Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hol toltottetek a Szenteste...

Ti hol toltottetek a Szentestet abban az évben, amikor már lett egy babátok?

Figyelt kérdés
Eddig mindig úgy történt, hogy a 24. Egyik felét egyik szülőnek, másikat másik szülőnel, de ebből kifolyólag mindig csak rohanásban voltunk. Ebben az évben megszületett az első babánk, ti hogy csinalnatok, hogy senkinek ne legyen fárasztó, főleg a gyereket nem akarom csinálni egyik helyről a másikra, kocsiba be, kocsiból ki. Nálatok hogy volt innentől megoldva?
2018. nov. 22. 09:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek előtt mi is úgy csináltuk, mint ti, gyerek után 24.-én otthon 3-an, majd 4-en. Karácsony egyik napján van a "vándorlás", aznap letudjuk a családot, a másik napján pedig a barátok jönnek vendégségbe. Volt egy év, mikor nem mentünk a nagyszülőkhöz, hanem ők jötek hozzánk, de az nagyon kusza lett, többet nem is csináltuk úgy.
2018. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen otthon tölöttük a saját szentesténket, igaz, már a gyerek előtt is. Hiszen így vagyunk egy család.


25 az egyik, 16 a másik nagyszülőké.

2018. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

*26 a másik nagyszülőke


Szép is lett volna, ha 40 éves koromig nincs saját karácsonyom a saját férjemmel a saját otthonomban, mert akkor lett gyerekünk, és egész 24-én autóztam volna összesen 700 km-t ... Na ne.

2018. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leirtatok! Úgy lesz, ahogy sokotoknal, 24 otthon, másik két nap a nagyszuloknel. Szép napot mindenkinek! 🙂
2018. nov. 22. 12:25
 15/20 A kérdező kommentje:
Ha esetleg van kedvetek, nagyon szívesen venném, ha leirtatok, kinel mi szokott ilyenkor lenni a menü, kinek mi a kedvence? 🙂
2018. nov. 22. 12:26
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

11-es vagyok

Szenteste nálunk hagyományos menü van, halászlé, töltöttkáposzta, valami süti, bejgli. Mikor vendégek jönnek hidegtál fasírt golyó, sajttekercs, ilyenek salátákkal (francia, burgonya, kukorica).

Édesanyám tyúkhúslevest főz mindig, van sült kacsa, töltött káposzta, valami hal (általában rántva).

Anyósomnak nincs megszokott karácsonyi menüje.

2018. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

3 hónapos volt az első karácsonyán, "szenteste" otthon voltunk, másnap mentünk a pàrom anyukájához, következő nap a mamájához aki szomszédjában a nagybátyja családja él, náluk mindig együtt van egy karácsonyi ebéd. Ez volt az első, hogy ide utaztunk, addig ők csak a kórházban látták a babát amikor megszületett (volt aki csak akkor, 3 hónaposan).

Azóta is mindig így van, bár màr naaagyon jó lenne egyszer ezt az egészet kihagyni, mert unom, hogy egy estéből áll otthon a karácsony... 😠

De a gyerekek nagyon élvezik, úgyhogy nincs nagyon mit tenni :/

2018. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Rokonok jottek, ez lesz a 3. karacsonya es meg mindig igy van mivel nincs kocsink. Igaz a rokonsag egyik fele gyalog is kozel lakik, oda atsetalunk.
2018. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Együtt hármasban a saját otthonunkban, de ez így volt a gyerekeket megelőzően is.
2018. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Coffelia ***** válasza:

Nálunk a 24-e a kiscsaládé, gyerek előtt kettesben voltunk a férjemmel. 25-e az én szüleimé, es utána szoktunk elutazni vidékre a férjem családjához.

Az első babás karácsonyunkon a kisfiunk épp 6 hónapos volt, 24-én otthon voltunk, 25-én anyukáméknál, 26-án pedig felültünk a vonatra, nekünk nincs autónk.

Tavaly ugyanez, csak a sógoromék jöttek fel Budapestre.

Itthon es anyukáméknál töltött káposzta a menü, de így, hogy tavaly vendégséget tartottunk, es először főztem egyedül 7 emberre, sütőtök krémleves, fűszeres pulykamell, krumplipüré, és édes párolt lilakáposzta volt. A sógorék is megdobtak egy rakás kajával :)

2018. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!