Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti tudtok egész nap gügyögni...

Ti tudtok egész nap gügyögni és dumálni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom, vajon más hogyan csinálja azt, hogy egész nap a kisbaba rendelkezésére álljon, beszéljen, énekeljen, mondókázzon..


A fiam 2 hónapos, kezd nyitni a világ felé és sokszor töl jól elvan magában, játszik a játszószőnyegen, nézelődik.


Én nem vagyok egy beszédes típus és kifejezetten nehezemre esik reggeltől estig gügyögni neki. De ha néha leülök és csak csendben figyelem, simogatom, tornáztatom attól meg olyan buntudatom van. Hogy nekem most az a dolgom, hogy a babát fejlesszem és ehhez beszélni, énekelni, mondókázni kell


Csendes emberekből lett anyukák, nektek ez hogy megy?


2018. nov. 27. 15:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
En pont annyit beszeltem hozza amennyi nekem jol esett. A mai gyerekeket annyira tulporgetik, hogy megorulnek 1 perc csendtol. Es gyerekkoromban hallgattam az esot az ablakon, az apro zajokat, ahogy anyukam foz, meg mindent. Manapsag egyszeruen nem hagyjak beken az anyukak a gyerekeket, egyfolytaban dumalnak, idegesitoen gugyognek megallas nelkul. Szegeny gyereknek az idegszalairol le nem szallnak...aztan csodalkoznak h 1 percig nincs el a sajat gondolataival.
2018. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha elvan a gyerek én sem beszélek hozzá, máskor igen.

Nagyon unalmas csendben lenni.

Az meg, hogy énekelsz és mondókázol nem jelenti, hogy bohóc vagy.Erre igénye van a gyereknek, főleg mikor már nagyobbacska.

Mégis mi a francból tanul ha nem beszélsz hozzá?

Én az utcán is beszélek, mindig mondom mit lát, nem is értem az olyan nőt aki csak tolja szó nélkül a babakocsit.

2018. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanezen megyek keresztül, nagyjából ugyanekkora gyerekkel. Tiszta bűntudatom van tőle, hogy ha ébren van, akkor nem beszélek/énekelek hozzá folyamatosan. Pedig tudom, hogy ez hülyeség, nem is hiszem, hogy arra volna igénye, én is megőrülnék, ha valaki folyamatosan beszélne hozzám. Én annyit tudtam tenni, hogy youtube-on berakok néha zenéket, amiket szeretek (nem gyerekdalok és mondócskák :D), és akkor azt éneklem neki, a 80-as évek slágereit fejből fogja tudni mire óvodás lesz...
2018. nov. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én sem vagyok a gügyögős, jól elvan anélkül is, néha igényli is a csendet, séta közben meg úgysem kell neki, sokat kell sétálni, még hidegben is.

Amikor azt akarom, hogy legyen valami zaj, akkor vagy zene, vagy berakok valami koncert felvételt, akár szimfonikust, az gondolom nem árthat neki

2018. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!