Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért éri meg jobban 3 gyerwk...

Miért éri meg jobban 3 gyerwk mint 1 vagy 2?

Figyelt kérdés
Mindenkitől ezt hallom hogy ahol 2 gyerek van ott érdemes egy harmadikat is bevállalni.mert anyagilag jól járnak?hogyan?mivel járnak jobban?hisz azt a 3 gyereket fel is kell nevelni.etetni,ruházni,kitaníttatni.....
2018. nov. 21. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom, hogy 3x annyi szeretet adnak a gyerekek...
2018. nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekünk is 2 gyerekünk van(6éves és 2 hónapos)és a férjem szeretne harmadikat is de én félnék bevállalni.lakáshitelünk van és a férjem sem teljesen egézséges(véenyomás és szívpanaszok).azt sem tudnám mit csináljak 3 gyerekkel meg egy hitellel ha egyedül maradnék netalántán.vagy csak én fogom fel hülyén a dolgokat?
2018. nov. 21. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Férjed nincsen biztosítva?

Mit csinálsz, ha a férjed em hal meg, de munkaképtelen lesz?

Vagy is 2 gyerek+egy férj aki gondozását is meg kell oldani+ neked dolgoznod kell menned....

Erre van a biztosítás, ok évente ez egy nagyobb összeg, de a mi van ha helyzetekre találták ki.

2018. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint ez a leggázabb indok, hogy "megéri". Basszus, ez nem valami befektetés, gyereket azért vállalunk, mert vágyunk rá, nem azért, hogy jól járjunk.

Amúgy arra gondolnak, hogy ugye ott a közel 100 ezres adókedvezmény, háromszoros csp, nagycsaládos kedvezmények. Hja, csak épp a ruha, cipő, kaja, különóra, nyaralás, nyelvvizsga stb. nincs ingyen, és ez kerül igazán sokba, nem a kaja a suliban.

Amúgy nekünk is kettő van (vagyis lesz nemsokára, a kicsi januárban születik), a harmadikat teljesen attól tettük függővé, hogy majd jön-e a vágy, illetve hogy nekünk belefér-e anyagilag kényelmesen. Nem arra alapozunk, hogy a mostani 35 ezres adókedvezmény majd 100 lesz, hurrá.

2018. nov. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De van mindenféle boztosításunk.életbiztosítás kettő.van hitelbiztosításunk is.
2018. nov. 21. 09:41
 6/10 A kérdező kommentje:
4es válaszoló teljesen egyetértek veled!én is így gondolom hogy egy gyerekre rengeteget kell költeni.hát még háromra négyre?!!
2018. nov. 21. 09:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy ,,megéri" címszóval vállal mondjuk egy kétgyerekes család még egy gyereket.Persze van csok meg egyebek, de szerintem ezekkel a juttatásokkal nem lehet rávenni senkit arra, hogy legyen 3.dik gyerek ha amúgy nem volna rá hajlandósága..
2018. nov. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy fogalmaznék, hogy három gyerekre jár annyi támogatás, hogy anyagilag ne legyen megterhelő ELEINTE. Mondjuk úgy ovis korig. Onnantól kell igazàn sokat költeni a gyerekekre, és kamasz korban egy is sokba kerül.

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az adókedvezményt és az állami támogatásokat egy tollvonással megszüntethetik. De a három gyerek ott marad.

(Egy három gyerekes anya)

2018. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekünk van, harmadjára ikrek lettek. Nem azért szerettünk volna harmadikat, mert megéri, egyszerűen vágytunk rá.

Ha az anyagi oldalát nézzük, ami többletbevétel az adókedvezmény, illetve a csp, ami amúgy jár 1-2 gyerek után is. Tehát ami számottevő az az adókedvezmény. A kormány nagyon nyomatja a családtámogató politikát, ami egyfelől szép és jó, de 4 gyerekes szülőként az a véleményem róla, h sokakat kergetnek, hajszolnak hamis illúziókba. Hiába adnak ők támogatást és kedvezményeket ezek csepp a tengerben, ahhoz képest, h mennyibe kerül tényleges a gyerekek felnevelése.

Egyetértek az előbbi válaszolóval, hogy kb. óvódás korukig tényleg talán jobban "megéri", de utána abszolút nem.

2018. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2018 január 1 után született második gyerek esetén eltörlik a nő diákhitel tartozásának felét, 3. gyerek esetén az egészet. Most olvastam a diákhitel központ oldalán, bár engem egyik sem érint. 2 gyerekünk van, harmadik nem lesz :) anyagilag beleférne, de nem vágyunk rá.
2018. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!