Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen légzésfigyelőt használt...

Milyen légzésfigyelőt használtok az autóban, utazáshoz?

Figyelt kérdés

2018. okt. 17. 10:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Mi ugyan csak otthonát ágyban használtunk légzésfigyelőt, de az mozgó kocsiban nem jó, mert a mozgást is bejelez. Nem tudom mi a baja a picinek (remélem meggyógyul) de ha pulzoximétert nézel? Az ujjára kell csiptetni, mutatja a véroxigént ha elkezd esni látod a kijelzőn hogy baj van. Olyan 16-20e körül már kapni, csak csecsemőt nézz, mert az kisebb. (Annyi mintegy légzés figyelő)
2018. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Erre gondoltam

2018. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Erről még egyáltalán nem hallottam.Köszönöm!
2018. okt. 17. 17:18
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy nálatok mi a probléma, de ha ennyire súlyos, akkor konzultálj orvossal. En írtam korábban, hogy nekünk is van orvos, aki azt mondta, hogy le fog újra állni a légzése a kislányunknak. De bp-i klinikán egy teljes csapat vizsgálta ki es nem látnak erre esélyt. Persze van, de minden babánál van. Szóval arra akartam kilyukadni, hogy azért kellene konzultálni orvossal, mert ha indokolt, akkor pályázat keretében akár profi műszert is kaphattok. Ez a pulzoximeter pl fél percig bírná a mi lányunkon és már a szájába venné. De van, amit talpra lehet erősíteni. Egy szobatarsunk pl egy német program keretében lélegeztetőgepet kaptak otthonra ingyen, mert olyan jellegű volt a probléma, ami ezt indokolta. Nem kell folyamatosan lélegeztetni a kisfiút, de van, amikor szükség van rá és így nem kell kórházban lenniük.
2018. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyszerűen utazáshoz autóba keresek légzésfigyelőt, ami jó is.

2018. okt. 18. 09:13
 26/27 anonim ***** válasza:

életemben nem hallottam még ezt, légzésfigyelő autóba?

nem értem a logikáját sem.


A légzésfigyelőnek az a lényege, hogy a nem-mozgó levegőnél ellenőrizze, hogy minden oké.

Kocsiban viszonylag jól mozog a levegő.

Éjszaka alvásnál ha háton van, akkor nem kellene bajnak lennie, kivéve ha nem egészséges a babád.

Ha hason van, akkor a legbiztosabb, ha valahogy mozgatod a levegőt. (tanulmány van, hogy mikor a ventilátorok elterjedtek, a gyerekágyi halálozási arány drasztikusan csökkent, mert a gyerek szája előtt hason felgyülemlik a széndioxid és nem kap elég levegőt, de kis szellő már ezt megakadályozza)


3-4 hónaposan kezdenek a gyerekek tudatosan is levegőt szabályozni, ekkor a veszélyes, addig automatikusan jön, de ilyenkor le tudják állítani a légzést és néha kis ideig nem kapcsolják vissza (gondolom emlékeztek milyen mikor 5-10másodpercig nem vesz levegőt a baba... megijedsz)


Szóval hacsak nincs valami komoly orvosi baja a csecsemőnek, akkor egy autóba való légzésfigyelő kidobott pénz.

2018. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

12-es:És még büszkén le is írod, hogy ennyire nem félted a gyereked!

Sajnos ez a valóság, hogy létezik ez a bölcsőhalál.Aki félti a gyerekét, próbálja kivédeni, lagalábbis bízni benne, hogy nyugodtabban aludhat.

Kérdező! Lányoméknak is ilyen pelenkára csíptetős van.Ő akkor is ráteszi, ha babakocsiban tolja.

Ha őt ez megnyugtatja, másnak ez miért fáj?

De pluszban valaki üljön a gyerek mellett, és figyelje, mert elcsúszhat a légzésfigyelő.

2018. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!