Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki 1 éves babád egy...

Hogy néz ki 1 éves babád egy napi étrendje?

Figyelt kérdés

1 éves fiam 11,5 kg, első gyerek, segítségem nincs, így sokszor nem tudom, merre kellene tovább haladnom. 8 körül ébred reggel, ekkor megiszik 150-200 ml tápszert, majd kb fél óra múlva az én reggelimből csipked, de nem eszik mennyiséget, mert még tele lehet a tápszerrel, így soha nem tudom "rendesen" megreggeliztetni. Fél 11 körül gyümölcsöt kap keksszel, kb 18 deka összesen, majd fél 2 körül ebédet, ez kb 20-22 deka. Húst majdnem minden nap kap, heti egyszer tojást a főzelékébe. Uzsira egy kis doboz natúr joghurtot gyümölccsel, vacsira általában tejpépet vagy ugyanazt, amit ebédre kapott. Havi gyarapodása mostanában 20-50 deka körül alakult, ismerősök szerint ez kevés és nem eszik eleget.


Illetve a kenyérfalatkákat, pufit, stb. megeszi kis darabokban, de a főtt ételt csak pépesítve fogadja el, ha darabokban adom rázza a hideg, fintorog. Nem tudom, ez normális-e, mit tudok csinálni?


Bocsánat, ha kusza lett, de nem tudom, jó-e, amit csinálok, sokszor hallom azt, hogy nem, de nem tudom, mit kellene máshogy csinálnom.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. nov. 20. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:

95%-ban a mi napi/étrendünket írtad le. :D ugyanezek a kérdések vannak bennem is :D (picivel többet esznek tízóraira meg ebédre mint a te gyermeked) Én kérdeztem a gyerekorvost, elmondtam miket, hogyan adok nekik azt mondta teljesen jó. Egészségesek, jókedvűek, és most kezdenek válógatósak lenni. Minden nap mást kapnak minden étkezésre (egy-két kivételtől eltekintve).

A rágás nálunk is mumus, bár nem tudom neki hány foga vam, a fiamnak 5, abból csak négy ami "használható" mert rendesen kint van. (alul felül a 2-2). A lányom jobban áll, 11 foga van, ő jobban is rág értelemszerűen. És szereti is a falatkákat. Én bízom benne hogy a fiam azért nem vevő még annyira, mert nem tudja mivel megrágni rendesen. Látom hogy enné, eszi is, tömi a szájába, de nagyon sokat nyammog rajta.

Bennem is sok kérdőjel van még néha.

Ha van kedved, írj privátban:)

2018. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!