Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem engedi, hogy kiszívjam az...

Nem engedi, hogy kiszívjam az orrát. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
8 hónapos kicsit taknyos ,de ahogy bekapcsolom a porszívót meglátja a szívókát kitekeri magát rúg ,csapkod üvölt és segítségem sincs.
2018. nov. 28. 18:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
19-es ez tök jó ötlet, hogy nem jutott eddig eszembe 😲...
2018. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy az utolsó mondja,gyerekorvos ajánlotta és így bármikor ki tudtam neki szívni.

Ölembe ültettem,támaszd ki úgy hogy ne feküdjön, csavard be plédbe csak a feje legyen kint és mehet.

Annyira "borzasztó" ez a műveleet hogy babakorában végig ordította persze, de 2 és fél évesen most már ő kéri hogy szívjuk ki az orrát, sőt egyedül is próbálkozik vele, pedig ki tudja zsepibe is, de érzi hogy nem olyan hatékony.

2018. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
65%
Az 1-est nem értem. De biztosan működik (irónia nélkül.) Nekem ez a takaróba/bármibe csavarom nem tetszik, de természetesen mindenki úgy csinálja ahogy a legjobbnak látja. Én ültem, baba az ölembe féloldalasan ülve, egyik keze a hátam mögé, ha nagyon kapálózott akkor az egyik lábammal átkulcsoltam a lábait/törzsét, a bal kezemmel fogtam a bal kezét, felkarommal próbáltam nem szorítani de szabilan tartani a fejét az oldalamhoz, jobb kézzel szívtam. (A nagyobbiknak be is kellett fogni az ellentétes orrlyukat, mert egyébként semmi nem jött, a kicsinek nem kellett szerencsére.) Lehet az én leírásom sem volt túl érthető,..
2018. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
72%
Én leülök az ágyra, terpeszben szétteszem a lábam. Velem szemben fekszik a gyerek. Lába-keze a lábaim alatt. Egyik kezemmel fogom a fejét,a másikkal szívom az orrát. 2.5 éves most. Tudja,mire való,tudja,hogy szükséges,mégis mindig végigordítja/csapkodja. Utána persze mutatja a sok taknyot a szívóban,hogy hú,milyen sok kijött :)
2018. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam olyan erősen betekerni pléddel, hogy ne tudja a kezét kidugni, így maradt az a verzió, hogy a fejét a lábaim közé veszem. Baromi erősek már most, volt, hogy egyedül nem is tudtam kiszívni az orrát rendesen. Sokkal nagyobb problémát okoz, ha nem szívod ki és sokkal jobban is szenved ő, ha nem kap levegőt, minthogy fél percre lefogod..
2018. nov. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én lefektetem az ágyra nyakig egy plédbe csavarva. Ha elég gyors vagy, nem lesz ideje kivergődni belőle. Drasztikus ez is, de nálunk működik.
2018. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
A plédes nekem se működik, de a terpeszeset kipróbálom.
2018. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Összeteszem a két kezem, hogy nálunk nem kellenek ezek a manőverek. Piciként nem volt rá szükség, hogy lefogjam. 1 èvesen lett nagyon náthás, akkor persze nem hagyta, hogy csak úgy az orrához dugjam. Az első pár alkalommal próbáltam lefogni, de visított és kapálózott. Aztán kiderült, hogy azért ellenkezik, mert lefogom. Miután erre rájöttem, úgy csináltuk, hogy bekapcsoltam a porszívòt benne a csővel, játszottunk vele kicsit, odatettem az orromhoz, jokedvüen mókáztam,így ő is szerette volna kipróbálni. Aztán minden ellenkezés nélkül hagyta, és ha sikerült leszivni az orrát, megdicsértük, örültünk neki. Esetleg próbáld felkelteni az érdeklődését és nem erőltetni, türelmesen, mókázva, hátha sikerül.
2018. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

1. Valaszolotol kerdezem!

Nekem masfel evesek az ikreim .. es igy sem hagyjak !!1eves korukig a porszivora aludtak el .. (soha semmi baj nem volz az orazivassal , tetszett nekik, szerettek)

egyszer voltak betegek azota nem hagyjak sehogy sem, hiaba ulok rajuk vagy fogom le annyira vergodik hogy kb 15perc utan sikerul csak odatartani az orrahoz a szivofejet .. es vegul 2masodpercig van ott mert kiszabadul

Videokat mutattam nekik, kepeket.. es sehogy nem hagyjak

Akkor ? 😄

2021. febr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!