Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek? Szólnátok?

Ti mit tennétek? Szólnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kíváncsi lennék a véleményetekre. Legjobb barátnőmről és a most 4,5 hónapos kisfiáról van szó. Barátnőm kezdetektől fogva legalább 1 éves korig szeretett volna szoptatni, de amikor elkezdte rájött, hogy azért nem olyan könnyű mint ahogyan azt elképzeljük terhesen. Fájdalmas, sokszor nyűg, mert figyelembe kell venni az etetési időt, nem lehet kimaradni se a babával, se a baba nélkül. Fejni nem tud, nyilvánosan pedig nem akar szoptatni. Röviden a lényeg, hogy úgy döntött 6 hónapig szoptatja csak és 3,5 hónapos kor után elkezdte kiváltani az étkezéseket hozzátáplálással. Ez olyan jól ment, hogy már csak reggel szoptatja meg a kisfiát (már csak minimális teje van, így reggelire is kap a kisfiú szilárdat). A tízórai, ebéd, uzsi, vacsi pedig már ki vannak váltva. Csak gyümölcsöt kap egyelőre (almát, banánt, barackot) és vizet. Főzeléket, tejterméket még nem kap. Kicsit aggódok, mert szerintem nem egészséges, hogy alig kap tejet, mert a reggeli pár csepp szerintem nem elég. A tejtermékeket pedig majd csak 8-10 hónaposan szeretné bevezetni. Tápszert se szeretne adni, mert nagyon tápszer ellenes. A gyerekorvosnál voltak a múlt héten és most fogyott a kicsi 250 grammot. A barátnőm arra a kérdésre, hogy anyatejes-e a baba, azt válaszolta igen. Egyelőre haladékot kaptak, mert arra fogják a fogyást, hogy most kezdett el mindkét oldalra fordulni, kúszni a baba és a szülők is kis súlyúak, alacsonyak. Most barátnőm úgy döntött, hogy akkor még több gyümölcsöt ad a kisfiának és elkezdi a főzelékeket is, hogy hízzon. Szerinte mindegy mit kap, csak legyen a korának megfelelő és lakjon jól. Nem vagyok az az okoskodó fajta, de szerintem korán is kezdték a hozzátáplálást és szüksége lenne az anyatejre legalább 8-9 hónapos koráig a fiának, utána meg már kapja majd a tejtermékeket. Szerintem ezért fogyott most ilyen sokat, nem a mozgásfejlődés miatt. Én se feltétlenül a tápszert pártolom, de ha szoptatni nem akar, akkor legalább tápszer kellene szerintem. Azt se értem miért mondta a gyerekorvosnak, hogy anyatejes a kisfia, hiszen már alig kap anyatejet. Ne értsetek félre, nem akarom őt kibeszélni, okoskodni sem. Eddig a WHO-t mondtam csak neki, hogy én aszerint csináltam, szerinte az túlzás. Szerintetek szóljak neki? Mit mondanátok?
2018. okt. 16. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Márpedig kellene a tápszer. Egyszer szolnek neki, de ennyi.
2018. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Szólj neki, de készülj fel valószínűleg nem fog hallgatni rád. 11 hónapos kisfiam szintén anyatejes. Szépen ki van váltva minden étkezés, de napi 3x még szopizik+ éjjel legalább 2x. Nem normális a barátnőd. Saját maga érdekeit a kicsi egészsége elé helyezi.
2018. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
A barátnőd nem normális, veszélyezteti a gyereket. Én szólnék a védőnőnek a helyedben.
2018. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Semmi baj nincs a tápszerrel.

Napi 2 dl tejalapú tápláléknak meg kellene lennie. Gondolom ez nincs meg.


Azt mondanám, hogy a gyereknek szüksége van tejre, vagy tápszerre. Adjon neki. Ennyi.

2018. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Szólnék. De amiket írsz, úgy gondolom, fölösleges, az ilyenek mennek a fejük után. Csak sajnos itt nem a saját, hanem a gyerek kárára. De igen, a védőnőt bevonni se lenne rossz ötlet.
2018. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Legalább 1 éves korukig agyon nagy szükségük van a babáknak anyatej vagy tápszer alapú táplálásra

Addig az a fő tápszer. Kell a csontok a az idegrendszernek.. Szóval a fejlődéshez

Ez így Nagyon nem jó de sajnos nincs beleszolasod

Megemlitenem h ez így elég gáz ha annyira jóban vagytok (mi barátnőmmel bármiről tudunk beszélni nincs sértődés) te ismered őt. De megprobalnam elmondani neki h nagyon fontos h a tejalapu táplálás legyen főszerepben

Gyerekorvos tud vajon róla? Szerintem kiakadnanak

2018. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Na ez durva... inkább hozzá se szólok, barátnő ide oda én nem hagynám annyiban
2018. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Barátnőmmel mindketten tápszer ellenesek vagyunk, de én belátom azt, hogy itt már a tápszer is jobb megoldás, csak kapjon a kisfiú tejalapú folyadékot. Barátnőm szerint attól csak felpuffad a gyerek. Jövő hónapban a gyerekorvos biztosan fog kiírni a receptet, de tuti nem fogja kiváltani. Egyébként barátnőm ezt leszámítva tényleg jó és gondoskodó Anya. Úgy érzem nem érti mennyire fontos a (anya)tej, ő azt mondja normális kaja kell, hogy jóllakjon a baba. Habár tudom nem az én dolgom, de tényleg aggódok a kisfiáért, mert egyébként se nagy súlyú és most még sokat fogyott is. Én is gondoltam már rá, hogy szólok a védőnőnek és azt is elmondom, hogy nem is szoptat barátnőm, csak azt mondta. Viszont árulkodni se akarok, barátnőmet kellene észhez téríteni. Csak hát egy kis élet fejlődése a tét. :(
2018. okt. 16. 13:07
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Először is: mi az hogy tápszerellenes??? Mi a baj a tápszerrel?


Másodszor: "ő azt mondja normális kaja kell, hogy jóllakjon a baba." Egy ekkora gyereknek/babának a tej vagy tápszer a normális kaja. Azzal kell jól laknia!

Az igazi gondoskodó anya a legjobbat akarja a gyerekének, nem pedig megnyomorítja egy életre.... mert ki tudja, milyen következménye lesz, ha megvonja tőle a tejalapú étkezést.

2018. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

"Barátnőm szerint attól csak felpuffad a gyerek"=> 3 gyerekem van. Az első tápszeres volt, a 2. és a 3. anyatejes. Kitalálod, melyikőjük volt a legvékonyabb, a legkisebb súlyú?...


Amúgy az én (ex)legjobb barátnőmnek is voltak dolgai, leginkább az apuka ráhatása miatt... Tapasztaltabb anyukaként hiába próbáltam neki tanácsokat adni, mindig az volt, hogy hát nem lehet, mert ha a pasija megmondta, hogy csinálja, akkor azt úgy kell...

Terhességi cukra volt, nem diétázott, mert a csávó azt mondta, az ő gyerekét nem fogják éheztetni.

Smack leves 10 hónaposan, édesítőszeres üdítő másfél évesen... Szintén 10 hónaposan már ne adjon tápszert, mert nincs tápértéke, műanyag kaja, pörkölt kell, meg bolognai....

2018. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!