Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szüksége van a babámnak...

Szüksége van a babámnak segítségre?

Figyelt kérdés
Tapasztalt anyukák, kérlek segítsetek! 8 hónapos múlt a babám, jókedvű, mosolygós baba, kivéve, ha fáradt. Az utóbbi időben nem alszik túl jól, éjjel többször ébred, van, hogy óránként felsír. Ilyenkor általában elég a cumi és egy kis simogatás és visszaalszik, de van, hogy fent van 1 órát is, mire nagy kínkeservesen vissza tudjuk altatni. Hiába tesszük magunk mellé, nem alszik vissza, csak nyűglődik. Hasra fordul, kúszik, mászni akar, a fejét a lepedőbe dörgöli stb... Végül előbb-utóbb elalszik, de volt már, hogy ez 2 órába telt. Ha a kiságyba rakjuk, ott zokog, sokkal rosszabb. Most van a szeparációs szorongás kellős közepén. Arra gondoltunk, talán ez okozza? Viszont, ha elalszik is iszonyat nyugtalanul alszik, kúszik-mászik, tekereg, felnyafog álmában is. Általában reggel 6 körül reggelizik, aztán visszaalszik, mellettem, sokszor 9-10 óráig. Ilyenkor nyugodtan alszik... Kelés után tízórai, majd játék, de azt látom rajta, hogy fáradt még. Fél 1-1 óra körül ismét alszik, kb. másfél- 2 órát. Utána sokkal aktívabb. De kúszni nem nagyon akar, csak utánam... Pedig tud, csak inkább rágcsál, fekve szemlélődik, mindent aprólékosan megvizsgál. Igaz, a jobb lábát nem mindig használja, de gyorsan halad. Mászni már próbálkozik, feltérdel, ringatózik. Oldalra kifekszik, de fel még nem ült. A kiságyban sem próbál felkapaszkodni. Inkább ölbe kéredzkedik, ha elfárad. Szerintetek fejlesztésre szorul? Az alvásprobléma okozhatja a lassabb mozgásfejlődést? És ezt az alvásproblémát mi okozhatja? Kb. 1 hónapja van. Segítsetek! A védőnő hosszabb ideig táppénzen van sajnos...

2018. nov. 10. 13:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy amúgy nagyon érdeklődő baba, mindent tüzetesen megvizsgál. Az idegenekkel sincs baja, ha én vagy az apja ott vagyunk. Imád zenét hallgatni és rengeteget olvasok neki. Van, hogy egy órát is olvasgatunk, és hallgatja, figyel. Lehet ez is probléma? Mert a férjem szerint ezért mozog kevesebbet.
2018. nov. 10. 13:32
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Talán próbáljátok ki azt, hogy minden alvás előtt jól kiszellőzitek a szobát, hűvösebb legyen. A babák ezt nagyon szeretik. Lehet melege van.

Másik opció: Talán nincs lefárasztva eléggé. Nem azt mondom, hogy nem foglalkoztok vele, csak lehet hogy többet kell mostantól, hogy még fáradtabb legyen.

2018. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem az alvás okozza a lassabb mozgásfejlődést, hanem a mozgásfejlődés az alvásproblémákat. Nekem a nagylány 6 hetes korától gyönyörűen aludt éjjel kelés nélkül, aztán elkezdett 5 hónaposan kúszni és borult az egész. 8 hónaposan állt és lépegetett kapaszkodva, akkor kezdett újra jól aludni. Pörög az idegrendszer ilyenkor, nem tudsz vele mit csinálni sajnos. Ha végigmegy a mozgásos dolgokon, újra jól fog aludni. 😊


Egyébként nem fejlődik lassan, minden “határidőn” belül van még. Vannak kapkodósabb és megfontoltabb babák, ő épp az utóbbi, de ez teljesen normális. 😊 Ne izgulj! A sok mese és ének pedig szuper!

2018. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Csak tudnám hogy miért gondolsz fejlesztésre, amikor teljesen oké, ahol tart....


Egyébként meg maga a mozgásfejlődés is jellemzően megzavarja az alvást.

Ott van még a fogzás is, mint általános ok.

2018. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek írták, a mozgásfejlődés a rossz alvás oka.


Nálunk 10 hónapig tartott (6-16 hónap) az első kúszástól, az önálló járáson át, a szep.szorongáson keresztül, a 13. fog kibújásáig. Most 1,5 éves a lányom és megpuszilom, beteszem az ágyába és alszik, estétől reggelig.

Kitartás! Semmi baja a kicsinek, pont ott tart, ahol "kell".

2018. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Foga is lehet. Felülni hasizomból meg csak 1 éves kor után tudnak, addig csak kiülnek mászásból, térdelésből.
2018. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, anyukám mondogatja folyamatosan, hogy már fel kéne húznia magát állásba, meg ülnie kéne már. Én meg már teljesen összezavarodtam. Nem akarom siettetni, élvezem vele ezeket a "kisbabás-bújós" napokat. Csak azt hittem elrontom, hogy nem tornáztatom meg ilyenek, hanem inkább nézelődünk, olvasunk, zenélünk. Az evése miatt is le vagyok dorongolva, hogy még nem eszik darabosat. Próbáltam, de még kiköpte. Gondoltan nem lóverseny, majd újra próbálom 1-2 hét múlva. Erre megkaptam, hogy nem "haladok" a gyerekkel...
2018. nov. 10. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyukádnak üzenem, hogy az 1 éves (!) státusz kérdése, hogy "kapaszkodva feláll", (ki)ülnie is kb. eddig kell megtanulnia, amit valószínűleg mászásból fog kivitelezni, vagy állásból csüccsen le először.

Nem kell siettetni ezeket. Az, hogy majd jó sokáig másszon sokkal fontosabb. Az erősíti meg az izmait a járáshoz, a keresztezett mozgás pedig az idegrendszeri éréshez kell. Mászás ideális határideje 10 hónap (maximális pedig 13 hónap, csak utána megkésett szakmailag).

2018. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Anyukám szerint én már 8 hónaposan jártam...
2018. nov. 10. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!