Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba egy haldokló, rossz...

Kisbaba egy haldokló, rossz kapcsolatba? Megéri bevállalni?

Figyelt kérdés

Sokáig nem akartam én sem kisbabát, de az utóbbi bő egy évben nagyon rám jött az, hogy anyuka szeretnék lenni. Ő nem akart gyereket egyáltalán, mikor próbáltam beszélni vele erről, teljesen elzárkózott... Az utóbbi hónapokban elég sok probléma volt a kapcsolatunkban, a múlt héten mondtam neki, hogy szerintem egy ideig próbáljuk meg külön. Nem akarok azonnal válni, de úgy érzem, ha itt maradok, megfulladok. Hiszen folyamatosan dolgozik, nem avat be a dolgaiba, nem járunk együtt sehová. Egész nyáron nélküle mentem mindenhová, a barátnőimmel, anyukámmal voltam nyaralni. Sosincs rám ideje, mindig vagy elfoglalt, vagy fáradt.


Most megijedt, hogy elválnék, és kitalálta, hogy utazzunk el, 2 hétig a munka felé sem fog nézni, azt csinálunk, amit szeretnék. Tegnap mondta, hogy még a babaprojectben is benne lenne, csak ne legyünk külön, mert abba ő beleőrül. De vannak kétségeim. Olyan, mintha csak azért akarna hirtelen gyereket, hogy legyen valami, ami lefoglal és hozzáköt. Közben pedig ott van az, hogy tényleg szeretnék egy kisbabát, lassan úgy érzem, mindennél jobban...

29 éves leszek tavasszal, nem leszek örökké fiatal és energikus.


2018. okt. 12. 14:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azert van olyan, hogy valaki a regi csaladi mintak miatt automata uzemmodban eli az eletet, ugy csinalja, ahogy anno a szulei (felteszem, valamelyik kozuluk hasonloan a munkanak elt), es most eszmelt, mikor mar a valas is szobajott. Van olyan, meg ha ritka is, hogy valaki ennek hatasara valoban kepes valtozni, de az nem ket nap alatt tortenik meg. Ha van meg, amit szeretsz benne, ugy erzed, most tenyleg komolyan vesz vegre, akkor tesztelheted a dolgot, pl. megmondhatod, hogy menjetek el parterapiara, nezzetek meg, tudtok-e kozosen valtoztatni a kialakult helyzeten, illetve o tud-e valtoztatni a fontossagi sorrenden. Gyereket 1 even belul en nem vallalnek, ameddig ki nem derul, hogy sikerult-e. En ateltem egy olyan valsaghelyzetet, amiben tudtunk kozosen valtoztatni (en is kovettemel hibakat, nem kommunikaltam vilagosan, o pedig ugy gondolta, a munkaja megfer velem egy helyen a fontossagi sorrendben, illetve gondjaink voltak a kommunikacioval, az erzelmeink kifejezesevel, mi kozosen megtanultunk ezen valtoztatni, uj szokasokat kialakitani, es 2,5 evvel kesobb vallaltunk gyereket, akinek csodalatos edesapja, velem is foglalkozik, szoval vanolyan, hogy valaki a kulonvalas eseten ebred csak ra dolgokra, nalunk igy volt).
2018. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Remekul mukodo hazassagunk van . Eveken keresztul sose veszekedtunk , allandoan nevettunk minden olyan volt mint a mesebe .7 honapos a babank , hat kokemeny mindkettonk faradt mindkettonk feszult es ugy probara teszi az embert hogy neha ott tartunk te balra en jobbra , aztan eltelik par perc es minden okes . De ehhez kell egy stabil kapcsolat ahol nem birnatok egymas nelkul letezni , aki mindenben a tarsad.


Csak akkor vallald ha tudod hogy egydul is kepes leszel mindazt megadni amire szuksege van .

2018. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, magad mondtad ki, mit tégy.

"egy haldokló, rossz kapcsolatbaN" élsz, és "Olyan, mintha csak azért akarna hirtelen gyereket, hogy legyen valami, ami lefoglal és hozzáköt".

Ha a kapcsolat alapjaiban rossz, mitől lenne jobb, ha vállalnátok egy gyereket? A félelem sosem volt jó tanácsadó, ez pedig kábé úgy hangzik, hogy fűt fát megígér a pasid, csak ne hagyd el, különben megöli magát. Ha már most ilyen önzőségekkel próbál rád hatást gyakorolni mi lesz később?

És ha csak miattad akar gyereket, akkor ha te nem lennél, nem akarna? Fogna ő törődni azzal a gyerekkel, vagy ugyanúgy csak "folyamatosan dolgozik" majd, s "nem avat be a dolgaiba, nem járunk együtt sehová" ezentúl sem? "Egész nyáron nélküle mentél mindenhová, a barátnőiddel, anyukáddal voltam nyaralni. Sosincs rád ideje, mindig vagy elfoglalt, vagy fáradt." Magad mondtad ki! Magad írtad le!


Félelemből akarsz mellette maradni? Mert félted, hogy mit fog ő tenni, ha te elhagyod? A félelem SOSEM JÓ TANÁCSADÓ! SOSEM tesz boldoggá, te pedig, ahogy eddig is... "úgy érzem, ha itt maradok, megfulladok." Ez később sem lesz másképp! A szavak meg csak szavak. Semmi több. Az ijesztgetései is ennyiben ki is merülnek.


Én nem vesztegetném rá az időmet. Engedd el, az ilyen önző embernek, aki addig csak magára gondol, majd miután megijeszted azzal, hogy elhagyod megint csak a saját önzőségeit hangoztatja "csak ne legyünk külön, mert abba ő beleőrül", vagy megöli magát, épeszű ember nem vállal gyereket, de még kapcsolatot se! Tényleg egy ilyen idiótához akarod egy gyerek által hozzákötni az életedet? (Tudom, hogy leidiótáztam, ezért most dacból ne kezdd védeni, ha szereted, attól még nem lesz az ellenkezője igaz, rendben?)

2018. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!