Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg leviszitek a kocsit...

Amíg leviszitek a kocsit magára hagynátok a babát a lakásban? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

2. félemeleten lakunk, nincs tároló, a babakocsivázat viszem először, addig 4 hós babám ébren vár az ágyban kb. 1 percig. Utána mózessel együtt viszem.

Felfelé mózest először és abban marad amíg a vázat hozom.

Egy ideig próbáltam fordulónként, de akkor lakáson kívül kell földre tenni a gyereket és lakik itt kutya meg neveletlen gyerek, egyszer épp akkor jöttek ki amikor a babám a földön volt, a gyerek már ment oda és elkezdte fogdosni, mondom nem hiányzik se ez, se a kutya.

Esetleg fent összerakni és léptetni lehetne, de az jóval lassabb meg elég nehéz összerakva és a kocsi se túl lépcsőbarát (kaptuk).

Anyám mondja mindig, hogy ne hagyjam egyedül. Anyós szerint meg boltba is mehetek ha alszik, na olyat nem tennék.



2016. jún. 28. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez így jó!
2016. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hű, hát még most annyira nem necces, később, ha ül, áll, jár, akkor már keményebb lesz arra az egy percre is. Persze, ha ágyban hagyod, és villámgyors vagy...

Anyám mesélte, mi is vhol emeleten, laktunk, lift nem volt, ő ugyanígy csinálta egyébként, külön a kocsi, külön a gyerek.

2016. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ugyan már-ez tényleg nem több egy percnél.addig gondolom a kiságyba hagyod.ott meg nem történik semmi vele.

sok olyan szitu van amikor kénytelenek a szülők 1-2 percre biztonságba helyezni. én pl kertesházban lakom,és ha csengetnek akkor kénytelen vagyok kimenni-addig be szoktam tenni a járókába

2016. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A lakáskulcsra vigyázz...! :)

Ha mozgékonyabb lesz, majd a kiságyban hagyod.

2016. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem teljesen jól csinálod. Másképp nem is lehetne megoldani normálisan.
2016. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is jó ez így. Én is a kiságyban vagy a játszószőnyegén szoktam hagyni, amíg kimegyek a postáshoz a kapuba, vagy wc-re, vagy pakolom az autót. 4 hónapos az én babám is.
2016. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Most jó így, később kiságyban, vagy járókában. Játszószőnyegen én nem hagynám egyedül úgy hogy nem látok rá. Mi van ha pont akkor fordul meg először és olyan helyre gurul ahová nem szeretném és mondjuk magára ránt valamit? A kiságy, járóka biztonságos.
2016. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

teljesen jó ez így... gondolom vécére is elmész akkor is, ha csak ketesben vagy a babával. és persze akkor is menni fogsz, ha már fel tud ülni, kapaszkodni, állni... mondjuk akkor majd már megy utánad :)


megoldás lehet egy hurci... magadra kötöd, és akkor egyáltalán nincs egyedül. én anno így közlekedtem vele a lépcsőházban, pl szeméttel leszaladás címén.

2016. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálam pont az idő múlásával lett egyszerűbb.

Eleinte a mózest és a vázat én is külön-külön cipeltem, de én is utáltam letenni a földre a mózest, épp ahogy te.

Később megtanultam lépcsőzni a kocsival, mert nagy kereke volt, de épphogy ment csak, nagyon nehéz volt a kocsi.

Aztán olyan 4-5 hós kora körül vettem egy dönthető esernyőkocsit. Sokkal könnyebb, felkapom babástul, aztán viszem.

Nálunk kb. 10 lépcsőfok van csak (a lift és a földszint között, okos volt, aki kitalálta), de ha 2 félemeletet kéne menni, akkor is így csinálnám.

2016. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az a 2 fél emelet biztosan nem sok idő. A WC-re elmenni is van annyi. Jól van ez így. Valahogy meg muszáj megoldani.
2016. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!