Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba egy haldokló, rossz...

Kisbaba egy haldokló, rossz kapcsolatba? Megéri bevállalni?

Figyelt kérdés

Sokáig nem akartam én sem kisbabát, de az utóbbi bő egy évben nagyon rám jött az, hogy anyuka szeretnék lenni. Ő nem akart gyereket egyáltalán, mikor próbáltam beszélni vele erről, teljesen elzárkózott... Az utóbbi hónapokban elég sok probléma volt a kapcsolatunkban, a múlt héten mondtam neki, hogy szerintem egy ideig próbáljuk meg külön. Nem akarok azonnal válni, de úgy érzem, ha itt maradok, megfulladok. Hiszen folyamatosan dolgozik, nem avat be a dolgaiba, nem járunk együtt sehová. Egész nyáron nélküle mentem mindenhová, a barátnőimmel, anyukámmal voltam nyaralni. Sosincs rám ideje, mindig vagy elfoglalt, vagy fáradt.


Most megijedt, hogy elválnék, és kitalálta, hogy utazzunk el, 2 hétig a munka felé sem fog nézni, azt csinálunk, amit szeretnék. Tegnap mondta, hogy még a babaprojectben is benne lenne, csak ne legyünk külön, mert abba ő beleőrül. De vannak kétségeim. Olyan, mintha csak azért akarna hirtelen gyereket, hogy legyen valami, ami lefoglal és hozzáköt. Közben pedig ott van az, hogy tényleg szeretnék egy kisbabát, lassan úgy érzem, mindennél jobban...

29 éves leszek tavasszal, nem leszek örökké fiatal és energikus.


2018. okt. 12. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Eszedbe ne jusson! Várjál szépen 2 évet, hogy kiderüljön, hogy tartós-e a változási képessége. Ha az derül ki, hogy nem, akkor persze ezt nem kivárva rögtön szét kell menni. Ne akarj egyedülálló anya lenni, az senkinek nem jó.
2018. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, csak az utóbbi hónapokban ilyen, vagy eddig is ilyen volt, csak most kezdted rosszul viselni? A munkájában történt valami amitő ilyen lelkes ott, vagy tőled hidegült el? Nem mindegy!
2018. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még egy harmonikus, jól működő kapcsolatot is meg tud viselni egy olyan nehéz és gyökeres változás, mint egy baba érkezése. Egy haldokló kapcsolat tönkremegy bele, csakúgy, mint egy ártatlan gyermek élete.
2018. okt. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

"Olyan, mintha csak azért akarna hirtelen gyereket, hogy legyen valami, ami lefoglal és hozzáköt"


Olyan mintha te azért akarnál gyereket az utóbbi időben, hogy legyen aki feltétel nélkül szeret, aki "érted él".


Szerintem ne vállaljatok gyereket. Nem akartok gyereket, csak egy eszközt a kapcsolatotokba, kinek ezért, kinek azért lenne jó...

2018. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Ő nem akarja, csak fél, hogy egyedül marad. Fiatal vagy, ha most ebből kilépsz, összeszeded magad akkor van esélyed olyanra, akivel harmonikus kapcsolatba tudsz gyereket vállalni

2018. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
NEM! nem is értem,hogy jut ilyen bárkinek az eszébe ilyen helyzetben. Bocsi
2018. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Igen, mert szegeny valoperes ugyvedeknek is meg kell elni valamibol..
2018. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

NEEM


Egy teljesen egészséges jól működő kapcsolatot és megvisel az a változás, ami egy gyerekkel jár



Teljesen öngyilkosság vállalni egy alapból nem működő kapcsolatra

2018. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

“úgy érzem, ha itt maradok, megfulladok. Hiszen folyamatosan dolgozik, nem avat be a dolgaiba, nem járunk együtt sehová. Egész nyáron nélküle mentem mindenhová, a barátnőimmel, anyukámmal voltam nyaralni. Sosincs rám ideje, mindig vagy elfoglalt, vagy fáradt.”


És ezek után tegnap megemlíti, hogy “inkább” rádhagyja a babázást. szüljél magadnak, ő beleegyezik, csak maradj vele/nyugton a seggeden... és te komolyan kiírsz kérdést, hogy megéri-e?


Szerinted megéri egy gyereket nem akaró férfira ráerőltetni? Szerinted kelleni fogtok neki, ha már most is csak akkor vesz komolyan, ha válással fenyegetőzöl? Szerinted ettől rendbejön bármi? Szerinted ha most nem figyel rád, akkor majd a síró gyerek felett beszélgetni fog veled? Szerinted ha most fulladozol mellette és mennél, akkor mit fogsz érezni, ha terhesen ugyanúgy nem fog törődni veled, de akkor már a válás sem lesz opció, nagy hassal nehezebb egyedül maradni... Ne nekem válaszolj ezekre a kérdésekre, hanem magadnak, de őszintén ám.

2018. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok, nagyon értelmes nő lehetsz.
2018. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!