Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az alma után mit adjak a...

Az alma után mit adjak a babámnak és mikor?

Figyelt kérdés

Két napig csak 1-1 kanal almalevet adtam neki, azóta kis üvegreszelon reszelt almát kap. De 1-2 kanállal eszik csak. 5 napja kezdtem csak.

Egy het múlva lesz 6 hónapos.

Addig kell adni neki az almát, amíg már értékelhető mennyiséget eszik meg belőle vagy 1-1,5 het után váltsak másik gyumolcsre/zöldségre?

És melyik legyen a következő?

Őszibarack nincs már, vettem egy Kecskeméti üveges őszibarackot, azt adhatom neki ugyanígy, hogy először 1 kanal csak és utána próbálok többet? Vagy ezt így nem szabad, hogy nem tudom a levével kezdeni?

Adhatok neki répát, őszibarackot, sütőtököt, avokadot?


2018. nov. 23. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem óvatoskodtam sokat, 3 naponta ment az új zöldség (nem a levével kezdtem), amiket írtál azok jók, plusz az édesburgonya ment nagyon nálunk, nem lett semelyikre érzékeny a lányom, bolti üvegesből is választhatsz bármit, ami 4 hós kortól adható.
2018. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet uveges oszi, meg most van sutotok, krumpli, ezek az elsok:) auchanban van fagyasztott oszibarack.
2018. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Uveges repa ( nitrat miatt csak bio vagy uveges)...aztan ezeket keverheted. 3 naponta probalkozz uj izekkel...
2018. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem kell ekkora cécót csapni, nézzél külföldi táblázatokat , hogy mikor mi adhato, a magyar nagyon elavult. Eredményeképpen két éves korára az összes gyerek válogatós, kizárólag az édeset akarnák.

Én egy, maximum két napig adtam új ízt, utána próbáltuk a következőt, és zöldségekkel kezdtük.

2018. nov. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Írtad az avokádót is, az tökéletes, én avval kezdtem eleve. Nagyon egészséges vitaminbomba, magas esszenciális zsírtartalommal, szinte bármivel keverhető a későbbiekben is. Valóban érdemes figyelni rá, hogy ne csak az édeset tolja az ember, sok szülő esik abba a hibába, hogy kizárólag édeset ad még zöldségfélékből is, aztán jön a meglepődés, mikor később nem akarja enni a zöldségeket a gyerek. A spenótot is szeretik a gyerekek, bár az még egy kicsit korai, pár hónap múlva(7-8 hós kortól) már mehet, igaz, most csak mirelit elérhető vagy bébiétel. Nyilván praktikus az idényzöldségeket adni, sütőtök-szezon van, azt is szokták szeretni a babák.
2018. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző, én is az avokádóval kezdtem, itt azt ajánlják elsőnek. Az egyik legegészségesebb gyümölcs.
2018. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5 hónaposan kezdtük és ezeket írta fel papírra orvos, mert akkor még nem kaptam meg a védőnő tol a táblázatot.


Alma

Repa

Sutotok

Rebarbara

Meggy

Oszibarack-nagy kedvenc vokt

Korte- utána láttam h elvileg 6hosan adható, nemtudom miert

2018. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adtam leveket, egyből pürét adtam. Alma, répa, barack, sütőtök, banán, krumpli ezek voltak az elsők, majd szilva, körte, borsó, cékla, cukkini.

Az almát reszelve nem szerette a lányom, fájt töle a hasa, így picit megpároltam és turmixoltam neki, fiam ette nyersen is az almát, föleg mikor már kekszet is tettem bele.

2018. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!