Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is kiakadnátok ezért a...

Ti is kiakadnátok ezért a nagymamára? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören. Egy másik kérdés kapcsán jött elő. Férjem tegnap avval hozta haza a gyereket (egy éves) a szüleitől, hogy a babának fitymaszűkülete van, és orvoshoz kellene vinni. Nem egyforma volt a reakciónk, ő megijedt a gyerekért, én nem aggódtam miatta, mert tudom, hogy ez ebben a korban normális és nem jelent gondot, viszont nem tudtam hova tenni, hogy miért piszkálják a kukiját pelenkázás közben? Vagy ez elfogadott dolog, hogy más gyerekének a kukiját vizsgálgatják? A kukitorna így is elég megosztó, van aki szerint kell, van aki szerint nem. Mi fürdetéskor szoktuk megmozgatni, egy éves kor után ajánlott, úgy tudom, és a vízben kevésbé érzékenynek mondják, de más gyerekével és kérdés nélkül ez eszembe se jutna. Az ilyenek nagyon tudnak zavarni.

A pelenkázás amúgy is bajos volt, mert egy időben krémet-kendőt se használt (tudja, hogy mi meg igen, és ott van a szekrényben), na meg az etetés is, mert már egy éves kora előtt is cukros dogokkal etette, süti, lekvár pl. Persze erről is utólag tudtunk.

Lehet, hogy ezek ilyen piti hülyeségnek tűnnek, de nagyon bosszantó, hogy majd minden találkozás után szembesülök valami ilyennel.

A kérdés pedig, amiről eszembe jutott az én saját kérdésem párral lejjebb, hogy elmehet-e a gyerek a velük.



2018. nov. 15. 10:14
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
59%
Mert az ugy kenyelmesebb na. Gondolom jo azert a mama erre meg arra
2018. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
57%
És miért nem foghatja meg, mitől félsz? Potenciális pedofil minden nagyszülő?
2018. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
54%

Én csak azért adom a gyereket anyósnak, mert 100%-ig megbízok benne. Tudom, hoyg csak azt tenné a gyerekkel, amit én is. Sőt, néha ő a szigorúbb, illetve sok esetben sokkal türelmesebb, mint én.


Így már 5,5 éves a fiam, nyáron 2 hetet nyaral a mamáéknál, és nagyon jól érzi magát. És én is nyugodt vagyok, mert semmi olyan nem történik, amit ha utólag megtudok, mérges leszek...

Ha lett volna ilyen, akkor többé nem adtam volna neki a fiam. Ebben a kérdésben szigorú vagyok. Találkozhatnának, de nem bíznám rá, ha nem vagyok ott.

2018. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
75%

Én anyósomra gondolkodás nélkül rábíznám a fiamat, és ilyesmik nem zavarnak. 8 hetes, fürdette már, pelenkázta is. Úgy ahogy annó ő csinálta, de meg kérdezte hogy én hogy szoktam. A kemény 8 hét anyaságom alatt arra már biztos rájözzem h a mamák parásak. Engem is paráztat néha, de nem azért mert rosszat akar. Szerintem egy évesen még nem kell ezzel foglalkozni hogy pelenkázás közben megfogja a kukiját. Biztos hogy nem azért fogta meg, mert ő most pedofil, vagy direkt kicsesszen veled.

Szerintem kicsit túlreagálod, de ez csak az én véleményem.

2018. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
69%
Én fürdettem öcsémet 14 éves koromban, és igen, hátrahúztam a fütyijét, hogy meg tudjam mosni. Akkor most gerjedtem az öcsémre? :D
2018. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
32%

Senki nem mondta, hogy pedofil. De, olyan ne csinálja, akivel a gyerek nincs bizalmi kapcsolatban (pl. szülő vagy testvér, aki mindig ott van és bizalmasabb, mint egy nagymama).

Barátnőmmel szoktuk egymásra bízni a gyereket, de eszembe se jutna a gyerek intim zónájába bepofátlankodni.

2018. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
44%

#16 vagyok.

Ez alól természetesen kivétel, ha több napot can a nagymamánál. Akkor azért már kialakul a bizalom ezirányban is.

És ha muszáj a gyerek érdekében, az is felülírja. De a kérdezőnél ez nem állt fenn.

2018. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
66%
A pelenkázás amúgy is bajos volt, mert egy "időben krémet-kendőt se használt (tudja, hogy mi meg igen, és ott van a szekrényben), na meg az etetés is, mert már egy éves kora előtt is cukros dogokkal etette, süti, lekvár pl. Persze erről is utólag tudtunk." Ez arra enged utalni, hogy igen sokat van ott a gyerek. Szoval vagy kilep anyuka a kenyelmi zonabol es nem passzolja el a gyereket majd szidja az anyosat vagy visel, hogy van vélemenye..amk nem biztis , hogy butasag. Lehet a mamanak es apanak tobb az esze, mint anyanak. De ez csak az en velemenyem...
2018. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
35%

Egy testvér az a szűk család része, a gyerek életében a legfontosabbak(jóesetben)


A nagymama nem, ahogy a nagybácsik/nagynénik sem, hiába a szülők testvérei, a gyereknek "csak" másodfokú hozzátartozói.


Anyuka nem passzolta le a gyereket, mert az apja vele volt. Az nem lepasszolás, hisz mindketten szülei a kicsinek. Ilyenkor ő a döntéshozó, minden felelősség őt terheli azért, amit a nagyinak hagyott/engedett, ő nem volt toppon.


Szerintem nem oké, ha a szűk családon kívül más is hozzáfér a gyerek intimzónájához. Minél idősebb a gyerek, annál kevésbé oké, hogy a nagyi hátruhúzza a füfyijét vagy szétnyitva a szeméremajkait.


Nem csak pedofília miatt, hanem mert nem illik más gyerekével ilyet csinálni.


Egyébként tini tesó és baba kistesó között más ez, fürdetésnél megint más.


Ott abban a helyzetben nem volt helyénvaló szerintem. Azért, ami ott történt az apa felelt, én nem hagynám annyiban se vele, se az anyjával a dolgot, hogy többet ilyen ne történhessen.


Ha a nagyit érdekli, mennyire lehet hátrahúzni az unokája fütyijét, akkor kérdezze meg az egyik szülőtől.

2018. nov. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
83%

jesszusom!!Ti komolyan nem engeditek a nagyiknak,hogy pelenkazzak a gyerekeiteket??

amikor a nagyi furdeti akkor se mossa meg a laba kozott?akar fiu,akar lany?

ezt miert???

amikor egy fiu 2-3 evesen a mamanal alszik,vagy a mama vigyaz ra egy egy este mert a szulok programoznak,akkor furdeskor se huzza fel a kukijat??vagy ti sosem mentek soha sehova a parotokkal kettesben??

En ebbol sosem csinaltam dramat.csaszaros volt mindharom,es bizony nagy segitseg volt az elso hetekben,hogy a nagyik felvaltva furdettek a gyerkocoket.es bizony a kukijukat is megmostak.sot! ahogy nottek es ott aludtak akkor is felhuztak a kukijukat mindig furdesnel.egeszen addig mig a gyerek el nem erte azt a kort,hogy biztosan tudtuk,hogy megcsinalja maganak rendesen.

2018. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!