Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még egy hete jöttünk csak...

Még egy hete jöttünk csak haza a kórházból a kisbabánkkal, de már tokát eresztett. Nem akarok hízlalt borjút csinálni belőle, de már hájas. Mit csináljak, hisz annyit bír enni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez elég furcsa kérdés. A férjem rettegett állandóan attól, hogy kövér lesz a kisfiúnk. Volt, hogy "lopva" szoptattam... persze nem kövér, hisz mi sem vagyunk azok. Most 7 hónapos, gyönyörű formás baba. Ha azt akarod, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott baba legyen, akkor nincs mit tenned, csak szoptatni ~3 óránként. Egyébként nem tudod megvonni tőle a tejcit, hisz a sírás leggyakoribb oka az éhség és gondolom nem akarsz ordító csecsemőt. Ne foglalkozz most ezzel, az én kisbabám is volt úgy, hogy egy időszakban tokásnak láttam aztán ahogy változott, fejlődött úgy "tűnt el" az a toka... Szép babázást ;)
2008. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, nem tudod túl etetni, csak annyit esznek a babák, amennyire szükségük van. Anyatejes vagy tápszeres?

Szépen fejlődik, jó babázást!

2008. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz belőle kisborjú, ne aggódj. Egy napon szültünk a barátnőmmel, 10 deka pontossággal egy súlyú babát. Mindketten csak szoptattunk, az enyém többet evett kevesebbszer, az övé kevesebbet többször, de szinte teljesen ugyanannyit egy nap alatt. Az enyém féléves korára duplázta meg a súlyát, az övé félévesen már majdnem kilenc kiló volt, és tényleg puffancs, kis golyófejű. Aztán mire másfél évesek lettek, újra egy súlyúak lettek. Nem fog ettől elhízni a babád, ne aggódj. Lehet, hogy egy darabig kis pufók lesz, de nem kell ettől megijedni, pláne nem diétára gondolni. Majd ha többet mozog, leugrálja, meglátod. Szép kis formás gyerkőc lesz belőle. :) Jó babázást! :)
2008. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Jesszusom, ez most komoly?

Egy kisbabának szép kereknek, tokásnak kell lennie.Minek szültél? ez nem egy divatbemutató ahol az a jó ahol zörögnek a gyerek csontjaui.

Megnyugtatásképpen amikor el kezd kúszni-mászni akkor csont soványra fogynak.Szánalmas vagy!

2008. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
JÓ isten,hogy lehet ilyet mondani a saját gyerekedre,hogy borjú,meg hájas?????????????????????Milyen ember vagy te?Lehet lepontozni,akkor is meg van a véleményem rólad!!!
2008. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon orulj annak, hogy ilyen jol eszik a babad, es egeszseges. Ahogy elkezd forgolodni (kb 4 honaposan), kuszni-maszni, lemegy a toka, es tok izmos kis gyerkoc lesz belole. Az en kisfiam is tokas volt, es pufi, de most madjnem 6 honaposan nagyon aranyos, es izmos kis lurko. Es rengeteget mozog, de eszik is eleget. Es en nem "dietaztattam" soha, ha kert enni, kapott. Gratulalok a babahoz! :)
2008. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Én meg azon idegeskedek 3 napja, hogy miért nem eszik és miért nem hízik eleget, görcsbe rándul a gyomrom, ha a mérlegre kell tenni...

Addig örülj, amíg szépen fejlődik, és egészséges!

2008. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé idióta kérdést tettél fel!

Majd lesz olyan idöszak amikor kevesebbet fog enni(fogzás, időjárás-változás). Addig is élvezd, hogy jó étvággyal eszik. Különben pedig megértem azokat a hozzászolókat akik rádförmednek.

2008. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj, az en picurom is tokas, pedig egyaltalan nem 'hajas'. Ez tok normalis kisbabaknal. Tenyleg nem tudja tulenni magat, en neha ugy gondolom, hogy tul keveset eszik, de megsem tudok beleeroltetni tobbet, mint amennyi neki kell.
2008. nov. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
te 1 állat vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!