Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejjek le tejet erre az esetre?

Fejjek le tejet erre az esetre?

Figyelt kérdés

Nem szoktam fejni, van bőven tejem, kb 2 óranként szoptatok igény szerint. Most történt egy kis baleset...letört a fél fogam( eleve építve volt, az épített rész tört le...)

Délutan rendel a dokim, most nem vette fel. Nemtudom mennyi idő lesz mire megcsinálja, mivel 10 évig megvolt ez a pótlás, fogalmam sincs most milyen módszert fog alkalmazni, lehet lecsiszolja éa koronát rak?! Nem értek hozzá és nemtudom ha ad erzestelenítőt az baj-e vagy az idő miatt ( kitudja hány óra mire megcsinálja ) fejjek le tejet ? Mielőtt valaki azt írná ne csináltassam most meg, mindenképp megfogom mivel a felső fogam legelöl és így az utcára se mennék ki. Egy hajlektalannak szebb a fogsora mint nekem így hiányosan :-) köszi a valaszokat


2018. nov. 7. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az érzédtelenítő nem megy át a tejbe, emiatt nem kell várni a szoptatással. Vidd a babát is és kísérjen el valaki, a kocsiban tudsz szoptatni, meg ha végeztetek, akkor is, csak amíg bent vagy, kell rá vigyázni. 😊
2018. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Szia, én is szoptattam a kisbabám és úgy csináltattam koronát érzéstelenítésben, szóval ettől ne féljél, nyugodtan kaphatsz érzéstelenítőt. A biztonság kedvéért szólj az orvosnak, hogy szoptatsz, de nyilván ugyanazt fogod kapni, amit másnak is adna. Teljesen megértelek, nekem is fontos, hogy rendben legyen a fogam, milyen már egy anyuka fog nélkül :) Én a helyedben fejnék le egy evésre elegendő kis tejet, de csak azért, ha esetleg többet kellene várni az orvosnál. Szerintem most nem fog semmit csinálni, hanem csak megbeszélitek, mik a további lehetőségek. Lehet, hogy le kell csiszolni, de arra tuti fogsz új időpontot kapni, utána veszi le a mintát. A fogtechnikus megcsinálja, az pár nap, és utána hamar kész is lesz. Kérdezz rá, mert elvileg szülés után még fél évig kedvezmény jár a fogpótláskor, szóval nem kell teljes árat fizetned.
2018. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kaphatsz erzestelenitot szoptatas mellett. Meg antibiotikumobol is van tobb olyan, amit lehet mellette szedni, az erzestelenito is olyan, hogy lehet. Illetve fajdalomcsillapitot is lehet (diclofenac, ibuprofen vagy paracetamolosat). Egyebkent az e-lactancia.org -on, vagy a Szoptatas kerdezz-felelek facebook csoportban tudsz erdeklodni arrol, hogy miket lehet szedni szoptatas alatt. A legtobb gyogyszernek van szoptatasbarat alternativaja.
2018. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!