Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél a szülők között...

Akiknél a szülők között alszik a gyerek, hová teszik a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
2018. nov. 13. 21:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%
A kiságyat babaöböllé alakítottuk, így velünk is alszik meg az ágyában is illetve a légzésfigyelő is alatta van.
2018. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%
Elsonek a babaobolben aludt pelenkara csiptetheto legzesfigyelovel,aztan nagyon sokszor kelt/kel es igy magam melle tettem,es minden este rateszema legzesfigyelot.Akarmilyen hulla faradt voltam,meghallottam,hogy berezgett neki.
2018. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Coffelia ***** válasza:
Sehova, mert nem volt. A bölcsőhalál legnagyobb kockázati tényezője az anyától való szeparáció, mert hátráltatja az adaptálódást, tehát abnormális működéseket idéz elő a babában. Amikor a baba az anya melegsége mellett alszik, hallja a légzését, akkor megmarad a csecsemőkre jellemző felületes alvás, nem merül annyira mélyre, hogy elfelejtsen levegőt venni. Érdemes végiggondolni, hogy a biológia mit adott nekünk az utódaink felnevelésére, es abból kiindulni, mert a természetben semmi nincs véletlenül, mindennek oka van. A baba és a mama megbonthatatlan egysége szintén egy biológiai örökség, biológiai normának hívják, és a figyelembe vétele nagyon sok olyan problémát eleve megold, amit a figyelmen kívül hagyás mellett kütyükkel próbálnak megoldani. Például légzésfigyelővel.
2018. nov. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Coffelia ***** válasza:

Előző vagyok.

[link]

Az együttalvás és a közvetlen bőrkontaktus előnyei:


életet menthet: szabályozza a légzést, a szívritmus, a testhőt.


lelket gyógyít és táplál: a gyermekünk tudja, hogy számíthat ránk, ott vagyunk mellette, ha nyugtalan, fáj az ínye, éhes.


a szülőnek nem kell aggódnia, hogy vajon minden rendben van-e, be fog-e kapcsolni rendesen a légzésfigyelő? Kell-e egyáltalán légzésfigyelő? Különböző monitorok, kamerák és egyéb ’kütyük’ nélkül is biztonságban tudjuk a kisbabánkat. Arról nem is beszélve, hogy sok pénzt spórolhatunk így.


biztonságérzetet ad, ezáltal elősegíti a mélyebb, hosszabb alvási szakaszokat. „Az olyan tényezők, mint a szülők légzése, a testkontaktus és a szülők alvás közbeni mozgása biztosítják az életben maradáshoz szükséges tökéletes környezetet.” (Forrás: LLL Füzetek, A családi ágy, Sorszám: 702, Magyar nyelvű változat: 1998. július)

2018. nov. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!