Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is kiakadnátok ezért a...

Ti is kiakadnátok ezért a nagymamára? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören. Egy másik kérdés kapcsán jött elő. Férjem tegnap avval hozta haza a gyereket (egy éves) a szüleitől, hogy a babának fitymaszűkülete van, és orvoshoz kellene vinni. Nem egyforma volt a reakciónk, ő megijedt a gyerekért, én nem aggódtam miatta, mert tudom, hogy ez ebben a korban normális és nem jelent gondot, viszont nem tudtam hova tenni, hogy miért piszkálják a kukiját pelenkázás közben? Vagy ez elfogadott dolog, hogy más gyerekének a kukiját vizsgálgatják? A kukitorna így is elég megosztó, van aki szerint kell, van aki szerint nem. Mi fürdetéskor szoktuk megmozgatni, egy éves kor után ajánlott, úgy tudom, és a vízben kevésbé érzékenynek mondják, de más gyerekével és kérdés nélkül ez eszembe se jutna. Az ilyenek nagyon tudnak zavarni.

A pelenkázás amúgy is bajos volt, mert egy időben krémet-kendőt se használt (tudja, hogy mi meg igen, és ott van a szekrényben), na meg az etetés is, mert már egy éves kora előtt is cukros dogokkal etette, süti, lekvár pl. Persze erről is utólag tudtunk.

Lehet, hogy ezek ilyen piti hülyeségnek tűnnek, de nagyon bosszantó, hogy majd minden találkozás után szembesülök valami ilyennel.

A kérdés pedig, amiről eszembe jutott az én saját kérdésem párral lejjebb, hogy elmehet-e a gyerek a velük.



2018. nov. 15. 10:14
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
52%

Értelmeztétek amiket írnak?

Senkinek sincs gondja azzal, ha pelenkát cserélnek. Itt a kuki húzogatással volt a gond.

2018. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
54%
A doki is napközben nézi meg! Lehet már gyanús volt valami. Lehet fürdette is vmikor, csak most merte mondani a mama az apának. Nem tudjuk a körülményeket.
2018. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
58%
De arra jó mégis, hogy a sz'rt cserelje a gyerek alol
2018. nov. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
37%
#32 mégse mehet ki mindenkihez fürdetés alatt...
2018. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
50%
Nem...de nem is lesz baja...erre irtam.
2018. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
57%

Azért egy nagymama ha 10 fiú gyereket nevelt is fel távol áll az orvostól.

Ha nem fürdetés vagy egészségügyi oka van, a nagyi ne húzogassa. Szóljon a szülőknek, ha aggodalma van, de ne ő diagnosztizálja.

2018. nov. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
67%
Nem hatrarantotta. Miert nem leshet ra. Kozel se fogja ugy hatrahuzni, mint a doki...ugyanmar.
2018. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
34%

#38 mert nem rá tartozik? A kérdéstől elvonatkoztatva.

Engem is zavarna, ha kíváncsiságból vagy ok nélkül megnézné. Nem az ő "hatásköre".

Ha aggódik mert valamit lát, szóljon a szülőknek.

2018. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
63%
A nagyi távol áll az orvostól. ami nem biztos hogy hátrány, amilyen vadbarom némelyik doki.
2018. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

Nem, nem volt ott a férjem épp. Ő akkor a nagyobb gyerekkel volt, de mindegy is.

Lehet, hogy túlzok, de szerintem nem egyedül.

2018. nov. 15. 18:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!