Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoktattátok le a...

Mikor szoktattátok le a pelusról a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
11 hónaposak vagyunk és a nyár végére szeretném azt elérni, hogy csak éjjelre adok rá pelust. Mikor jó idő volt levettem a pelust róla, úgy volt egész nap, pisinél nem szólt, kakinál egyszer szólt de már akkor késő volt, moshattam a babakocsi huzatát :) Hogyan kezdtetek neki? Mennyi időbe telt? Minden érdekel. Köszi
2010. jún. 24. 09:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2 és fél éves a fiam. Most szokott le kb. egy hónapja. Tavaly nyáron már sokszor pisilt, kakilt bilibe, de szüksége volt pelenkára. Most már ő nem akarja.
2010. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A szobatisztasághoz meg kell érni. 11 hósan még kicsi. Majd 2 éves kora körül próbálkozz vele. Akkorra érnek meg rá, de akkor sem biztos hogy hamar szobatiszta lesz. 3 éves korukra érnek meg rá teljesen. Kisfiam 16 hós, de még nem tervezem a bili vásárlást, nem látom még értelmét. De persze vannak kivételek, ki később ki hamarabb lesz szobatiszta.
2010. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem esélye sincs nálatok a szobatisztaságra őszre. Jó, lehet kínozni a gyereket egész nap a bilivel, de 11 hósan még nagyon kicsik. Ált. 2,5 éves koruk körül lesznek szobatisták,.
2010. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

OFF

Amúgy képzeljétek el, hogy az unokahúgom, 11 hós és bilikébe kakál már csak!!! Mindig mikor kell akkor megtanulta, hogy mondja, hogy "ÁH, ÁH"!!!!

De persze teljesen pelus nélkül az még messze lesz!

2010. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen, 2 és fél éves kor körül szoknak le a pelenkáról. Akkor az én fiam egy hét alatt szobatiszta lett. Addig én is úgy hittem, örök életre pelenkázni fogom.:) / Csak az esetleges hasmenéses betegségek idejére kell majd tartani pár pelenkát. / De elmúltak ezek az idők, sajnos, hamar felnőnek a gyerekek. Ne siettesd!
2010. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%
Mit vársz egy 11 hónapostól? Tán nem futja a pelenkára?:D
2010. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Ezelôtt hogyan tudtak egy évesen szobatiszták lenni a babák? Szerintem az egyszerhasználatos pelus számlájára irható, hogy most mar csak 2 évesen jön ez össze.
2010. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
szerintem még ne erőltesd. Látszik hogy nem érett rá még. Azt írod nem szól, csak egyszer utólag az még nagyon kevés. Ha ráülteted a bilire lehet belepisil, de az csak véletlen lesz, nem tudatos. Várj még egy évet kb és akkor szenvedés nélkül pár hét alatt teljesen szobatiszta lesz. Arra meg , hogy régen már ennyi idősen szobatiszták voltak nem kell figyelni. Régen minden másképp volt, az idő meg megszépíti a dolgokat...
2010. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, 2 bátyám van, egyik 32 a másik 35 éves. Mind 3.-an 2,5-3 éves korunkba lettünk szobatiszták. És nem eldobható pelusunk volt.
2010. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Gondoltam,hogy a legtöbb válasz az lesz,hogy még nem érett rá.

Szerintem meg döntsd el nyugodtan te,hogy érett-e rá a gyermeked vagy sem.

Én sem szoktam már pelust adni a lányomra(13 hónapos),ha jó idő van.Van mikor kiabál,hogy Anyaaaaaaa,és akkor gyorsan pisilünk,van mikor elmarad.És egyáltalán nincs erőltetve.

Sógornőm is így kezdte,neki 1 éves korára szobatiszta lett a lánya.(És ez tavaly volt.)

Ez gyerektől függő szerintem.

2010. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!