Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is kiakadnátok ezért a...

Ti is kiakadnátok ezért a nagymamára? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören. Egy másik kérdés kapcsán jött elő. Férjem tegnap avval hozta haza a gyereket (egy éves) a szüleitől, hogy a babának fitymaszűkülete van, és orvoshoz kellene vinni. Nem egyforma volt a reakciónk, ő megijedt a gyerekért, én nem aggódtam miatta, mert tudom, hogy ez ebben a korban normális és nem jelent gondot, viszont nem tudtam hova tenni, hogy miért piszkálják a kukiját pelenkázás közben? Vagy ez elfogadott dolog, hogy más gyerekének a kukiját vizsgálgatják? A kukitorna így is elég megosztó, van aki szerint kell, van aki szerint nem. Mi fürdetéskor szoktuk megmozgatni, egy éves kor után ajánlott, úgy tudom, és a vízben kevésbé érzékenynek mondják, de más gyerekével és kérdés nélkül ez eszembe se jutna. Az ilyenek nagyon tudnak zavarni.

A pelenkázás amúgy is bajos volt, mert egy időben krémet-kendőt se használt (tudja, hogy mi meg igen, és ott van a szekrényben), na meg az etetés is, mert már egy éves kora előtt is cukros dogokkal etette, süti, lekvár pl. Persze erről is utólag tudtunk.

Lehet, hogy ezek ilyen piti hülyeségnek tűnnek, de nagyon bosszantó, hogy majd minden találkozás után szembesülök valami ilyennel.

A kérdés pedig, amiről eszembe jutott az én saját kérdésem párral lejjebb, hogy elmehet-e a gyerek a velük.



2018. nov. 15. 10:14
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
75%
Ne hagyd ott a gyereket es megvan oldva a nagy problemad
2018. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
73%
Rosszul vagyok attól, mikor a nagyi mindenbe beleszól, de ez meg már a másik véglet.... Le passzolni le lehet a gyereket, a nagyi ugorjon, de kussoljon ,hisz ki ő, már a szűk családba se tartozik bele... Hát komolyan undorítóak egyes emberek...
2018. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
44%

Nem hiszem el, hogy ennyi ember szerint normális, ha a rokonok(mert a nagyi az, ha az ember felnőtt és nem a mindenható anyucija, aki jobban tudja) csak úgy alapon vizsgálják a gyerekük nemiszervét megkérdezés nélkük, hogy megnézze minden oké e vele.


Testvér sem vizsgálhatja, csak mert érdekli/kíváncsi rá.


Nem a pedofíliát emelem ki, hanem az intim teret. Ez pofátlanság/határok nem ismerete.


Az, hogy a nagyi pelenkáz/fürdet (akármi okból) sem jogosítja fel, hogy vizsgálódjon a szükségesen(ami a gyerek érdeke) túl.


A gyereknek milyen haszna származott abból, hogy a nagyi felhúzta a kukiját pelenkázáskor?


Mert szerintem csak a nagyi kíváncsisága és kotnyeleskedése elégült ki(hogy majd ő ellenőrzi van e fitymaszűkülete), mintha értene hozzá..


Komolyan milyen normális ember csekkolja le egy rokongyerek intimbetegségeit engedély és hozzáértés nélkül csak azért, mert épp hozzáfér? Még jó, hogy nem lányod van kérdező, mert simán vehetett volna kenetet a gyerektől gombára gyanakodva, hisz van rá háziteszt.


Meredek?


Attól, hogy a fiúk nemiszervéhez könnyebb hozzáférni, még ugyanúgy tabunak kellene, hogy számítson, mint a lányoké.

2018. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
76%
Számomra meg az furcsa hogy ezen kiakad valaki. Nem egy idegen volt, hanem a nagymamája! Ha az óvónő vagy a dadus csinál ilyet, azon kiakadtam volna. De hogy a nagyszülő? Inkább hálás lennék hogy odafigyel az unokájára, és ha nincs igaza, elengedném a fülem mellett. A fő probléma ott van, hogy te utálod anyósodat és úgy kezeled mint egy idegent. Pedig ő a férjed anyja, és a gyereked nagyanyja, bármennyire is nem tetszik. És szeretheti is a gyereket, ha ilyenre odafigyel. Én inkább megkérdezném, miért gondolja, nem volt-e esetleg hasonló gond a férjeddel, stb.
2018. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó nem kell hálásnak lenni és tisztáranyalni a nagyi fenekét, mert érdekli a gyermekének a gyermeke. Ez a természetes, hogy vele akar lenni, figyelni rá, megismerni. Az elsősorban neki jó, hogy unokája van, másodsorban az unokának, és harmadsorban a szülőknek.


A határokat viszont be kell tartania, mert CSAK a gyerek szülőjének a szülője, NEM a gyereké. Ezt gyakran elfelejti pár "felnőtt gyerek".


Aki szerint oké, hogy a gyerek nemiszervét nem csak a szülei vizsgálhatják, áldásom rá.. de megkérdezte a nagyi, hogy csinálhat e ilyet? Nem létezik, hogy nem merült fel benne, hogy héjj, túllépek egy határt azzal, hogy felhúzom a kukacán a bőrt.


Volt ott valaki más? Láttátok hogy történt? Ha valóban gond van vele, fájdalmat is okozhatott a gyereknek, hiszen NEM ÉRT HOZZÁ. Minek csinál ilyet valaki más gyerekével, aki nem ért hozzá? Ráadasul engedély vagy kérdés nélkül, csak mert épp közel volt a kukacához..

2018. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
77%
Csak nem utálod te is az anyósodat, ötvennyolc százalékos? Ugyanannyira nem tudod hogy fájdalmat okoz-e a néni a kicsinek,mint ahogy azt sem tudod hogy a kérdezőnek van-e egyáltalán gyereke vagy anyósa.. csak vannak akik imádnak gyűlölködni.
2018. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
90%
Rettenetesen túl van reagálva ez a történet. Nagyi kicserélt egy pelust, az 1 éves babán (mert még inkább baba mint gyerek), és mialatt rendbetette, mert lehet, hogy mondjuk kakis volt, felhúzta a kukiján a bőrt. Ennyi a nagy történet. Jaa, hogy vigyázni van joga rá, meg törődni vele, meg játszóházba vinni, meg stb, de egyébként kuss neki, mert csak egy nagymama. Én sem engedem, hogy beleszóljanak a nagyszülők az életünkbe, de ha a férjem azzal jönne haza, hogy ez történt, kétféleképpen reagálnék. Vagy tudnám, hogy nincs a gyerek fütykösével gond, mert mondjuk pont értek hozzá, mert urológián dolgoztam, vagy mert egy hete látta a gyerekorvos státuszon és megnézte, vagy elgondolkodnék, és ha bizonytalan lennék, megnézetném a gyerekorvossal. De!!! Eszembe sem jutna, hogy a nagymamára ezért kiakadjak. Itt más van a háttérben, valószínű a kérdező utálja az anyósát (lehet ez jogos is, nem ismerjük a körülményeket) és minden piti dologra ráharap,amivel az utálatát "etetni" tudja. Ez viszont nem szép dolog tőle. Szerintem normális dolog,hogy a nagyi is odafigyel,sőt. Semmi rosszat nem tett,nem is volt szándékában. Jóhogynem már bepelenkázhatja ugyan, mert mégse hagyja már kakiban vagy pisiben a gyereket,de legyen szíves ne nézzen oda,vagy csukja be a szemét is, mert milyen szemérmetlen,meg pofátlan,hogy a gyerek intim szférájába lép be. De leginkább a családéba. Nyilván,más lenne a helyzet,ha egy 8-13 éves gyerek fütykösét vizsgálgatná,de könyörgöm ő egy baba! És ő is fiút nevelt,evidens volt neki,hogy esetleg felhúzza a bőrt,és megtisztítja. De szegény,jót nem tud csinálni,mert ha használ popsitörlőt az a baj, ha nem,akkor az.
2018. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
77%
"Nem, nem volt ott a férjem épp. Ő akkor a nagyobb gyerekkel volt, de mindegy is." Aha, szóval a nagyi egyedül volt a kakis gyerekkel, és volt pofája átpelenkázni. A ro.hadék, mit képzel magáról? Úgy kellett volna hagynia, nehogy hogy a hárpia menye hisztizzen a gyakorin.
2018. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
47%

Nincs anyósom és nem a pelenkázástól akadt ki senki, hanem a nemiszervpiszkálástól.


Attól, hogy a gyerekkel van, nem csinálhat vele akármit. Nem kegy a részéről, hogy foglalkozik az unokájával, hanem alap emberi dolog, ami elsősorban neki jó.

2018. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy piszkálta, csak a kérdező állítja, aki egyértelműen gyűlöli a férje anyját. Már ha nem kamu az egész....
2018. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!