Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjam meg a karácsonyt...

Hogyan oldjam meg a karácsonyt és a szentestét?

Figyelt kérdés

Az van, hogy nem tudom, hogy hol legyünk, hogy jó is legyen és senki ne sértődjön be.


Tavasszal született meg az első babánk.

A párom szüleivel lakunk egy utcában és az én szüleim a szomdszéd faluban laknak, 60km-re. Mivel anyósék közel laknak majd mindennap átjönnek 1/2 órára, ezért a gyerekőc őket jobban ismeri.


Eddig karikor úgy volt, hogy szenteste a párom szuleinel voltunk olyan 1/2 8-8-ig és utána átmentünk az enyimekhez és ott aludtunk és másnap délután jöttünk haza.

Ez most nem lesz ok, mert a babó már alszik este 1/2 9körül.

Nem tudom, hogy most hogyan legyen.

Olyat nem szeretnék, hogy a párom szüleihez megyünk az enyimekhez nem, vagy fordítva,mert olyan nincs, h az egyiknél ottvagyunk a másiknál meg nem, mert ez nem fer és se nekem se a férjemnek nem jó, mert hiányérzetünk lenne, ha a saját szüleinekt kihagyjuk.


Az én szuleimnek nincs autojuk, ezert ők nem tudnak jönni és utána hazamenni ( itt nem tudnak aludni és azt sem akarom, hogy a párom szentestéje azzal teljen, hogy a családom furikázza)az meg kizárt,hogy a párom és az én szüleim együtt szentestézzenek, mert nem olyan a viszony.


Felmerültm hogy fordítsuk meg a sorrendet, hogy előbb menjünk hozzánk és 6 körül apósékhoz, de anyu azt mondta, hogy ő el se készül kora délutánra az ünnepi vacsival és ha 6-kor ott akarom hagyni akkor az nem űnnepi vacsi hanem karácsony délutáni és az nekik nem jó így. Após ugyanezet mondta, mikor náluk vetettük fel, hogy 6ig maradnánk.


A párom családjában nem szokás az, hogy szenteste a kiscsalád 3asban van ( nálunk igen), ezért nem akarja, hogy 3an legyünk itthon szenteste, mert neki az úgy nem karácsony. És nem akarja, hogy 25-26-án menjünk a 2-2 nagyszülőhöz...bár akkor felmerül az, hogy melyikhez menjünk első és melyikhez második nap..ebből is sértődés lenne, hogy mikor kihez..


Ez mindenkinél ilyen bonyolult?

Na? Jó kis kör, ugye? Már semmi kedvem az egész karácsonyhoz!! Ti hogyan csináljátok? Szerintetek, mit csináljak?


2008. dec. 5. 07:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Léci, ne rakjátok át a kérdést a népszokásos kérdésekhez, mert a baba kapcsán merült fel és a babások segítségét, véleményét kérném ki. Köszi!
2008. dec. 5. 07:18
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hűha jó kis kalamajka,ha minden kötél szakad akkor én anyudékhoz mégicsak elmennék aludni.Nem hiszem,hogy gond lenne a kicsivel a változás miatt.De ha mégis,és nehezen alszik ott,akkor Istenem 1 éjszakát midannyian kibírtok!Ha már ebben a családban senki nem képes kompromisszumra akkor neked kell megoldani.Nem lesz baj a kicsivel,visztek mindent aztán túlestek rajta,és talán mindenki elégedett lesz végre!
2008. dec. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:o) Köszi! Épp az előbb ez merült fel a férjemmel is.....bár ő azt mondja, hogy ez a idén még utoljára megoldható, de jövőre már nem, mert ide hozzánk is kell jönnie a jézuskának, mert különben hogyan magyarázzuk meg, hogy minek ide is fa...:O) szóval, hamost ott alszunk, akkor a kérdés jövőre megint előkerül...:O)) micsoda gondok! teljesen igazad van! egyikük sem akar kompromisszumot és besértődnek!
2008. dec. 5. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először nálunk is vita volt belőle (az első évben). Én megmondtam a férjemnek hogy a szenteste az a szűk családé, így mi úgy oldottuk meg hogy szenteste hármasban otthon első nap szüleimnél második nap az ő szüleinél. Ehhez igazodnak a testvérek is, így mindenhol együtt van a család! Persze ehhez kellett az is hogy rá tudjam beszélni a párom! Előfordul hogy még most is van vita hogy melyik nagyszülőhöz menjünk előbb de mindig marad a régiben minden.Bár én már akkor sem engedtem abból hogy a szenteste a miénk mikor csak ketten voltunk, mert tudtam hogyha engedek akkor hasonló helyzetbe kerültem volna mint most te.Próbáld meg meggyőzni. Tudom könnyű mondani de hátha sikerül.

2008. dec. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát ez jó hosszú monológ volt. Nálunk az a szokás, hogy szenteste a család együtt van. Mármint a mi családunk. A párom, kislányom és én. Aztán mivel mi vagyunk a legfiatalabbak mi járkálunk mindenfelé. 24-én szenteste, csend és béke nyugalom van itthon. Másnap meg elindulunk. A párom és én 7 éve vagyunk együtt és 4 éve élünk együtt. Én 22 a párom 24 éves. A kislányom most lesz 6 hónapos. Mi úgy csináljuk, hogy ne legyen sértődés, hogy minden évben megfordítjuk a látogatásokat. 25-én megyünk a párom nagymamájához ebédre majd a szüleihez vacsorára. Másnap az én nagyszüleimhez ebédre majd a szüleimhez vacsorára, ahova jönnek a keresztanyukámék is. Következő évben pedig megfordul a helyzet először megyünk az én rokonaimhoz, utána a pároméhoz. De nálunk a sima hétköznapok is majdnem ugyan olyanok mint nálatok. Az én anyukámék itt lakknak a szomszédba, szinte majdnem minden nap látják a gyereket és anyukám sokat is vigyáz rá ha én elmegyek suliba. Az anyósomék a szomszéd faluba laknak. Hozzájuk hetente egyszer megyünk hétvégén, de mivel ők is sokat járnak a városba fel szoktak ugrani. Én még nem vettem észre hogy anyósomék meg vannak sértődve azon, hogy a másik nagyi többet van a gyerekkel. Lehet, hogy bántja őket de sohasem mondták még. Meg ahogy tudunk megyünk hozzájuk is. A párom dolgozik, de ha szabadnapos akkor előfordul hogy hétköznap is kimegyünk hozzájuk. Sok sikert a babához és kitartást kívánok. Remélem sikerül megoldanotok a helyzetet. Esetleg csinálhatnátok azt hogyha ti szenteste mentek végig a rokonokon, hogy 24-én ebédelni mentek a szüleidhez vacsira pedig a párodékéhoz. Ők úgyis a szomszédba laknak és ha álmos a bébi akkor hamar otthon vagytok.
2008. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár irtad hogy csak az este jelenti nektek a karácsonyt, azért leirom, mi hogy csináljuk idén. Kisfiam 5 hónapos, mi anyuéknál kezdünk délben, ott eszünk, a baba ott alszik, kb 3ig, aztán megyünk anyósékhoz, ott kb 6ig leszünk, ezután irány haza. Picúr megkapja az ajándékait, játszunk velük, fürdik, eszik és alvás. Igy mindenkinél leszünk, de az este mégis csak a miénk.

Bocs, ha igazából nem tudtam segiteni.

2008. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt eddig, hogy szenteste mindíg máshol voltunk. Egyik éven anyuéknál, másik éven anyósnál. 10 km-re laknak egymástól. 7 hónapos a babónk és idén hárman szentestézünk. Másnap meg útra kelünk. Egyik nap itt másik nap ott. Így senki nem fog megsértődni, hiszen mégis ez az első karácsony a babával. Most már Ti is egy család vagytok és szerintem ezt mindenki megérti, és nem fog megsértődi. Mi már jó előre bejelentettük mindenkinek és senki nem kifogásolta.
2008. dec. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tudom későn válaszolok de csak mostanság találtam az oldalra. Nos a probléma nálunk is hasonló annyival meg fűszerezve hogy apám szülinapja dec.25-én van. mi az elmúlt 3 évben azt csináltuk hogy szent este és a 25-i ebéd egyik szülőnél, utána autóba ülés és go át a másik szülőhöz. minden évben a másiknál kezdünk így nincs sértődés.
2009. jan. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!