Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magamra maradtam két gyerekkel...

Magamra maradtam két gyerekkel és egy ikerpárral a hasamban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két lányom van, 6 és 5 évesek, alig egy hónap múlva pedig ikerfiaim születnek, erre a párom bejelentette, hogy "kiszáll a játékból". Szüleim korán meghaltak, párom szülei nem szeretnek, csak pár munkatársam van, akiket a barátaimnak mondhatok, de mivel dolgoznak, így nem tudom, hogy tudnának-e segíteni.

Mégis mi a fenét tegyek?


2018. nov. 23. 14:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Nem könnyű. Mi baja a párodnak? Bővebben leírnád? Merre laksz? Talán tudok valami segíteni...
2018. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Egy kicsit bővebben is kifejthetnéd a körülményeidet. Nyilván van mit mesélni. Az ember nem szokott csak úgy "kiszállni" egyik percről a másikra, főleg nem 4 gyerek mellett. Szóval mi a sztori?
2018. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
43%
Az édes vagy skizofrén személyiségzavaros selejt vagy szimplán egy utolsó rohadt féreg
2018. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

Saját lakásban laksz?

Anyagilag van forrásod?

Az apa fizetni hajlandó?


Én úgy tudom (ha budapesti vagy) az önkormányzatnál lehet igényelni segítséget ikrek esetén.


De egyházi szervezeteket is felkereshetsz.

2018. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

A környéken volt két egyedülálló anya, ők összeköltöztek és egymásnak segítenek.

Esetleg próbálj valakit találni aki szimpatikus és hasonló cipőben jár.


A lakás/ház marad, ő ment el? Csak mert mondjuk mi a férjem házában lakunk, drága anyós meglengette, hogy ha mi szétmegyünk én mehetek amerre látok, a gyereket pedig majd ő elpereli. Kedves. :D


Ha már így kiszállt, akkor fizethet is szépen a 4 gyerekre.

2018. nov. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%
Gyerektartást fizethet és itt már az 50%ot is megkérheted 4 gyerekre. De mi történt amiért ezt tette? Amúgy védőnőtől is kérhetsz segítséget. Ő tud ruha, pelus,tápszer és ilyenekben ha adnak le nala. (Én adtam a védőnőnek pelust, ruhát, tápszert és mindennek tudott gazdát.)
2018. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%

Gyorsan gondold át a lehetőségeid, a legfontosabb szempont most, hogy hogyan tudtok megélni. Ha ez még van oldva, akkor minden más is menni fog.

2 évig gyed-et kapsz, plusz a gyt, csp, és az adókedvezmèny.

A kiadásokat kell csökkenteni, ha lehet.

De így tényleg nehéz bármit írni.

Ne lepődj meg, ha hirtelen lesz egy barátnője.

2018. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Csedre jogosult vagy? Mert akkor azt is kapod.
2018. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%
Csed-re,Gyed-re jogosult leszel? Van hol laknotok? Fog fizetni gyerektartást?
2018. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Összeszerelmeskedett a 20 éves munkatársnőjével. Kb fél éve kezdtem gyanítani, de itthon nem volt nagyon észrevehető, csak annyiban, hogy néha "túlórázott". A lakás közös, de nem kell neki, mert milliói vannak, gondolom megoldják a kislánnyal ..(2 szoba van, úgy döntöttem, hogy a két lánynak meg a két srácnak lesz 1-1 közös szobájuk és meg alszom a nappaliban) A kocsit elvitte. Mivel nem vagyunk házasok, nemigen tudok perelni. Azt mondta majd néha meglátogatja a lányokat, mondom két fiad is van ám, erre rávágta, hogy utánuk nem fog fizetni, mert még meg sem születtek, nem akar az apjuk lenni.
2018. nov. 23. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!