekhez. De a férj életed végéig veled marad, a gyermeked pedig a saját életét éli majd.

Nem összehasonlítható szerintem egyáltalán. Persze, szerintem is a gyermek az élet értelme, de nekem a párom is ugyanúgy az életem értelme. Együtt vagyunk család. Ők nem különválasztható részek, opciók, amikből válogatni lehet, hanem együtt alkotunk családot. És a család mindennél fontosabb.

2018. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
44%

Normál esetben annak nincs kockázata hogy a gyerek elhagy (a kirepülés nem azt jelenti, mert mindig családtag marad), az viszont már rizikos, hogy a férj marad e holtodiglan.

A gyerek jobban szereti az anyját ahhoz, hogy különösebb indok nélkül megtagadja. Ez értékelendőbb. Ő biztos hogy ott lesz a halálos ágyad mellett.


Egy korházi dolgozo mesélte:

Egy pár együtt öregedett meg, és amikor a 70 éves néni mellét le kellett vágni rák miatt, a férje szépen elhagyta. Az, akinek az egész életét adta a néni.


A kapcsolatok ilyenek. Nincs rájuk garancia.A gyermeked viszont te neveled fel. Te adtad neki az életet. Rád számit ha baj van, és nem cserél le másik anyára soha.

2018. okt. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
61%

"Rád számit ha baj van, és nem cserél le másik anyára soha."


Ez természetesen így van, de elköltözik másik városba, szerelmes lesz, házas lesz, gyerekei lesznek és hopp, a nagyi a lista végére kerül a férj/feleség és az unokák miatt. A gyerekét láthatja hetente-havonta, ki hogy tudja megoldani, de a saját férje az minden áldott nap vele van.


Amúgy meg tegyük csak fel a kérdést: ki a fontosabb, az anyukád vagy a férjed? Vagy: ki a fontosabb, az anyukád vagy a gyereked? Na, te is pont erre számíthatsz majd a saját gyerekedtől.


A testvéreimmel felnőttünk/éppen felnövünk, egyre többször üres a fészek, nem megyünk haza minden héten. Fizikai értelemben bizony elhagytuk az anyánkat, mert nem vagyunk vele minden nap, ellenben az apánkkal. Én nem repesnék az örömtől, ha anyukám azt mondaná nem apukám, az élete szerelme a legfontosabb neki, hanem mi.


A gyerek(ek) nem a társad. A társad a társad. És ki a legfontosabb ember az életedben, ha nem a társad?

2018. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
59%

Lehet rossz anya vagyok, de nekem egy cseppet se fontosabb a gyerek mint a férjem.

Pontosan egy szinten állnak.

Egyikőjüket se tudnám mellőzni, vagy nem tudnék köztük választani.

2018. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
76%
Kiert mennel eloszor be a tuzbe?
2018. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Pupusz ***** válasza:
90%
Melyik a fontosabb, a jobb kezed, vagy a jobb lábad? Ahogy a 15-ös írta, másmilyen szeretet a kettő. Természetesen a szülőknek a gyerekük a legfontosabb. De ha teljesítették eziránti kötelességüket, akkor igenis átléphetnek a saját kis külön univerzumukba, ahol kettesben lehetnek és a gyereknek is meg kell ezt értenie. Ugyanis az sem jó, ha mindig középpontban van az a gyerek, minden csakis róla szól. Akkor egy elkényeztetett kis majom lesz, önállóság, empátia nélkül. Baba korban mindez nyilván sokkal nehezebb. Erre ott vannak a nagyszülők, vagy egy közeli rokon, baby sitter. A friss szülőknek meg kell szokniuk a gyerekes állapotot, összhangba kell kerülniük, hogy harmóniában élhessenek. Azután már nem merül fel ilyen kérdés. Türelem.
2018. okt. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
45%
Nekem fontosabb es elsobb a gyerekem.
2018. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
70%
Szeretem a férjem, de a gyerek az első.
2018. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
56%
Egyértelműen a gyerek a fontosabb.
2018. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
49%

Ez ihlette a kérdést?


[link]

2018. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!