Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Problémás kamasz, vagy orvosi...

Problémás kamasz, vagy orvosi segítségre van szüksége?

Figyelt kérdés
A mi esetünkben nem azzal van a probléma, hogy a gyermekem kezelhetetlen volna. Éppen ellenkezőleg. Lányom 18 éves, néhány szokását tekintve viszont inkább gyerek, mintsem egy érett fiatal nő. Nagyon válogatós, ha valamiről eldöntötte, hogy nem fog neki ízleni, a világért sem kóstolná meg. Monoton mozgásokat végez, szünet nélkül rázza a lábát, babrál a kezeivel. Kényszeresen ragaszkodik néhány értelmetlen rituáléhoz. Az iskolában vannak barátai, de szabadidejében kerüli őket, ha el is megy szórakozni, 1 óra múlva visszajön, hogy ő ezt nem élvezte. Ismerősei körében sokat beszél, de nagy tömegben szinte elveszik, csendes. Ami a legjobban aggaszt, viszont az, hogy az emberek számára mindennapos tevékenységek, mint telefonálás, bevásárlás számára hatalmas kihívást jelentenek, szorong tőlük és a fizikai kapcsolatot is legtöbb esetben görcsösen kerüli.
2013. júl. 1. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ebből úgy tűnik hogy szociális fóbiája IS van. Érdemes lenne elvinni egy pszichiáterhez.
2013. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Ez engem inkább az Asperger-szindrómára emlékeztet.
2013. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Edesanyam gyogypedagogiaval foglalkozik,ezert itthon sokat hallok errol a temarol.talan autizmus,vagy valami hasonlo all fenn.ha egyebkent jo tanulo,vagy valamilyen teruleten kiemelkedo,az Asperger-szindroma is fenn allhat.erdemes lenne orvosi segitseget kerni.kitartas!;)
2013. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
eszes gyerek, ami érdekli abban remekül teljesít. köszönöm a segítséget mindenkinek
2013. júl. 1. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is aspergeres.
2013. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább simán 'csa' szoc.fób. Nekem is hasonló tüneteim vannak és nekem is az van.


De mielőtt itt mindenki felállítaná a betegséget inkább vidd el pszichiáterhez.

2013. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát nekem a nővérem még máig is anyámmal hívatja fel a bankot vagy valamilyen hivatalt, hogy ha teheti, pedig 29 éves ... :D

ha muszáj, akkor megcsinálja ő is, de ha nem akkor nem...

én is ideges vagyok a telefonálástól, meg ismeretlen helyekre menéstől...

szerintem ezek önmagukban nem beteges dolgok.. viszont ha felmerül benned a kérdés, akkor lehet hogy többről van szó.. Te ismered, te érzed, hogy milyen...


Gimiben mindig úgy telefonáltunk vezetékesen a barátnőmmel, hogy előbb megcsörgettük mobilon a másikat, hogy biztosan ő vegye majd fel a kagylót és ne az egyik családtag... Szerintem a tinik sok új helyzetben szoronganak.

2013. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!