Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is kiakadnátok ezért a...

Ti is kiakadnátok ezért a nagymamára? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören. Egy másik kérdés kapcsán jött elő. Férjem tegnap avval hozta haza a gyereket (egy éves) a szüleitől, hogy a babának fitymaszűkülete van, és orvoshoz kellene vinni. Nem egyforma volt a reakciónk, ő megijedt a gyerekért, én nem aggódtam miatta, mert tudom, hogy ez ebben a korban normális és nem jelent gondot, viszont nem tudtam hova tenni, hogy miért piszkálják a kukiját pelenkázás közben? Vagy ez elfogadott dolog, hogy más gyerekének a kukiját vizsgálgatják? A kukitorna így is elég megosztó, van aki szerint kell, van aki szerint nem. Mi fürdetéskor szoktuk megmozgatni, egy éves kor után ajánlott, úgy tudom, és a vízben kevésbé érzékenynek mondják, de más gyerekével és kérdés nélkül ez eszembe se jutna. Az ilyenek nagyon tudnak zavarni.

A pelenkázás amúgy is bajos volt, mert egy időben krémet-kendőt se használt (tudja, hogy mi meg igen, és ott van a szekrényben), na meg az etetés is, mert már egy éves kora előtt is cukros dogokkal etette, süti, lekvár pl. Persze erről is utólag tudtunk.

Lehet, hogy ezek ilyen piti hülyeségnek tűnnek, de nagyon bosszantó, hogy majd minden találkozás után szembesülök valami ilyennel.

A kérdés pedig, amiről eszembe jutott az én saját kérdésem párral lejjebb, hogy elmehet-e a gyerek a velük.



2018. nov. 15. 10:14
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
73%
Úr Isten!!! Szörnyű ez a nagymama!! Piszkálja a gyerek kukiját pelenkázás közben!!!Aki egy éves ráadásul! Biztos komoly lelki sérülései lesznek ez miatt. De komolyan kérdező, ha most szültél volna, azt mondanám biztos csak a hormonok szórakoznak veled. De ez nem játszik gondolom. Remélem ennél nagyobb problémád az életben nem lesz.
2018. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
81%
Én se értem.. engem volt, hogy a nagybátyám is megfurdetett kiskoromban, mert pont ott volt, pont ő ért rá. Igen, a nunusomat is :D kicsit túl van ez tolva.
2018. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
84%
Itt latszik az agyi kapacitasa az itt levoknek. Tisztelet a kivetelnek. Kiborul, mert mama meglatta az 1 eves!!gyereknel a figymaszukuletet....de komoly kerdesekre meg semmi valasz nem jon...ahhhhh
2018. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
74%

Na jó, most térek ki a hitemből. Szóval a nagymama NEM családtag? Semmi köze a tulajdon unokájához? Az rendben van hogy egy kamaszlánnyal fürdettetik az öccsét, de a nagymama nem mosdathat, pelenkázhat-hisz mit is tudhat az öreglány? Csak felnevelt egy vagy több gyereket. A kezdő anyuka, meg egy kislány csak jobban tudja a dolgokat...



Borzasztó mennyire elhidegülnek egymástól a családtagok. Mostanában tényleg ez a divat hogyha valaki férjhez megy? Onnantól kuss a rokonoknak, semmihez semmi közük? Utána meg jönnek az anyukák panaszkodni a gyakorira, hogy az a rohadt, cemende anyósuk nem törődik a gyerekkel, meg nem akar rá vigyázni...

2018. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
85%
"Szerintem nem oké, ha a szűk családon kívül más is hozzáfér a gyerek intimzónájához" az megvan hogy a gyerekmolesztáló legtöbbször apuka-anyuka tesó?
2018. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
29%

amikor egy fiu 2-3 evesen a mamanal alszik,vagy a mama vigyaz ra egy egy este mert a szulok programoznak,akkor furdeskor se huzza fel a kukijat??


Olvasd el a #17es választ. Vannak kivételek. Ha több napig itt van, akkor a gyerek érdeke is.

Amúgy meg pelenkázásnál nem is szabad piszkálni, mert nagy a sérülés és a fertőzés veszélye.

2018. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
75%
"Amúgy meg pelenkázásnál nem is szabad piszkálni, mert nagy a sérülés és a fertőzés veszélye." Jaa, szóval ha a nagyi nem vak, meg nem hagyja pisisen -kakisan a gyereket, akkor "piszkálja a kukiját. Értem.
2018. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
64%
És persze csak a két három évest nem szabad saját székeltében hagyni, az egy évest marja csak ki ha a nagyinál lesz tele a pelus. Ja, bocsi, a nagyiknak szigorúan tilos az unokát tisztába tenni, hiszen hülyék, nem tudják hogy kell pelenkázni, különben is potenciális pedofil mind... Így gondolod? Ha apu éppen segít valamiben, akkor feküdjön csak hugyosan-szarosan a gyerek amíg rá nem ér az apja. Gondolom a kérdező akkor is így hisztériázna ha a tulajdon anyja tette volna tisztába a gyereket.
2018. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
67%

#27 senkinek sem szabad akkor húzgálni nem csak a nagyiknak.

A kukit meg lehet törölni mást nem kell és nem is szabad.

2018. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
69%
Huncut a kérdező. 1 éves a gyerek. A pelenkázás amúgy is bajos volt, mama tudja hol tartják a törlőkendőt, krémet, ott van a szekrényben, mégsem használták. Már bocs, de otthon a házatokban miért nem te használtad, ha annyira fröcsögsz a mamán. Úgy tűnik a mama csak akkor jó, ha a szolgád , de közbe kuss legyen neki. Csinálj mindent magad, nem lesz fütyigondod.
2018. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!