Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg egyedul?

Hogy oldjam meg egyedul?

Figyelt kérdés

Nemtudom egyedulallo anyukak, hogy oldjak meg de le a kalappal.. ha kellene biztos belejonnek , na de a lényeg:

1hétre kórházba került a ferjem, es a szuleim elutaztam ,masik nagyszulo messze van nagyon..

Itt nincs igazan normalis bolt,h megvegyek pelust,húsokat,stb ami kell. Autom van, de a babakocsi osszecsukva nem fer be , hordozokendobe beleizzadunk nagyon hamar , hordozóval már nem bírom el a fiam (12 hetes lesz 2 nap mulva)


Ti hogy oldanátok meg egy kisebb-nagy bevásárlást vele? Hogy oldjátok meg??

A hordozó tényleg kizárt, orulok ha az autóig elcipekedek vele.:/ plusz meg a kosarat vinni/tolni a boltban..


2018. máj. 13. 11:01
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
86%

Megmosolyogtam a kérdést, ebből látszik mennyire el vannak kényelmesedve a mai anyukák, bocsi ezt nem rád értem konkrétan.


Egyedülálló szülő vagyok, ráadásul külföldön, egy kis faluban, autó nélkül. A babám pár hónapos korától. Tudod , a kényszer nagy úr, minden nap busszal ami óránként jár be buszoztunk a legközelebbi városba, és ott vettem meg a dolgokat, minden nap annyit amennyi ráfér a toló karra. Ja, és a háztól 30 percre van gyalog a buszmegálló. Ahol én lakom szinte minden nap esik az eső és jeges szél fúj, de meglehet csinálni, nem szabad ennyire életképtelennek lenni, hiszen anya vagy! Bármikor kerülhetsz ilyen, vagy sokkal rosszabb helyzetbe.


Írod , hogy egy hétre ment kórházba férjed, azért arra az egy hétre neked gondolom nem kell 35 kg hús. Igazából ez egy bevásárlás alatt megvan amit te megeszel egy hét alatt. Kicsit nekem ez annyira életképtelennek tűnik.

2018. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
92%

Berakod a hordozot a kocsiba, utana beleteszed a babat.

A boltnal pedig odaparkolsz ahol vannak a bevasarlokocsik, onnan mar betudod rakni hordozostól. Ha nem akkor odatolod a kocsit az auto melle, babat ki, hordozot berakod,utana a babat.

Így csinaltam.

2018. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
83%
Rendeld házhoz
2018. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
85%
Egyebkent ja, igazad van elso.
2018. máj. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
87%
Elsőnek maximálisan igaza van . Hasonló a helyzet nálunk is .. csak nekeü hétvégén itt a párom illetve közelebb a bolt . Van ,hogy ramaty idő van a gyerkőc is nyűgös mégis megtudom oldani ...
2018. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem meg bunkó az első! Oké, hogy neked ott kell sz.pni egyedül a viharos kis faluban, attól még lehet másnak másmilyen élete van.

Kérdező! Nyilván tudod a megoldásokat, ha beleizzadtok a hordozokendöbe, akkor beleizzadtok, valahogy be kell vásárolni. Vagy áthívod a szomszédot vigyázzon a babára fél órát, vagy megpróbálod belenyomni a babakocsit az autóba, de a legjobb az lenne ha rendelnél kaját, csak élelmiszert nem lehet mindenhova rendelni, készételt viszont igen és az sem túl drága.

2018. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
75%

Harmasikreink vannak. Volt már rá példa, hogy egyedul mentem a 3 babával plusz 4 éves nagytesoval. Direkt úgy vettünk autót és babakocsit is, hogy beférjen. Egyszerre meg elbírom a 3 hordozót. Gyógytornára pl úgy mentem velük, hogy nem vittem a babakocsit, mert egyszerűbb volt kézben bevinni a 3 hordozót mint összerakni a kocsit. Elbírtam, pedig 3 hónapja szültem, egyszer mar újra műtöttek és jövő héten megint fognak.

Egy babával vicc a bevásárlás. A hordozó gyerekkel együtt nincs 10 kg. Azt elviszed a bevásárló kocsiig, rárakod és vásárolsz. Ne haragudj, de ha ennyire életképtelen vagy, akkor nagy meglepetések érnek még az életben.

2018. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
85%

Ez így tényleg nagyon durván életképtelennek tűnő nyafogás.. az én gyerekem 4 éves,15 kiló és gond nélkül cipelem, ha épp elalszik egy kiránduláson, pedig 50 kilós nő vagyok..


Sok kaja sem kell egy hétre, gondolom fagyasztód is van.


Pelust lehet házhozrendelni, de egy csomag pelenkát és egy 3 hónapost igazán tudhatnál cipelni..


Egyébként egy 3 hónapos gyerek könnyebb, mint egy karton víz, ráadasul tartja magát és nem is félkézben kell egyensúlyozni vele..


Tudsz kenyeret sütni akár az otthon levő lisztből és élesztőből is, de egy hétig még pizzát is rendelhetsz.. ha falun vagytok biztos nálatok is körbejár a familyfrostos autó.

2018. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
46%
7-es azért gondolkozzál már mielőtt fényezed magad! 2 kezed van. Abba nem fér bele 3 babahordozó, akármekkora szuperanyu is vagy!
2018. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
82%

Előre tudod, hogy 1 hétre került kórházba? Az jó.


Egyébként én se értem a problémát. A gyereket hordozóstól bele lehet tenni a bevásárlókocsiba. Ott már nem jelent plusz súlyt, addig meg elbírod, mint írtad.


A hordozókendő pedig ilyen, beleizzadsz. Meleg van, nem fázik neg, ha utána nyirkosan visszakötöd az autóba, ha ezt választod.


Másnak kocsija sincs, mégse készül ki egy kis bevásárlástól.

2018. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!